Forum

Wulgarny gest w kierunku gorszego sortu
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
17-02-2020
10:43

Środkowy palec Joanny Lichockiej z PiS zwany potocznie „fakiem” (ang. fuck you lub fuck off), który w delikatnym tłumaczeniu oznacza pieprz się! lub walcie się! - jest od czwartkowego wieczora głównym tematem w polskim Internecie. Do sytuacji doszło w ubiegły czwartek podczas dyskusji o pieniądzach dla TVP i Polskiego Radia. Sejm odrzucił weto Senatu w sprawie rekompensaty w wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla TVP i Polskiego Radia. Nowela trafi teraz do podpisu prezydenta. Internet obiegły zdjęcia, na których widać, jak Lichocka pokazała posłom opozycji środkowy palec. Senat wetował rekompensatę dla mediów publicznych, a politycy opozycji, w tym marszałek Senatu Tomasz Grodzki, proponowali, by 2 mld zł, które zgodnie z nowelą ustawy o radiofonii i telewizji miały trafić do TVP, przekazać na onkologię. „Rozumiem, że Sejm poprawki nie odrzuci, gdyż trudno być przeciw zwiększeniu finansowania onkologii!” - napisał na Twitterze Grodzki. Ostatecznie jednak - w głosowaniu - Sejm odrzucił uchwałę Senatu sprzeciwiającą się przyznaniu mediom publicznym blisko 2 mld zł. Za odrzuceniem opowiedziało się 232 posłów PiS. 220 było przeciw, nikt się nie wstrzymał

W ten oto sprytny sposób 232 posłów PiS ukradło blisko 2 miliardy złotych 17 milionom pracujących Polaków, których podatki składają się na tę kwotę. Nie wszyscy z nich są wyborcami czy nawet sympatykami partii rządzącej. Według wyników ostatnich wyborów parlamentarnych, to nawet nie jest połowa (ok. 8 mln głosów na PiS). Większość inaczej postrzega rzeczywistość niż władza albo – co bardziej prawdopodobne – może mieć polityków tam, gdzie kończą się plecy, zwłaszcza po takich popisach w Sejmie, jak ten ostatni Lichockiej. Jednak nikt się ich o zdanie nie pytał, bo i po co jak władza wie lepiej.

Na nic się zdała także walka opozycji o przesunięcie tych pieniędzy na potrzeby onkologii. Zjednoczona Prawica ma swoje priorytety i wie najlepiej, co ważniejsze dla Polaków; dobre media partyjno-propagandowe czy skuteczna walka z rakiem. Joanna Lichocka, zachwycona takim obrotem sprawy, wzniosła w geście zwycięstwa środkowy palec w kierunku opozycji. Posłanka miała pecha, bo jej gest ujawniły kamery TVN24, a zdjęcia z tym palcem w górze wkrótce obiegły Internet. Trudno nie zgodzić się z opinią, że nie tylko o opozycję parlamentarną tutaj chodzi, ale taki właśnie gest pokazuje, jak Lichocka potraktowała „chorych na raka, którym PiS zabrał przed chwilą 2 mld zł i przekazał na propagandę w TVP!”. Jednak Lichocka postanowiła pójść w zaparte. Jak tłumaczyła na Twitterze, nie pokazała nikomu „fucka”. Ona tylko przesuwała „dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie bo byłam zdenerwowana. Nic więcej, a politycy PO sądzą po sobie. To ich styl”. Wezwana przed oblicze prezesa Kaczyńskiego  zapewne w ten sposób tłumaczyła swój gest, ale wydaje się, że nawet on jej nie uwierzył. W piątek w rozmowie z "Faktem" już mówiła: - Jeśli ktoś poczuł się urażony tym gestem, gestem, który nie miał złych intencji, to chciałabym wyrazić ubolewanie i przeprosić.

Internauci nie pozostawiają suchej nitki na posłance. Piszą m.in., że „PiS inwestuje tylko w obywateli co na nich głosują reszcie pokazuje faka. Onkologiczny wyborca słabo rokuje”. Jedno z nagrań pochodzi od ojca chorej dziewczynki. - Jestem taki wzruszony tym co się stało. Jestem z Monisią w szpitalu, jest w śpiączce. Oczywiście nie ma tu na nic pieniędzy - mówi Rafał Smykowski. - To mi się podoba, że te 2 mld zł poszły na telewizję, a nie do szpitala, bo przynajmniej jest tu spokój, cisza i nic się nie dzieje. A tak jestem pewny, że pan Kurski i pani Holecka nakręcą taki program, że jak Monika go obejrzy, natychmiast wstanie - ironizował.

- To, co ona zrobiła, to, co prezentuje, jest poniżej wszelkiej krytyki. Niech nie tłumaczy, że wycierała sobie oko, bo równie dobrze mogła sobie wycierać coś innego – mówi o zachowaniu posłanki Lichockiej w rozmowie z naTemat Anna Żyłowska ze szczecińskiego oddziału Stowarzyszenia Walki z Rakiem Płuca. Kobieta od lat walczy z chorobą i z systemem, który w Polsce dla pacjentów onkologicznych nie jest przychylny. Przyznaje, że decyzja o przekazaniu miliardów złotych na TVP zamiast na onkologię jest dla niej policzkiem. - Mam pacjentów, którzy do mnie dzwonią spod Lublina, spod Białegostoku, pytają, co mogą zrobić. I co ja mam im powiedzieć? Staram się znaleźć jakiś program lekowy, albo firmę farmaceutyczną, która mi da leczenie dla tego pacjenta za darmo, ale to się dzieje rzadziej niż rzadko. Było już kilka takich przypadków, że zanim pacjent dostał zgodę na leczenie, zanim załatwiłam firmę, to on zdążył umrzeć. Ludzie, którzy mogliby żyć, normalnie funkcjonować, pracować, są skazani na śmierć, bo nie ma leków dla nich. Są pieniądze na telewizję publiczną... I po co im te pieniądze? Żeby TVP zrobiła jeszcze parę kampanii wyborczych? Nie jestem politykiem, nie należę do żadnej partii, nie mam z tym nic wspólne, ale uważam, że zawsze powinien liczyć się człowiek, a nie partia.

W mojej ocenie pani Lichocka zasługuje bardziej na bycie osłem niż posłem. Gdyby jednak poczuła się urażona – co oczywiście nie było moim zamiarem – to chciałbym wyrazić ubolewanie i przeprosić, ale pisząc te słowa środkowym palcem poprawiałem wąsa (którego nie mam) i omsknął mi się palec na klawiaturze pomijając „p”. Wierna funkcjonariuszka partyjna „dobrej zmiany” sprawiła, iż poczułem się znowu jak w Polsce za czasów „Kisiela”: To że jesteśmy w dupie to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.

Redaktor Mariusz Włoch

17-02-2020
13:58
radek

Elektorat podkadzony budżetowymi darowiznami nie dostrzega,że rządy PiS prowadzą nasz kraj do katastrofy. Posłanka tego ugrupowania wykonała gest,jaki jej partia pokazuje od początku swojego rządzenia,chociaż nie wszyscy go dostrzegają. Głęboki podział, jaki się dokonał w społeczeństwie nie nastąpił bez przyczyny,uznano bowiem,że takim narodem łatwiej sterować. Partyjna propaganda co pewien czas podrzuca wyborcom PiS jakiś temat zastępczy,aby zamulonym nim obywatelom odebrać jakieś prawa.
Teraz,przyznając prawie 2 mld złotych dla tvpis,płaci się na kampanię wyborczą prezydenta z budżetu państwa a rodzinom chorych każe się szukać sponsorów na pokrywanie leczenia ich bliskich. Jak ktoś powiedział,państwo dało na raka a nie na onkologię. Wcześniej zerowano Polakom wyzwiska podczas pochodów w smoleńskie miesięcznice,w sejmie albo w prasowych wywiadach. Nie ustają napady na sędziów w wykonaniu najwyższych urzędników w państwie. Rządzące ugrupowanie nie potrafi się kulturalnie zachowywać,musi jątrzyć i lżyć rzeczywistych albo urojonych przeciwników. Kiedyś jednak,jak pokazuje historia,władzę trzeba będzie przekazać.

17-02-2020
21:16
Tom

Opozycja rządziłą 8 lat i w tym czasie pozwoliłą rozkraść setki miliardów z VAT, wyprzedała za grosze (ciekawe czemu tak tanio) co lepsze nasze firmy, a dla ratowania budżetu zabrała nawet nasze miliardy z OFE i teraz ma czelność zarzucać złe gospodarowanie budżetem. Manipulańcy i kłamcy a usłużnych dziennikarzy jak w tej gazecie zawsze znajdą. Ponadto co oznacza pojęcie totalna opozycja.

19-02-2020
11:59
bezpartyjny

Cytujmy Roberta Gwiazdowskiego bez końca, jego tweet jest genialny:
2015 - wystarczy nie kraść
2017 - oni kradli więcej
2019 - oni też kradli

19-02-2020
21:28
hijena

Pani Marszalek Sejmu powinna jej sprezentować jakiś prosty podręcznik poprawnego zachowania .Jezeli łojce nie nauczyli,uczyc powinno spoleczenstwo.A w przyszlości nie wybierać buractwa w dieputaty.

20-02-2020
20:22
lasowiok

Tak to jest gdy chamy bez wyksztalcenia dorwia sie do rzadzenia.
Ma Toto cztery klasy Szkoly Powszechnej a dokumenty czesto nawet na profesora, odstawilo wlasnie widly gnojne do kata bo zostalo wybrane na posla lub wojta i ma sie za Bogwico !
Polscy politycy nie maja odrobiny skrupułów, jakie cechują nawet świat przestępczy wywodzący się ze środowisk kryminogennych. Nawet w kryminalnym bowiem świecie obowiązują zasady: nie okrada się przyjaciół, krewnych, swoich własnych gości. Najgorsi złodzieje mają swoją “złodziejską etykę”, ale nie Polscy politycy.

21-02-2020
11:05
hijena

ten skrajnie prostacki gest,to namacalny obraz obecnej elity.Tfuuu,chciałem powiedzieć elyty

21-02-2020
11:21
maruda

Szanowny Panie Redaktorze.
Gest wyprostowanego srodkowego palca niekoniecznie musi kojarzyc sie z symbolem fallicznym i tzw "fuckiem". Proponuje Panu poczytac nieco o wojnie stuletniej, walijskich dlugich lukach (welsh lonbows) i bitwie pod Azincourt. Wtedy moze zrozumie Pan dlaczego Jaroslaw Wielki Nieomylny smiertelnie obrazil fracuzow gestem kojarzonym przez Polakow z solidarnoscia, a gest poslanki Lichockiej jest obrazliwym co prawda, ale gestem tych ktorzy poniesli kleske,. Tego z calego serca Panu i Panstwu zycze.

21-02-2020
14:49
radek

Gest "środkowego palca" w dzisiejszych czasach jednoznacznie kojarzy się z powiedzeniem "fuck you!" i analogie z przeszłości nie mają żadnego znaczenia. Swastyka w krajach azjatyckich uznawana jest za symbol szczęścia i pomyślności,natomiast w Europie jednoznacznie kojarzy się ja z nazizmem i Hitlerem.

60
Dodaj komentarz

avatar
50 Comment threads
11 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
45 Comment authors
jestem za...Milkapanna z dzieckiemboffFranciszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jestem za...
Gość
jestem za...

Straż Miejska nigdzie nie powinna być likwidowana. Im więcej podobnych służb tym większy porządek w okolicy.

Milka
Gość
Milka

Korzystałem z zabiegów depilacji laserowej i powiem szczerze, że jestem zadowolony. Trochę na początku się się wstydziłem ale potem jakoś poszło. Teraz jestem zadowolony. Zdecydowałem się na salon Laser Delux bo mają najlepsze opinie.

panna z dzieckiem
Gość

co robicie ze zuzytymi maseczkami ? ja pakuję po 10 szt i odsyłam kulawemu

boff
Gość
boff

kody - nie lejta wody

Tomasz
Gość
Tomasz

Co wyprawiają nauczyciele? Zadają znaczne ilości zadań do wykonania, właściwie to produkują zadania jak na taśmie produkcyjnej. Skopiuj, wklej i fruuuuuuuuu lecą zadania do uczniów. Fajna praca. A co, jeśli w domu jest jeden komputer i dwoje, troje dzieci? A co ....jeśli łącza są wolne, bo w wioskach nie ma infrastruktury? Niech minister oświaty coś z tym zrobi, a nie bredzi przed kamerami. Może trzeba poskromić nieco nauczycieli. Mój wnuczek z 7 klasy na tydzień otrzymał do rozwiązania 27 zadań z matematyki, dwa wypracowania pisemne i 14 stron z ćwiczeń do języka polskiego, ba nawet zadania z muzyki, religii i… Czytaj więcej »

Franciszek
Gość
Franciszek

Trzeba było nie hejtować w czasie strajku, że nieroby i chcą pieniądze za nic... Teraz pokazują, że jednak za coś. To, co dostajecie od nauczycieli online zazwyczaj jest przekazywane waszym dzieciom w klasie... a teraz nagle internet zawalony memami, o tym że nie można z dziećmi w domy wytrzymać

Tomasz
Gość
Tomasz

Sprawdzanie trzeźwości kierowców. Ciekawe, czy po każdej takiej akcji policjant myje ręce? Czy przy dmuchaniu w ustnik przez ewentualnie chorego na urządzenie nie dostaną się w "nieszczelnym dmuchu" wirusy? Dla mnie jest jasne, że taka procedura może narazić kierowcę na zapoznanie się z koronawirusem. Czy policja jest pewna, że nie nastąpi przeniesienie wirusa na urządzenie przy dmuchaniu w ustnik? Jedyny sposób bez ryzyka to teraz pobieranie krwi. Ja odmówiłbym dmuchania w ustnik.

radek
Gość
radek

Niebawem wrócimy do przedwojennych rozwiązań w oświacie. Po wsiach uczono w powszechnych szkołach 4 klasowych.Kto chciał się dalej uczyć musiał dojeżdżać do miejscowości,w której były klasy kolejne.

Mary
Gość
Mary

Jeśli potrzebujesz prawdziwego pożyczkodawcy, zwróć się do pana Bechera. Mam od niego swój kredyt. Jest zweryfikowanym i zaufanym pożyczkodawcą kontaktu za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres (sgtbecher@gmail.com).

andrzej
Gość
andrzej

załadować bałatę i kruczka na taki

maciek
Gość
maciek

co trzeba wysłać do analizy?

radek
Gość
radek

Dość sprytnie biskup odpowiada burmistrzowi Ustrzyk i daje w ten sposób sygnał wiernym. Burmistrz napisał,że chce płacić z budżetu miasta za jedną tygodniowo lekcję religii.Natomiast nie wspomina o ograniczaniu ilości godzin religii,chce nawet udostępnić sale lekcyjne na większy wymiar tych lekcji .namawia do tego,aby katecheci drugą godzinę uczyli za darmo albo aby to ordynariusz im za dodatkowe godziny wypłacał. Kiedy młodzi lekarze domagali się płacenia im za nadgodziny spędzone w szpitalach,były marszałek senatu,pan Karczewski apelował do nich,by popracowali trochę dla idei. Może trzeba też apelować do katechetów,aby popracowali dla idei a nie tylko dla forsy.Zbawienie przecież ważniejsze od ziemskich dóbr.

Zofia
Gość
Zofia

Dołączam do pozwu zbiorowego

Zofia
Gość
Zofia

Dołączam się do pozwu zbiorowego

Janusz
Gość
Janusz

Moim zdaniem o wiele lepsze są chwilówki krótkoterminowe, które zwracasz w całości na raz. Nie musisz się długo męczyć z comiesięczną spłatą ratalną. Ja często zaciągam pożyczki w Szybkiej Gotówce - mają dosyć wysokie kwoty, dzięki czemu nie jesteś zbyt ograniczony, a także świetne terminy zwrotu - do 65 dni. Polecam!

Tomek
Gość
Tomek

Węglem taniej.

Maria
Gość
Maria

Dołączam do pozwu zbiorowego

Jożef
Gość
Jożef

Jestem za ,i przeciw oszukiwaniu mnie,chętnie dołącze sie do zbiorowego pozwu.Jeżeli rzeczywiście tak jest,to jest zwyczajne oszustwo

ZOFIA
Gość
ZOFIA

Chętnie dołączę do pozwu.

Grażka
Gość
Grażka

jak najbardziej trzeba tym się zająć dołączam się do pozwu

Krystyna
Gość
Krystyna

Również chętnie dołączę do pozwu zbiorowego. Sama się zastanawiałam skąd taka niska inflacja, skoro ceny tak bardzo poszły w górę, a to przecież nie koniec podwyżek

krystyna
Gość
krystyna

A ja rocznik 1953 tez oszukana to juz druga wpadka rzadu

GRAZYNA
Gość
GRAZYNA

Dołączam się do pozwu zbiorowego ,dość poszukiwania nas emerytow

Szkoła języka angielskiego
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

hijena
Gość
hijena

tak, tak języki obce potrzebne sa jak się pracuje w kasie w hipermarkecie

Krystyna
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

radek
Gość
radek

Obaj panowie /Wałęsa i Balcerowicz/ mają niewątpliwe zasługi w zmianie systemu polityczno-gospodarczego w naszym kraju. Pan prof.Balcerowicz wyprowadzał Polskę z socjalizmu do gospodarki rynkowej. Mamy wielu ekonomistów ale wówczas /była całkowita zapaść gospodarcza kraju/ nie było odważnego,który zechciałby pokierować zmianami zmierzającymi do uzdrowienia finansów publicznych. Nigdzie nie było doświadczeń w wychodzeniu z gospodarki centralnie sterowanej do systemu swobody gospodarczej,opartego o rachunek finansowy a nie o potrzeby polityczne.Dzisiaj wielu ludzi twierdzi,że można było inaczej postępować. Zgoda,tylko że mamy pełniejszą wiedzę od tych,którzy wówczas "po omacku"zmieniali system. Zasług prof.Balcerowicza nie można zapomnieć. Pan Wałęsa ma trwałe miejsce w historii Polski i w… Czytaj więcej »

hijena
Gość
hijena

tak,tak Wałesa ma szczególne zasługi jako sygnalizator Bolek

who win today match
Gość

Nice Blog, With thanks! Valuable information! Useful post, Nice info!
We provide all Cricket match prediction today. BBL 2019-20 reports, 2020 IPL 13 match tips, 2020 WC T20, BPL 2020, CBTF Winner prediction tips. PSL T20 Match Toss Session cricket reports, Lambi Pari cricket tips, Fency Match Reports Today. Today match prediction tips.

wacek
Gość
wacek

zazabrane mienie każdy dostawał jakieś odszkodowanie, niech to teraz oddadzą, zapłacą za utrzymanie. trzeba było sobie po wojnie zabrać te riuny. cwaniaki hrabiowie

Rafał
Gość
Rafał

uwaga na oszustwo

radek
Gość
radek

Z dobrym dla rządzącej partii skutkiem stosowana jest sztuczka propagandowa,polegająca na izolacji pewnej grupy społecznej bądź zawodowej,poddanie jej "słusznej",medialnej krytyce zazwyczaj bez przedstawienia dowodów a resztę czyli tak zwane "dobijanie" ofiar pozostawia się niezbyt rozgarniętej części społeczeństwa. Orzekaniem w sądach zajmuje się ok 10 tysięcy sędziów. Propaganda rządowa przedstawia kilku /pewnie nie więcej niż 5/ sędziów,którzy dokonali niegodnych czynów czy zachowań. Reszta,czyli 9995 osób to porządni ludzie,z godnością i zaangażowaniem wykonujący swój zawód. Zmanipulowany suweren tego nie dostrzega. Podobnie było z emerytami służb mundurowych. Próby dyskredytowania ciągle są podejmowane,jeśli tylko mogą wyniknąć z tego doraźne korzyści polityczne. Medialnej,negatywnej obróbce poddawano… Czytaj więcej »

B-ra
Gość
B-ra

Na Zajęczej w Rzeszowie też grasuje, tyle że bez Skody, a z telefonem w ręku..... filmuje sie. Warunki są znakomite, niewykoszona trawa itp. Polecam uwadze.

hijena
Gość
hijena

niektore osoby uważają ,że noszenie okularow optycznych doda im powagi i spowoduje inteligentniejszy wyraz twarzy

Karina
Gość
Karina

Brawo Pan Prezydent. Tak trzymać.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Kiedy nasz prezydent zajmie się reklamami w centrum?
Czy nie można zmusić najemców by szyldy i reklamy były w jednym kształcie?
Idąc 3-go maja zamiast podziwiać deptak i piękne kamienice, podziwiamy festiwal reklam.

hijena
Gość
hijena

juz się kiedys odgrażał się,że zrobi porządek z reklamami i mimo ,że ma Ustawę Krajobrazowa ulice otapetowane reklamami przypominają prowincjonalne miasto w Bangladeszu

hijena
Gość
hijena

szczegolnie atrakcyjne są poręcze na kladce w ksztalcie deski klozetowej,wykonane porecze z egzotycznego drewna ,wypaczone ,krzywe z zadrami wygladają ,jakby wykonane były z desek ze starej palety transportowej.Rzeszow Miasto Imitacji

Teresa
Gość
Teresa

Witam.Mam tez problem ,od 2 tygodni pisze z kims,kto podaje sie za generala Millera ,jest na misji w Afganistanie.Kolka dni temu poprosil mnie,zebym zgodzila sie przyjac jego przesylke,fundusze,ktore ma zdeponowane w firmie Global Security,gdyz ta firma likwiduje swoja dzialalnosc w USA i przenosi sie do UK,a on nie ma mozlowosci innej ,zeby te fundusze przeniesc do innego banku,bo jest w Afganistanie,podal taki adres tej firmy Global Security :globalintercommserv77088@gmail.com,ze ta firma bedzie sie juz ze mna kontaktowac,poniewaz wiele czytalam na temat oszust i nie wydaje mi sie to prawdopodobne,aby ktos wysylal z Ameryki walizke funduszy,otoz ta firma Global napisala mi teraz,ze… Czytaj więcej »

ewa1976
Gość
ewa1976

nie odpisuj naciągacze

Jasio Kefirek
Gość
Jasio Kefirek

Teresa?! Ty dla jaj czy naprawdę jesteś tak tępa?

Fabiona
Gość
Fabiona

Dokładnie, nie odpisuj jemu, to naciągacze.

usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

wacek
Gość
wacek

no i mogą popilnować dzieci, kiedy rodzice będą zarabiać pieniądze.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Blanka
Gość
Blanka

Mi by się przydała taka - bezzwrotna :)