Forum

Wymienią kolejnych 75 studzienek
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
06-02-2019
19:51

RZESZÓW. Od kilku lat kierowcy jeżdżący rzeszowskimi ulicami manewrują tak, żeby w swoich samochodach nie uszkodzić zawieszenia. Dzieje się tak z powodu zapadających się włazów studzienek, które są montowane na jezdniach.

W ubiegłym roku na niektórych ulicach sytuacja poprawiła się, bo 67 dudniących włazów zamieniono na tzw. pływające wpusty kanałowe. Kolejnych 75 przykryć studzienek zostanie wymienionych w tym roku.

Dotąd wymieniono studzienki na kilku ulicach. Kosztowało to ponad 284 tys. zł. Najgorzej było na ulicach: Dąbrowskiego, Lisa-Kuli, Okulickiego, Marszałkowskiej i alei Piłsudskiego. Kierowcy narzekali, że mijając te studzienki muszą lawirować i to staje się niebezpieczne, bo mogą wjechać w inny samochód.

W miejsce starych studzienek wstawione zostaną nowe wykonane w technologii tzw. włazów samopoziomujących, czyli „pływających”. Dzięki temu studzienka zostanie tak wkomponowane w nawierzchnię, że będą idealnie dopasowane do asfaltu i będzie na nim oparty. 

Te nowe studzienki zdały egzamin i w miejscach, gdzie je zamontowano nie zapadają już się. W mieście do wymiany jest jeszcze sporo włazów kanalizacyjnych i deszczowych . W ubiegłym tygodniu ogłoszono kolejny przetarg. Na kilku ulicach zamontowanych zostanie 75 nowych studzienek w technologii włazów samopoziomujących się. Termin wykonania robót w specyfikacji przetargowej wyznaczono za 9 miesięcy – na 29 listopada br. Zwycięska firma będzie musiała udzielić 5-letniej gwarancji. Ratusz na oferty wykonawców tych robót modernizacyjnych czeka do 15 lutego.

and 

08-02-2019
09:59
Jimmy

Jeszcze burzowe na obu początkach ul. Łukasiewicza. Co jakiś czas poprawiane ale bez większych rezultatów.
Jak już tam wjadą ze sprzętem, niech od razu przedłużą zatoki, bo przegubowce się nie mieszczą. Zawsze dupa sterczy.

9
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Adrian BayfordhijenaPożyczki przez internetterMariusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)