Forum

Wymienią kolejnych 75 studzienek
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
06-02-2019
19:51

RZESZÓW. Od kilku lat kierowcy jeżdżący rzeszowskimi ulicami manewrują tak, żeby w swoich samochodach nie uszkodzić zawieszenia. Dzieje się tak z powodu zapadających się włazów studzienek, które są montowane na jezdniach.

W ubiegłym roku na niektórych ulicach sytuacja poprawiła się, bo 67 dudniących włazów zamieniono na tzw. pływające wpusty kanałowe. Kolejnych 75 przykryć studzienek zostanie wymienionych w tym roku.

Dotąd wymieniono studzienki na kilku ulicach. Kosztowało to ponad 284 tys. zł. Najgorzej było na ulicach: Dąbrowskiego, Lisa-Kuli, Okulickiego, Marszałkowskiej i alei Piłsudskiego. Kierowcy narzekali, że mijając te studzienki muszą lawirować i to staje się niebezpieczne, bo mogą wjechać w inny samochód.

W miejsce starych studzienek wstawione zostaną nowe wykonane w technologii tzw. włazów samopoziomujących, czyli „pływających”. Dzięki temu studzienka zostanie tak wkomponowane w nawierzchnię, że będą idealnie dopasowane do asfaltu i będzie na nim oparty. 

Te nowe studzienki zdały egzamin i w miejscach, gdzie je zamontowano nie zapadają już się. W mieście do wymiany jest jeszcze sporo włazów kanalizacyjnych i deszczowych . W ubiegłym tygodniu ogłoszono kolejny przetarg. Na kilku ulicach zamontowanych zostanie 75 nowych studzienek w technologii włazów samopoziomujących się. Termin wykonania robót w specyfikacji przetargowej wyznaczono za 9 miesięcy – na 29 listopada br. Zwycięska firma będzie musiała udzielić 5-letniej gwarancji. Ratusz na oferty wykonawców tych robót modernizacyjnych czeka do 15 lutego.

and 

08-02-2019
09:59
Jimmy

Jeszcze burzowe na obu początkach ul. Łukasiewicza. Co jakiś czas poprawiane ale bez większych rezultatów.
Jak już tam wjadą ze sprzętem, niech od razu przedłużą zatoki, bo przegubowce się nie mieszczą. Zawsze dupa sterczy.

14
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
Aldona z PigalakajanStanisławSewerynhijena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)