Wysypka bostońska dziesiątkuje przedszkolaków
Przeczytaj oryginalny post blogu
22-06-2012
06:00
paulina

TARNOBRZEG. Mało znana choroba sieje panikę wśród rodziców.

Od kilku tygodni przez tarnobrzeskie przedszkola przechodzi fala nieznanej choroby, której objawy wywołują panikę wśród rodziców. Choroba lub wysypka bostońska mylona jest z ospą wietrzną, bo na ciele dziecka pojawią się podobne pęcherze.

Nie wszyscy…

12-07-2012
07:37
krzysztof

mam 49 lat i załapałem to paskudztwo…swędzi, piecze…a co najgorsze chodzenie stało się koszmarem

mam gdzieś ok.500 pęcherzyków…współczuje dzieciom.

09-08-2012
12:06
joanna

moje dzieci to mają od kilku dni, w sumie nikt tego z lekarzy nie zdiagnozował,sama doczytałam, wstrętne i paskudne, czekamy kiedy inne dzieci zachorują, ponieważ przez lekarzy nie było szansy odizolować naszych od innych….

19-08-2012
20:49
luiza

Niestety mój prawie 3 letni synek też złapał to paskudztwo choć lekarz na pogotowiu stwierdził że za wcześnie przyszliśmy bo tylko język maluch ma obłożony, na palcach u stóp po dwie krostki z płynem w środku i zdiagnozował, że to ospa…. dopiero po rozmowie ze znajomymi po symptomach mówią że lekarze w naszym mieście jeszcze nie słyszeli o takiej chorobie i ale w  Krakowie np o tej chorobie już wiedzą. Synek Jest bardzo rozdrażniony z trudnością jestem w stanie odwrócić uwagę od bólu.bomble się pojawiają jeszcze widocznie jest wykluwanie się tej choroby……noc za nocą nie przespana, nie je nie chce pić… katastrofa….. Podaje mu na zmianę panadol i nurofen. Nie życzę nikomu a skąd to się wzięło nie wiemCry

20-08-2012
07:03
luiza

Niestety mój prawie 3 letni synek też złapał to paskudztwo choć lekarz na pogotowiu stwierdził że za wcześnie przyszliśmy bo tylko język maluch ma obłożony, na palcach u stóp po dwie krostki z płynem w środku i zdiagnozował, że to ospa…. dopiero po rozmowie ze znajomymi po symptomach mówią że lekarze w naszym mieście jeszcze nie słyszeli o takiej chorobie i ale w Krakowie np o tej chorobie już wiedzą. Synek Jest bardzo rozdrażniony z trudnością jestem w stanie odwrócić uwagę od bólu.bomble się pojawiają jeszcze widocznie jest wykluwanie się tej choroby……noc za nocą nie przespana, nie je nie chce pić… katastrofa….. Podaje mu na zmianę panadol i nurofen. Nie życzę nikomu a skąd to się wzięło nie wiem

23-08-2012
19:07
Ela

Moja 7 miesięczna wnuczka złapała to świństwo w puckim szpitalu. Makabra. Maleństwo cierpi.Nie można jej pomóc.

30-08-2012
15:55
Joanna

Mój 8-letni syn też właśnie cierpi na tę chorobę, jamę ustną ma tak obolałą, że momentami jęczy i płacze z bólu – nie je i trudno mu pić :( podaję paracetamol i ibuprofen, ale to i tak niewiele pomaga. Stara się płukać jamę ustną letnim naparem z szałwii – też w bólu…do tego chyba przyplątała się afta i próbujemy nystatynę. Sarajewo! mam nadzieję że jakaś odporność pozostaje….

26-09-2012
12:57
kasia

Kochane mamy!
Ja mam 2 dzieci.Od 7 dni 5 letnia córka jest na atybiotyku z powodu Szkarlatyny. Wczoraj byłam na kontroli z obydwiema w przychodni, a dziś moją młodsza 2 letka na wewnętrznej stronie rąk i całe stopki oraz język ma caaałe w wybroczynach. Ospe wszyscy mamy już za sobą wiec to jedno wykluczyłam. Szkarlatyna też ma inne objawy. Złapałam wiec za telefon do mojej lekarki i po opisaniu objawów (których notabene wczoraj na wizycie nie miała, bo badałam ja pod kontem szkarlatyny).
Lekarka od razu powiedziała ze to choroba Bostońska i że to jeden z wielu przypadków w ostatnich dziach. Zaleciła dorażnie nurofem, nystatyne na język i syrop NEOSINE (który jest na recepte).
Zobaczymy co dalej i jak sie to rozwinie. Zastanawie mnie jedno gdzie sie zaraziła, bo najprawdopodobniej w przychodni ale czy możliwe że w ciągu 24 godzin choroba juz daje objawy. Jeżeli tak to katastrofa bo epidemia ogarnie przedszkola.
Pozdrawiam .
Zdrowia dzieciakom i dużo siły dla wszystkich Matek aby to jakoś przetrwać.

27-09-2012
20:31
EWA

Drogie panie muszę was zasmucić mój syn przeszedł tę chorobę w wieku 20-miesięcy teraz powróciła gdy ma 3,5roku

29-09-2012
19:29
Malwina

Te pazkudzwo mnie złapało :( mam 11 lat narazie się zaczyna :(

30-09-2012
09:35
Asia

U nas w przedszkolu jak nie Rota wirus to dziś moja Córcia 3,5 roku ma na rękach i kolanach oraz stopach pęcherzyki. Choroba Bostońska, bratanek też to złapał po 6 dniach od naszego spotkania dzieci nam zachorowały. Boje się pomyśleć co będzie dalej:(

05-10-2012
10:48
grażyna

Mam 63 lata i też to chyba złapałam, choć na razie wysypka nie jest zbyt duża, pocieszam się że to trwa ok. tygodnia i samo przejdzie (wg. relacji powyżej). U mnie zaczęło się jak typowe przeziębienie, ból gardła, kaszel, katar. Wysypka zaczęła wychodzić po 2 dniach. Nic nie zażywam, piję herbatkę z lipy, sok malinowy siedzę w domu i wygrzewam się. Jak wirus, to organizm i tak musi go zwalczyć sam. Pozdrawiam wszystkich cierpiących :-)

06-10-2012
14:07
Korea

Witam..! Ja mam 14 lat i to przechodze :( w buzi mam jakieś chrosty i to strasznie boli a także mam chrosty na rękach i stopach ….

06-10-2012
22:18
artur

u ciebie to bedzie najpredzej polpasiec

09-10-2012
09:26
Magda

Ja mam 34 lata. W maju dostałam ospę od mojego 6-letniego synka. Od tygodnia on ma teraz anginę i to bostońskie paskudztwo. Ja od 3 dni mam ból gardła, a dziś rano wyszły mi też bąble. Małemu bąble już pękają, skóra cała schodzi na wszystkich paluszkach. Ból i świąd są straszliwe! Jakby ktoś szpiki w palce wbijał. Najpierw noce nieprzespane przez synka, teraz ja! Moje samopoczucie nie najlepsze.

09-10-2012
20:43
Lidia

Jeżeli to miałoby komuś pomóc to córka (13 lat) przed zarażeniem była przeziębiona i ssała na ból gardła islę i cholineks (nie wiem czy to miało wpływ i czy jakiś lekarz potwierdziłby wpływ tych leków ), ale na stopach i dłoniach u niej pojawiły się chrosty, ale w buzi nie. Natomiast ja (36 l.) córka (2l.) i syn (10l.) mamy chrosty w buzi, na stopach i dłoniach. Okropność!

12-10-2012
22:11
Dagmara

Są różne odmiany tego bostońskiego wirusa, mój 2-letni synek w pierwszy dzień wymiotował po czym po południu wymioty ustały zaczął jeść i pić, natomiast w nocy zaczął strasznie się drapać po brzuszku i nóżkach…. rano okazało się, że ma wysypkę tzn. bardziej to były takie place z bąblami jak po ukąszeniu przez komara, nie miał na stopach tylko na plecach , brzuszku i trochę na nóżkach lekarka przepisała zyrtec, wapno i przeszło:)

12-10-2012
22:11
ania

Moja córka ma 1 rok i 4 miesiące złapała to paskudztwo ,w buzi ma opuchnięty język dziąsła i chyba załapała afte nie da sobie zajrzeć , lekarska stwierdziła że ma ostre zapalenie anginy i zaleciła antybiotyk, ale mi to nie pasuje, bo wysypka pojawiła się na rączka poza tym nic nie ma ani kataru ani kaszlu, podejrzewam że to dopiero się rozwija . Mam nadzieje że się nie zarażę, ja też zażywam tabletki do ssania isla i sebidin dlatego pisze , może to też pomoże innym rodzicom.

pozdrawiam wszystkich zarażonych.

13-10-2012
11:51
Wiola

Kochani mój synek jeszcze nie ma 3 latek.2 dni temu zauważyłam jakieś krostki na dwóch kolankach stwierdziłam że to pewnie wysypka albo ma to z zabaw w przedszkolu.Wczoraj dowiedziałam się że panuje jakiś wirus bo syn dostał już więcej tego ma na rączkach,pod noskiem,nawet na tyłku i bardzo dużą ilość na kolankach poszliśmy do lekarza a lekarz stwierdził że nie wie co to jest.Popołudniu jeszcze raz poszłam do innego lekarza i stwierdził lekarz że jest to wirus coxsacki-bostoński.(pęcherzyki z wodą). Na razie syn się nie drapie ale dostaliśmy maść w antybiotyku (DETREOMYCYNA 1%)która ma to wysuszyć.No i oczywiście zakaz chodzenia do przedszkola:(

13-10-2012
22:59
Aga

Mam dwie córeczki, jedna 4,5 roku druga 11 miesięcy. Starszej zrobiły się 3 pęcherze w buzi, kilka na stopach i dłoniach i kilka na kolanach, gorączkę miała tylko w jeden dzień 38 C za to męczył ją okropny, suchy kaszel który doprowadził do wymiotów, młodsza przeszła bez gorączki, bez kaszlu, wysypkę miała tylko na łydkach i pośladkach, u obu córek nie wszystkie krostki miały postać pęcherzykową, tylko kilka z nich tak naprawdę to pęcherzyki. Starsza córka troszkę narzekała na ból języka i buzi, obie miały katar. Powiem szczerze, że u nas ta choroba przeszła naprawdę łagodnie.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.