Forum

Za chory, by dostać pracę, za zdrowy, by brać rentę
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
26-06-2014
09:53

RZESZÓW. - Pracodawcy mówią, że nie potrzebują do pracy zdechlaka, orzecznicy ZUS zaś, że moje zdrowie się poprawia. To jak to ze mną jest? - pyta Czytelnik Super Nowości.

- Niepełnosprawność w stopniu umiarkowanym przyznaną mam do marca 2015 roku, ale już w sierpniu ubiegłego roku (2013) lekarz orzecznik mnie uzdrowił i odebrano mi rentę socjalną. Od tego czasu dostaję tylko 153 zł zasiłku pielęgnacyjnego, mam żonę na rencie i córkę na wychowaniu, dlatego często rezygnujemy z wykupywania części leków, bo nie mamy za co żyć - mówi Zbigniew Polak z Brzózy Stadnickiej. - Skoro uznano, że „nie jestem całkowicie niezdolny do pracy”, zatrudniłem się w zakładzie pracy chronionej, ale po trzech miesiącach zasłabłem w pracy i szef mi podziękował.

Pan Zbigniew za całkowicie niezdolnego do pracy został uznany w 2001 roku, przyznano mu wtedy rentę socjalną (niepełnosprawność powstała w dzieciństwie) i zasiłek pielęgnacyjny przyznawany osobom wymagającym opieki i pomocy ze względu na niezdolność do samodzielnej egzystencji.

Zmiana płatnika zmieniła zasady
Jego problemy zaczęły się w 2004 r. kiedy wypłatę renty przejął ZUS (wcześniej wypłacały ośrodki pomocy społecznej). - Od tego czasu lekarz orzecznik orzekał o istnieniu całkowitej niezdolności do pracy na rok, dwa, trzy. Potem odbierał mi prawo do renty. Ja się za każdym razem odwołuję do komisji lekarskiej, czasem nawet do Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie, a tam biegli sądowi przywracają mi status całkowitej niezdolności do pracy i przywracają mi rentę. Tyle tylko, że to trwa czasem kilka miesięcy, a ja nie mam na życie i leki. Co z tego, że potem hurtem dostaję zaległą sumę, skoro w międzyczasie muszę biedować jak żebrak. 70 zł zasiłku stałego, który MOPS mógłby mi przyznać później i tak musiałbym zwrócić.

W 2013 r. lekarz orzecznik znowu uznał, że nie jest całkowicie niezdolny do pracy
Stając przed orzecznikiem w sierpniu ubiegłego roku nie zdziwił się, gdy ten uznał, że jest zdrowszy, czyli nie jest całkowicie niezdolny do pracy i odmówił mu prawa do renty socjalnej.

- Problem w tym, że sprawa odwołania się ślimaczy (rozprawa w sądzie ma się odbyć dopiero w lipcu). Niepokojące jest również to, że z dołączonych do akt sprawy opinii lekarzy wynika, że spirometrię mam w normie, czyli pojemność płuc znacznie mi się zwiększyła, choć obturacja płuc raczej ulega pogorszeniu niż polepszeniu - mówi Polak. Nie powołano także biegłych z zakresu chorób, na które się leczę, chociażby reumatologa.

Anna Moraniec

26-06-2014
11:40
ROMAN

no tak - jest chyba tylko jedno wyjście - zakładać podsłuchy i wejść w kontakt z kelnerami i handlarzami węglem - nie ?

26-06-2014
13:42
ania

Tusk nienawidzi ludzi starych , chorych , kalekich , ubogich , bezdomnych . Tusk kocha ludzi bogatych , młodych i pięknych

26-06-2014
14:35
lasowiok

A co sie dzieje z gospodarstwem rolnym tej rodziny ?
Czy lezy ugorem jak pozostale gospodarstwa na podkarpaciu ?
Co z doplatami do hektara z Uni ?

27-06-2014
13:08
gość

A zdrowi na rentach siedzą i z uśmiechem dorabiają jeszcze do nich!
Mam w rodzinie przypadek, gdzie osobie chorej na raka (czerniak źrenicy - oko usunięte!) odebrano rentę bo się wyniki poprawiły o 0,5%, tak oświadczył lekarz orzecznik, że skoro wyniki badań się polepszają to i chory już nie musi brać renty a może zacząć pracować. Kpina!
A bezjajeczny Tusk dostał votum zaufania i nadal będzie robił z Polski drugą CHRL i okradał naród!

28-06-2014
15:17
gregor

W Tarnowie za korupcję lekarzy orzeczników ZUS zwolniono. Za korupcje pół roku siedział w areszcie prezydent miasta Rysiu Ś. oraz ludzie powiązani z Urzędem Miasta.

TARNÓW POLSKI BIEGUN KORUPCJI

Ciekawe jak w Rzeszowie "pracują" lekarze orzecznicy ZUS????????????

13-02-2018
16:28
Dufel

Dziwie sie wszystkim rencistom ze jeszcze nie zebrali sie do masywnego strajku. Przeciez ta mafia nie moze nas rencistow ponizac, walczmy o swoje, jak nie wtym zasr...kraju to w strasburgu

9
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Adrian BayfordhijenaPożyczki przez internetterMariusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)