Za dużo patosu, a za mało radości
Przeczytaj oryginalny post blogu
09-11-2012
06:04
Redaktor

11 listopada – Narodowe Święta Niepodległości.

- Świętujmy nasze przywiązanie do polskości i barw narodowych nie tylko przy okazji imprez sportowych, takich jak Euro, ale też przy okazji świąt narodowych. Wywieśmy z okazji 11 listopada flagi biało-czerwone w oknach i na balkonach – apeluje Mirosław Majkowski, założyciel i prezes  Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej “X…

09-11-2012
11:01
K.Bimbała

Do właściwie rozumianego świętowania potrzeby trzech rzeczy : wiedzy czego święto dotyczy, nastroju i narzucania już na wstępie przyszłych uroczystości udziału zagranicznych bojówek?. Zwykli ludzie zapewne będą musieli zadowolić się wywieszeniem flagi narodowej i udziału w lokalnych uroczystościach.

09-11-2012
11:01
stary ormowiec

tak,yak,przebrać się w mundurek i bawić się w podchody i indian to najłatwiej,ale pojść w kamasze na dwa lata,budować drogi i tory to chętnych nie ma

09-11-2012
20:05
xyz

Jakoś nie rajcuje mnie obchodzenie tego święta w płytkim klimacie "kolorowa niepodległa"… :-(

10-11-2012
09:29
zibi

Jaka niepodległość, W KTÓRYM MIEJSCU ONA JEST, W UE????? ZABÓR UE

10-11-2012
09:30
czytelniczka

Najpierw się trzeba zastanowić,czy naprawdę Polska jest niepodległa,czy znowu komuś polegla.

10-11-2012
17:27
K.Bimbała

Cytuję za GPC:

"Węgrzy zatrzymani na lotnisku – niezalezna.pl(foto. Marcin Pegaz/Gazeta Polska)
Polskie służby zatrzymały węgierskich pasażerów samolotu relacji Budapeszt – Warszawa, na lotnisku Modlin. Powodem zatrzymania jest podejrzenie, że… pasażerowie wezmą udział w Marszu Niepodległości – poinformowali na swoich stronach organizatorzy Marszu.
Wśród zatrzymanych na modlińskim lotnisku znajduje się dwóch posłów do węgierskiego parlamentu i kilku radnych samorządowych. Węgrzy zapowiadają złożenie skargi do Komisji Praw Człowieka.
Jak podaje węgierski portal szentkoronaradio.com, po dwóch godzinach zostali zwolnieni. Do hotelu odwieziono ich w policyjnej eskorcie. Przyczyny takiego działania Straży Granicznej nie są na razie znane
- Polscy policjanci poinformowali, że Węgrzy znajdują się na liście terrorystów Interpolu – dodaje węgierski portal.
Polska, jak i Węgry, znajdują się w strefie Schoengen, w której do przekroczenia granicy nie jest wymagany nawet paszport."

10-11-2012
17:28
K.Bimbała

Jest się nad czym zastanowić ?. Jeśli prok .generalny mówi że nie jest pewny czy doczeka do 19.12.2012, zaś nawet wróble nie ćwierkają w sprawie przyjęcia jego sprawozdania przez premiera?. Po drugie jeśli prok Szeląg jak pisze GPC dzwoni już od 6-tej rano w dniu znanego art Gmyza by zastraszać członków ekipy specjalistów w znanej komisji badającej katastrofę smoleńską w ub miesiącu, czy wreszcie zwolnienia 4-ch dziennikarzy za swoją publikację ( nawet i tych co byli wówczas na urlopie). A to że w żywe oczy kłamie rzecznik rządu Graś , czy marszałek Kopacz, że palikociarnia z mównicy sejmowej ustami swojego przywódcy rzuca chamskimi oskarżeniami wobec PIS-u za zgodą i przyzwoleniem pani marszałkini!.
Trzeba tez pochylić się nad zorganizowanym chórem anty pisowskiej propagandy takich osób jak A.Holland, red.Żakowski,Wołek, Kuczyński , pan Brzeziński, itd. Trudno się dziwić, że zwykłych ludzi może to wszystko ogłupić ?. O kwestiach gospodarczych nawet bez wcześniejszego uzgodnienia w Sejmie, odwalaniu każdej poprawki opozycji w ustawie okołobudżetowej na siłę nawet nie silę się pisać!. Może lepiej przekonają się Ci co wcześniej słuchali sprzeciwu premiera i nawoływaniu do nie płacenia abonamentu będą nawiedzani przez komornika lub pozbawiani 'zaległości 5 lat " z wypłacanych emerytur?.

11-11-2012
09:17
VV

Zastanawiam sie czy jakas tam "ojczyzna" – jako land czy slowo ma dla mnie jeszcze jakiekolwiek znaczenie… chyba nie..

12-11-2012
09:48
Ambroży

Co prawisz pisząc "jakaś tam ojczyzna"??. Ojczyzna = OJCOWIZNA dla Narodu posiadającego umysłi mózg większy od orzecha laskowego!.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.