Za papierosy zapłacimy ponad 20 zł!
Przeczytaj oryginalny post blogu
14-02-2012
15:43
Redaktor

KRAJ, PODKARPACIE. Szykują się podwyżki cen wyrobów tytoniowych.

Papierosy są drogie, ale będą jeszcze droższe. Rząd przymierza się do wprowadzenia wyższej akcyzy pod pretekstem zminimalizowania liczby palaczy. Zakłada cztery scenariusze, które mają pomóc przede wszystkim w ochronie zdrowia palących, a przy okazji zasileniu budżetu krajowego. W efekcie za paczkę papierosów będzie trzeba zapłacić nawet powyżej 20 zł.

Tak wynika z raportu “Ekonomiczne aspekty palenia tytoniu i opodatkowania wyrobów tytoniowych w Polsce”, który został opublikowany na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Cztery możliwości
Jeden ze scenariuszy zakłada podniesienie podatku akcyzowego do 90 euro na tysiąc papierosów (obecnie wynosi prawie 77 euro). Wówczas średnia cena paczki z 9,11 zł wzrosłaby do 10,43 zł. Drugi scenariusz…

14-02-2012
20:35
marco

Brawoooooo !!! Papierosy i po stówie mogą być mnie to wali bo po to dziadostwo nie sięgam i nie wiem jak głupim trzeba być, żeby zaczynać palić, a podwyżka może skłoni jednak nałogowców do chęci rzucenia (NA ZDROWIE PALACZE!! NA ZDROWIE !!!) a kogo stać niech karmi kieszeń Donalda :P

14-02-2012
23:38
hk

a wódka????może lepiej to niech podrożeje …..co więcej robi szkody wódka czy fajki???odpowiedz jest prosta….

15-02-2012
09:21
maro

ale fajne forum jak super dziala gzie moge wplacic 20 zl za mozliwosc korzystania z tej genialnej mysli technologicznej

15-02-2012
12:03
Józef

Wypadałoby odpowiedzieć pani Ewelinie Nawrot i nałogowcowi z Rzeszowa w ten sposób : chory Kraj zaczyna się od chorych ludzi i problem nie tkwi w zapewnieniu nałogowcom ulg, zaś stworzyć warunki zdrowej egzystencji ludziom , którzy nie maja środków na podstawowe utrzymanie.
Jeśli olbrzymiej większości dziennikarzy przez co najmniej ostanie pięć lat nie udało się zadać rządzącym wartościowych pytań -rychło powstał mit " Polski jako zielonej wyspy".
Nie będę się wysilał o przypominaniu obietnic przechodzenia przez szalejący kryzys suchą stopą , obniżkami podatków.
Dziś po wczorajszym " PIKANTNYM" spotkaniu z premiera z klubem PSL wiemy (jesteśmy straszeni Vatem większym nie kolejny 1% a, o 8% pozbawieniem połowy świadczeń itp.! lub pracować do "Śmierci". Powiem tak Grecja – to pikuś mają z czego odpuszczać do naszego krajowego poziomu.
Ja powtórzę znane z manifestacji w sprawie akt hasło: kto nie skacze ten za Tuskiem , hop, hop…
Na koniec muszę podzielić się dzisiejszym finalnym stwierdzeniem pani Min.Sportu Muchy z wywiadu z Konradem Piaseckim : pyt: czy ministerstwo sportu stara się pomóc w III ligowym hokeju na lodzie?- tak , oczywiście..!!!. Problem tylko w tym pani minister że w Polsce III liga hokeja nie istnieje!!!.
Tak więc rząd mamy wizualnie piękny , tylko czy mądry?????

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.