Zabiła go, bo się „dobierał”?
Przeczytaj oryginalny post blogu
07-05-2013
14:19
paulina

RZESZÓW. Dotarliśmy do kolejnych faktów w sprawie morderstwa na działkach przy ul. Miłocińskiej.

Tragedia, która wydarzyła się w czwartek, 25 kwietnia, ok. godz. 23 na jednej z działek przy ul. Miłocińskiej wstrząsnęła  Rzeszowem. Wtedy to 19-letnia Katarzyna B. zmasakrowała metalowym prętem głowę 32-letniemu Rafałowi P. Powód? Zbyt natarczywe zachowanie mężczyzny. Znamy kolejne szczegóły tej drastycznej zbrodni.

Czworo znajomych z Rzeszowa: 19-letnia Katarzyna B., jej 17-letnia koleżanka…

07-05-2013
15:35
śmutny

Przecież to nic nowego to już dawno wiemy.jaka to nowa wiadomość?

07-05-2013
17:13
Edward

Oczywiście, powtórzone to samo już kilka razy.

07-05-2013
19:54
jaga

Jednak jest kilka nowych faktów: 1) to nie 19-letnia Kasia rozpłatała głowę 32-letniemu Rafałowi, lecz 19-letnia Katarzyna B. 2) "mężczyzna, który próbował dotykać kobiet (…) (…)Takie zachowanie mężczyzny miało się powtarzać również na poprzednich imprezach, w trakcie których spożywał alkohol." Skoro biedna Kasia o tym wiedziała, lecz się godziła na takie zachowanie "naruszające nietykalność cielesną", więc to już nie Kasia, a Katarzyna. 3) "Katarzyna P. została zatrzymana i przedstawiono jej zarzut zabójstwa", a teraz przekwalifikowano zabójstwo na nie istniejącą w polskim prawie instytucję zbrodni. "Dotarliśmy do kolejnych faktów w sprawie morderstwa na działkach (…).

07-05-2013
23:23
alek

Ależ w polskim prawie istnieje pojęcie "zbrodni". Są "zbrodnie" i "występki". Czym się różnią, to sobie znajdź, ja za takie wykłady dostaję pieniądze :)

09-05-2013
07:43
jaga

Alek@ Proszę wymienić chociaż jeden artykuł polskiego prawa karnego, w którym jest mowa o "morderstwie". Zbrodnia jest pojęciem ogólnym – przestępstwem przeciwko życiu, które nie można utożsamiać z morderstwem jako typem kwalifikowanym przestępstwa zabójstwa. Nawet taki "autorytet" jak Wikipedia definiuje, cyt: "Kwalifikowane typy zabójstwa, niekiedy określane jako "morderstwa"[3], to czyny kwalifikowane (…). Niekiedy określane i niesłusznie określane, gdyż w polskim prawie ta instytucja nie istnieje – w amerykańskim, tak! To, że w latach 90 Amerykanie usiłowali zmodyfikować polskie prawo na ich wzór, to jeszcze nie oznacza, że mamy bezpodstawnie przyjmować ich wzorce i paplać bezsensownie. Istnieje znaczna różnica między zabójstwem kwalifikowanym, a morderstwem i w istocie, aż się "prosi" aby ten typ zabójstwa (choćby ze szczególnym okrucieństwem) wprowadzić do polskiego prawa. -- Mylisz pojęcia, więc jako pseudo prawnik, jeszcze raz zweryfikuj swój pogląd, gdyż mówisz nie na temat i mylisz pojęcia. Zbrodnia to nie morderstwo. "Czym się różnią, to sobie znajdź, ja za takie wykłady dostaję pieniądze :)prawnik" i zwróć pieniądze, gdyż bezprawnie się wzbogaciłeś. Więcej nie piszę bo mi za to nie płacą!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.