Forum

Zakaz sprzedaży alkoholu nocą zaskarżony
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
05-02-2019
13:02

RZESZÓW. Zdaniem przedsiębiorców oraz rady osiedla Śródmieście, uchwała Rady Miasta może być krzywdząca dla właścicieli sklepów monopolowych, którzy tracą możliwość zarobku.

Od piątku funkcjonuje w Rzeszowie zakaz sprzedaży alkoholu na Śródmieściu w godz. 22-6. „Prohibicję” zainicjował prezydent Tadeusz Ferenc, do którego w ostatnim czasie  wpływały skargi mieszkańców osiedla na zakłócanie porządku w nocy. Decyzja nie spodobała się przedsiębiorcom, którzy zwrócili się do wojewody o uchylenie uchwały. Teraz złożyli oni pozew do sądu. - Przepisy nie spowodują, że krzyki ucichną – mówią właściciele sklepów.

Przypomnijmy, Rada Miasta Rzeszowa wprowadziła zakaz sprzedaży alkoholu nocą na Śródmieściu, gdyż w ubiegłym roku do ratusza i straży miejskiej wpływały skargi na funkcjonowanie jednego ze sklepów monopolowych przy ul. Matejki. Miało przy nim dochodzić do awantur, krzyków i libacji alkoholowych. W związku z tym prezydent Ferenc sam zawnioskował o ograniczenie handlu alkoholem, a 18 grudnia ratusz wystosował na sesji Rady Miasta projekt uchwały w tej sprawie. Radni niejednogłośnie uchwałę przyjęli i nowe przepisy funkcjonują od 1 lutego. Jeszcze przed ich wprowadzeniem nie spodobały się one części radnych. - Problemem jest jeden lokal, przez który mogą ucierpieć inne sklepy – mówił Witold Walawender, radny Rozwoju Rzeszowa. W podobnym tonie wypowiadali się przedstawiciele rady osiedla Śródmieście oraz część mieszkańców Rzeszowa.

Zaniepokojeni byli również sami przedsiębiorcy, którzy jeszcze przed 1 lutego zwrócili się do wojewody o uchylenie uchwały. Przepisy ostatecznie weszły w życie, lecz właściciele sklepów złożyli przeciwko nim pozew do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. - Uchwała uderza w nasze dochody – mówią pokrzywdzeni. Co na to przedstawiciele miasta? - Rada Miasta niedawno uchwaliła nowe przepisy, które przedsiębiorcom się nie spodobały i teraz to sąd ostatecznie rozstrzygnie sprawę – tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Czy miasto pod naciskiem będzie zastanawiało się nad wycofaniem ustawy? - Zdecydowanie nie – słyszymy.

Kamil Lech

06-02-2019
11:38
hijena

hmmm ,zakaz sprzedaży alkoholu na Środmieściu

06-02-2019
17:49
Luziza

Nie jeden lokal tylko wszystkie w sródmiesciu czynne do późna i rana. Zakaz powinni utrzymać i przekonać się o ile bezpieczniej i ciszej bedzie wreszcie w centrum Rzeszowa. Dośc tego pijaństwa pod naszymi oknami. I wszystkie Hijeny niech wreszcie przestaną zakłócać nam spokój.

06-02-2019
20:01
absolwent gimnazjum

hijeny ,czy hieny

14
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
Aldona z PigalakajanStanisławSewerynhijena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)