Forum

Zakaz sprzedaży alkoholu nocą zaskarżony
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
05-02-2019
13:02

RZESZÓW. Zdaniem przedsiębiorców oraz rady osiedla Śródmieście, uchwała Rady Miasta może być krzywdząca dla właścicieli sklepów monopolowych, którzy tracą możliwość zarobku.

Od piątku funkcjonuje w Rzeszowie zakaz sprzedaży alkoholu na Śródmieściu w godz. 22-6. „Prohibicję” zainicjował prezydent Tadeusz Ferenc, do którego w ostatnim czasie  wpływały skargi mieszkańców osiedla na zakłócanie porządku w nocy. Decyzja nie spodobała się przedsiębiorcom, którzy zwrócili się do wojewody o uchylenie uchwały. Teraz złożyli oni pozew do sądu. - Przepisy nie spowodują, że krzyki ucichną – mówią właściciele sklepów.

Przypomnijmy, Rada Miasta Rzeszowa wprowadziła zakaz sprzedaży alkoholu nocą na Śródmieściu, gdyż w ubiegłym roku do ratusza i straży miejskiej wpływały skargi na funkcjonowanie jednego ze sklepów monopolowych przy ul. Matejki. Miało przy nim dochodzić do awantur, krzyków i libacji alkoholowych. W związku z tym prezydent Ferenc sam zawnioskował o ograniczenie handlu alkoholem, a 18 grudnia ratusz wystosował na sesji Rady Miasta projekt uchwały w tej sprawie. Radni niejednogłośnie uchwałę przyjęli i nowe przepisy funkcjonują od 1 lutego. Jeszcze przed ich wprowadzeniem nie spodobały się one części radnych. - Problemem jest jeden lokal, przez który mogą ucierpieć inne sklepy – mówił Witold Walawender, radny Rozwoju Rzeszowa. W podobnym tonie wypowiadali się przedstawiciele rady osiedla Śródmieście oraz część mieszkańców Rzeszowa.

Zaniepokojeni byli również sami przedsiębiorcy, którzy jeszcze przed 1 lutego zwrócili się do wojewody o uchylenie uchwały. Przepisy ostatecznie weszły w życie, lecz właściciele sklepów złożyli przeciwko nim pozew do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. - Uchwała uderza w nasze dochody – mówią pokrzywdzeni. Co na to przedstawiciele miasta? - Rada Miasta niedawno uchwaliła nowe przepisy, które przedsiębiorcom się nie spodobały i teraz to sąd ostatecznie rozstrzygnie sprawę – tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Czy miasto pod naciskiem będzie zastanawiało się nad wycofaniem ustawy? - Zdecydowanie nie – słyszymy.

Kamil Lech

06-02-2019
11:38
hijena

hmmm ,zakaz sprzedaży alkoholu na Środmieściu

06-02-2019
17:49
Luziza

Nie jeden lokal tylko wszystkie w sródmiesciu czynne do późna i rana. Zakaz powinni utrzymać i przekonać się o ile bezpieczniej i ciszej bedzie wreszcie w centrum Rzeszowa. Dośc tego pijaństwa pod naszymi oknami. I wszystkie Hijeny niech wreszcie przestaną zakłócać nam spokój.

06-02-2019
20:01
absolwent gimnazjum

hijeny ,czy hieny

9
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Adrian BayfordhijenaPożyczki przez internetterMariusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)