Forum

Zakończenie szkolenia na kwalifikowanego pracownika ochrony na WSPiA
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
26-06-2019
15:06

Image EnlargerPrawie 450 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych m.in. ze strzelania, technik interwencyjnych i samoobrony zakończonych egzaminem i wydaniem certyfikatów uprawniających do wpisu na listę kwalifikowanych pracowników ochrony. Tak wyglądało specjalistyczne szkolenie, w którym uczestniczyło 40 studentów III roku studiów I stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej.

To już druga edycja certyfikowanego szkolenia pracownika ochrony osób i mienia realizowanego przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą. Kursy realizowane są w ramach unijnego projektu „Ochrona osób i mienia w Polsce - zostań profesjonalistą” – wykwalifikowany Absolwent WSPiA. Łącznie w dwóch edycjach szkolenia uczestniczyło już 80 studentów Uczelni. W nowym roku akademickim w szkoleniu będzie mogło uczestniczyć kolejnych 40 studentów.

Praktyka czyni mistrza

W ramach intensywnego szkolenia studenci uczestniczyli w prawie 450 godzinach zajęć zarówno teoretycznych, jak i praktycznych. Jak tłumaczą uczestnicy tegorocznej edycji kursu, zdecydowali się na udział w zajęciach, bo dają one faktyczne uprawnienia do wykonywania zawodu. – To było bardzo intensywne szkolenie. Przez cały rok poznawaliśmy różne zagadnienia związane z ochroną osób i mienia, prawem karnym, cywilnym i zasadami pierwszej pomocy. Uczyliśmy się taktyki i technik posługiwania się bronią palną i samoobrony. Zajęć było bardzo dużo, ale warto było poświęcić swój czas, bo na koniec otrzymaliśmy dwa certyfikaty. Jeden wydany przez Uczelnię, a drugi przez Polską Izbę Ochrony. Dokument ten daje nam możliwość wpisania się na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej. Dzięki temu jesteśmy doskonale przygotowani do pracy w agencjach ochrony lub do założenia własnej działalności w zakresie ochrony osób i mienia – zaznaczają studenci uczestniczący w kursie.

Image Enlarger

Uczestnicy brali udział w zajęciach ogólno-prawnych, poznając zagadnienia z zakresu ochrony osób i mienia, psychologii, etyki pracowników ochrony i zasad udzielania pierwszej pomocy. Uczyli się również prawa karnego, cywilnego, pracy, wykroczeń i karnego procesowego. Poznali także taktykę wykonywania zadań ochrony osób i mienia oraz techniki interwencyjne i samoobrony. Program obejmował również teoretyczne i praktyczne wyszkolenie strzeleckie. Przez 140 godzin warsztatów studenci WSPiA uczyli się budowy i zasad działania broni palnej, bezpieczeństwa i technik posługiwania się z bronią. Odbyli także intensywny trening na strzelnicy zakończony egzaminem przeprowadzonym przez LOK.

W programie całego kursu zaplanowano wiele zadań praktycznych. Był to m.in. symulator zadaniowy pracownika ochrony osób i mienia. Celem zajęć było sprawdzenie nabytych umiejętność w praktyce. Studenci musieli wykazać się znajomością mechanizmów tworzenia planów ochrony obiektów i osób w odniesieniu do konkretnych przykładów i rozwiązywania problemów w praktycznym działaniu. Ponadto Uczelnia zorganizowała 8 wizyt studyjnych, pokazujących jak wygląda praca w sektorze ochrony osób i mienia. Studenci odwiedzili m.in. Centrum Powiadamiania Ratunkowego i Centrum Obszarowego Sterowania Ruchem Drogowym w Rzeszowie.

Dwa certyfikaty

– Bardzo cieszę się, że możemy organizować taki kurs dla naszych studentów – mówi dr Paweł Łuczkowski, Koordynator unijnego projektu „Ochrona osób i mienia w Polsce - zostań profesjonalistą” – wykwalifikowany absolwent WSPiA. – Jest to już druga edycja intensywnego szkolenia. W każdej uczestniczyło 40 studentów III roku studiów I stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” w WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Każdy z uczestników na koniec kursu zdał egzamin przeprowadzony przez Polską Izbę Ochrony. Dzięki temu studenci otrzymują dwa certyfikaty pierwszy wystawiony przez nasza Uczelnię, a drugi przez PIO – zaznacza dr Paweł Łuczkowski.

Dodaje, że tematyka całego szkolenia została przygotowana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych w sprawie wymagań w zakresie szkoleń i kursów potwierdzających przygotowanie teoretyczne i praktyczne do wykonania ochrony osób i mienia. – To bardzo ważne, bo dzięki temu studenci mogą wystąpić do Komendanta Wojewódzkiego Policji z wnioskiem o wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony. Pozwala to na wykonywanie zadań związanych z konwojowaniem pieniędzy i cennych rzeczy. Studenci mogą znaleźć prace w specjalistycznych uzbrojonych formacjach ochronnych i umundurowanych wewnętrznych służbach ochrony (WSO). Mogą pracować jako przełożeni pracowników ochrony oraz w miejscach ważnych dla obronności i interesu gospodarczego państwa oraz bezpieczeństwa publicznego np. zakładach wojskowych, portach morskich i lotniskach i elektrowniach – wylicza dr Paweł Łuczkowski.

wk

Image Enlarger

26
Dodaj komentarz

avatar
21 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
20 Comment authors
Jasio KefirekB-rawacekKarinaMieszkaniec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
B-ra
Gość
B-ra

Na Zajęczej w Rzeszowie też grasuje, tyle że bez Skody, a z telefonem w ręku..... filmuje sie. Warunki są znakomite, niewykoszona trawa itp. Polecam uwadze.

hijena
Gość
hijena

niektore osoby uważają ,że noszenie okularow optycznych doda im powagi i spowoduje inteligentniejszy wyraz twarzy

Karina
Gość
Karina

Brawo Pan Prezydent. Tak trzymać.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Kiedy nasz prezydent zajmie się reklamami w centrum?
Czy nie można zmusić najemców by szyldy i reklamy były w jednym kształcie?
Idąc 3-go maja zamiast podziwiać deptak i piękne kamienice, podziwiamy festiwal reklam.

hijena
Gość
hijena

juz się kiedys odgrażał się,że zrobi porządek z reklamami i mimo ,że ma Ustawę Krajobrazowa ulice otapetowane reklamami przypominają prowincjonalne miasto w Bangladeszu

hijena
Gość
hijena

szczegolnie atrakcyjne są poręcze na kladce w ksztalcie deski klozetowej,wykonane porecze z egzotycznego drewna ,wypaczone ,krzywe z zadrami wygladają ,jakby wykonane były z desek ze starej palety transportowej.Rzeszow Miasto Imitacji

Teresa
Gość
Teresa

Witam.Mam tez problem ,od 2 tygodni pisze z kims,kto podaje sie za generala Millera ,jest na misji w Afganistanie.Kolka dni temu poprosil mnie,zebym zgodzila sie przyjac jego przesylke,fundusze,ktore ma zdeponowane w firmie Global Security,gdyz ta firma likwiduje swoja dzialalnosc w USA i przenosi sie do UK,a on nie ma mozlowosci innej ,zeby te fundusze przeniesc do innego banku,bo jest w Afganistanie,podal taki adres tej firmy Global Security :globalintercommserv77088@gmail.com,ze ta firma bedzie sie juz ze mna kontaktowac,poniewaz wiele czytalam na temat oszust i nie wydaje mi sie to prawdopodobne,aby ktos wysylal z Ameryki walizke funduszy,otoz ta firma Global napisala mi teraz,ze… Czytaj więcej »

ewa1976
Gość
ewa1976

nie odpisuj naciągacze

Jasio Kefirek
Gość
Jasio Kefirek

Teresa?! Ty dla jaj czy naprawdę jesteś tak tępa?

usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

wacek
Gość
wacek

no i mogą popilnować dzieci, kiedy rodzice będą zarabiać pieniądze.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)