Forum

Zamieszanie z premiami w podkarpackim WITD
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
20-02-2014
06:10

RZESZÓW. Czy kierownictwo urzędu dostało wysokie nagrody?

Do naszej redakcji przyszedł list, od, jak się podpisał - jednego z inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie. Nie przedstawił się, jak twierdzi, z obawy przed zwolnienieniem, ale postanowił opisać m.in. wypłaty dużych nagród, jakie miało otrzymać kierownictwo WITD. Co więcej, gdy o wysokości nagród dowiedzieli się szeregowi inspektorzy, w instytucji miało zawrzeć. Jaka jest prawda?

W liście czytamy, że inspektorzy mający wykonać roczny plan w postaci około 600 różnego rodzaju kontroli, dostali około 1,7 tys. zł nagrody. - Mam świadomość, że dla wielu to nie jest mała kwota, jednak w zestawieniu z kwotami, jakie wpłynęły na konta księgowego, naczelników, wszelkiej maści dyrektorów, wydaje się śmiesznie niska - informuje jeden z rzeszowskich inspektorów. Dalej pisze o rzekomych kwotach przeznaczonych dla kierownictwa - od 3 tys. zł do nawet 10 tys. zł.

Nagrody i zarobki szefa WITD tajne
W WITD nagrody dla pracowników przyznawane są przez pracodawcę, czyli reprezentującego go szefa urzędu w uzgodnieniu z kierownikami poszczególnych wydziałów, natomiast o nagrodach dla kadry kierowniczej (z wyjątkiem dyrekcji) decyduje już sam Łukasz Tur, szef WITD. On z kolei premie otrzymuje z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Zapytaliśmy więc o wysokość tej nagrody i uzasadnienie jej przyznania oraz jakiej wysokości pensje co miesiąc pobiera szef WITD?

Od Małgorzaty Oczoś-Błądzińskiej, rzeczniczki prasowej PUW, otrzymaliśmy w punktach odwołania do różnych przepisów, a nawet wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Na końcu rzeczniczka napisała: - Z żadnych przepisów merytorycznych ani ustrojowych nie wynika obowiązek ujawniania przez pracodawcę informacji o wysokości miesięcznego wynagrodzenia i nagród przyznanych osobie zatrudnionej na stanowisku Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego.

Mobbingowanie inspektorów?
Chcąc wyjaśnić treść listu, zapytaliśmy Łukasza Tura o rzekome wysokie nagrody, jakie miało otrzymać kierownictwo WITD. Czy były to tak ogromne kwoty? - Nie jest to prawda - odpowiedział Tur. Dodał, że nagrody za osiągnięcia w pracy zawodowej w II półroczu 2013 r. kształtowały się w przedziale od 60 - 95 proc. wynagrodzenia zasadniczego brutto poszczególnych pracowników. Nie otrzymaliśmy jednak informacji, jakie dokładnie były te kwoty. Dowiedzieliśmy się natomiast, że zasady przyznawania nagród dla pracowników WITD w Rzeszowie regulują przepisy ustanowione przez szefa tego urzędu.

Zapytaliśmy również o jeszcze jedną ważną kwestię opisaną w liście, a mianowicie po ujawnieniu wysokości kwot nagród oburzeni tym faktem inspektorzy mieli być szykanowani, miały pojawić się także groźby zwolnienia z pracy itp. Szef WITD uważa, że to także nieprawda i żadne zakazy tego typu nie były wydawane. Poinformował jednocześnie Super Nowości, że każdy pracownik, który w jakimkolwiek zakresie czuje się dyskryminowany lub zastraszany, może skorzystać z procedury określonej w zarządzeniu dotyczącym “Wewnętrznej Polityki Antymobbingowej w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego w Rzeszowie”.

Grzegorz Anton

20-02-2014
12:12
prezesunio

chłopie ciesz się że dostałes nagrodę,co mają powiedzieć ci co siedzą w kasach w hipermarketach i nie zaglądaj nikomu do kieszeni

20-02-2014
12:35
POLICJANT

A co to za dziecko w tym mundurze ??? Tatus załatwil stołek i teraz sobie siedzi wielki PAN INSPEKTOR od siedmiu bolesci !! to teraz juz wiem dlaczego inspektorzy nie zatrzymuja do mandatów , Przecierz to dzieci co sie boj awłasnego Cienia !!!

20-02-2014
12:37
POLICJANT

A co to za dziecko w tym mundurze ??? Tatus czy mamusia załatwiła stołeczek i teraz siedzi i wypisuje mandaty ! bo jak by pracował na drodze to by chodził cały czas pomoczony ze strachu !!!

20-02-2014
16:09
ROMAN

czy w takim razie jak pisze P. Policjant - mamy tutaj do czynienia z faktycznym nepotyzmem - przy obsadzaniu stołków przez ; krewnych/ koleżków / - no ale jak widać ten co napisał ten list do redakcji to nie miał stracha przed władzą jak za cara i nie bał się o swój taboret - nie ? no ale ten nepotyzm w naszym kraju obejmuje już wszystkie dziedziny; instytucje/ kluby/ galerie/ szkoły/ uniwersytety - ciekawe materiały na ten temat to są w Fundacji im. Stefana Batorego w programie " Przeciw Korupcji " który był prowadzony przez panią dyrektor ; Grażynę Kopińską - gdzie pokazuje rodzinne klany w sądach czy służbie zdrowia ,
więc pytania ; z czyjego polecenia Pan przyszedł / czy Pan " X" - nie jest krewnym - są standardem - no ale to taka rzeczywistość gdy ; bezrobocie wynosi 13 % a pracy nie ma 28 % poniżej 25 roku życia a na umowach cywilnych pracuje 900.000 osób przy stawce 3 zł / na godź [ dane z 09-12-2013]

20-02-2014
18:15
robcio

jak ty gościu tam jesteś inspektorem z takim wyglądem to lepiej się nie pokazuj na zdjęciach w prasie , nie wieżę , że dostałeś się bez protekcji , strach w oczach masz nie do pozazdroszczenia

20-02-2014
18:24
ambroży

ale afera, pan pismak sam wykrył? toż to będzie dziennikarski nobel. ja mam taka nagrodę po weekendzie dyżurowania.

20-02-2014
23:38
ania

Resortowy wnusio .

21-02-2014
09:00
Robcio

CO MAJĄ POWIEDZIEĆ CI KTÓRZY NIE MAJĄ PRACY, ALBO MARTWIĄ SIĘ CZY W OGÓLE DOSTANĄ SWOJE WYNAGRODZENIE. LUDZIE MUSZĄ CIĘŻKO PRACOWAĆ NIE KIEDY ZA NAJNIŻSZE WYNAGRODZENIE. A TEMU JESZCZE MAŁO. NIE DOŚĆ ŻE CIEPŁA PEWNA POSADKA, NIEDZIELE I ŚWIĘTA MOŻE SPĘDZIĆ Z RODZINĄ, WYPŁATA NA CZAS TO JESZCZE NAGRODĘ DOSTANIE I JESZCZE MU MAŁO. CZŁOWIEKU CIESZ SIĘ ŻE MASZ ROBOTĘ.

21-02-2014
09:02
AGENTka

A ciekawe zkąd ten chłoptaś wie ile komu wpływa na konto?????????

21-02-2014
09:09
AGATKA

a od kiedy to pracownik podrzędny otrzymuje wynagrodzenie takie jak przełożony. tak jest chyba wszędzie że przełożeni i osoby na wyższych stanowiskach mają wyższe pieniądze. czy u kogoś w pracy jest inaczej ?
a tak na marginesie ci wymienieni naczelnicy, dyrektorzy też pewnie mają jakiś plan roczny. nie?

21-02-2014
09:54
hijena

czy zna ktoś informacje na temat wymiernych korzyści z działalości inspekcji drogowej?Ilu zapobiegła katastrofom,ilu złapała pijanych kierowców i jakie były wpływy do budzetu z mandatów po odliczeniu wszelkich kosztów utrzymania tej formacji.Za parę lat trzeba będzie im placić mundurowe emeryturki i będą to koszty niemałe

21-02-2014
10:28
pijawka

baranie sprawdź sobie że oni nie mają uprawnień mundurowych
więc o jakich kosztach ty mówisz

21-02-2014
20:34
hijena

przemądrzała i wszystkowiedząca pijawko,jezeli potrafisz ,to powiedz w jakim procencie zwracają się koszty z mandatów na utrzymanie tych jegomości.Oczekuję wmiarę mozliwosci merytorycznej informacji

22-02-2014
05:34
bronek

sknczmy wogole z tym premiami jezeli nie chce pracowac za wynagradzenie to na jego mijsce jest wielu chetnych

26-03-2016
20:54
zaleze.com

Zestawienie kwot nagród pracowników WITD w Rzeszowie (z Oddziałem w Krośnie) za lata 2010-2015:

http://www.zaleze.com/nagrody-.....rzeszowie/

15-10-2017
19:24
zaleze.com

Nagrody pracowników w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego w Rzeszowie (2016 – IX 2017)

http://www.zaleze.com/nagrody-.....6-ix-2017/

01-01-2018
10:55
ormowiec

jeżeli chca wiedzić w kierownictwie kto ich podkablowała t ja za taką premie podam jej nazwisko bo to kobita była