Forum

Zamieszanie z premiami w podkarpackim WITD
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
20-02-2014
06:10

RZESZÓW. Czy kierownictwo urzędu dostało wysokie nagrody?

Do naszej redakcji przyszedł list, od, jak się podpisał - jednego z inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie. Nie przedstawił się, jak twierdzi, z obawy przed zwolnienieniem, ale postanowił opisać m.in. wypłaty dużych nagród, jakie miało otrzymać kierownictwo WITD. Co więcej, gdy o wysokości nagród dowiedzieli się szeregowi inspektorzy, w instytucji miało zawrzeć. Jaka jest prawda?

W liście czytamy, że inspektorzy mający wykonać roczny plan w postaci około 600 różnego rodzaju kontroli, dostali około 1,7 tys. zł nagrody. - Mam świadomość, że dla wielu to nie jest mała kwota, jednak w zestawieniu z kwotami, jakie wpłynęły na konta księgowego, naczelników, wszelkiej maści dyrektorów, wydaje się śmiesznie niska - informuje jeden z rzeszowskich inspektorów. Dalej pisze o rzekomych kwotach przeznaczonych dla kierownictwa - od 3 tys. zł do nawet 10 tys. zł.

Nagrody i zarobki szefa WITD tajne
W WITD nagrody dla pracowników przyznawane są przez pracodawcę, czyli reprezentującego go szefa urzędu w uzgodnieniu z kierownikami poszczególnych wydziałów, natomiast o nagrodach dla kadry kierowniczej (z wyjątkiem dyrekcji) decyduje już sam Łukasz Tur, szef WITD. On z kolei premie otrzymuje z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Zapytaliśmy więc o wysokość tej nagrody i uzasadnienie jej przyznania oraz jakiej wysokości pensje co miesiąc pobiera szef WITD?

Od Małgorzaty Oczoś-Błądzińskiej, rzeczniczki prasowej PUW, otrzymaliśmy w punktach odwołania do różnych przepisów, a nawet wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Na końcu rzeczniczka napisała: - Z żadnych przepisów merytorycznych ani ustrojowych nie wynika obowiązek ujawniania przez pracodawcę informacji o wysokości miesięcznego wynagrodzenia i nagród przyznanych osobie zatrudnionej na stanowisku Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego.

Mobbingowanie inspektorów?
Chcąc wyjaśnić treść listu, zapytaliśmy Łukasza Tura o rzekome wysokie nagrody, jakie miało otrzymać kierownictwo WITD. Czy były to tak ogromne kwoty? - Nie jest to prawda - odpowiedział Tur. Dodał, że nagrody za osiągnięcia w pracy zawodowej w II półroczu 2013 r. kształtowały się w przedziale od 60 - 95 proc. wynagrodzenia zasadniczego brutto poszczególnych pracowników. Nie otrzymaliśmy jednak informacji, jakie dokładnie były te kwoty. Dowiedzieliśmy się natomiast, że zasady przyznawania nagród dla pracowników WITD w Rzeszowie regulują przepisy ustanowione przez szefa tego urzędu.

Zapytaliśmy również o jeszcze jedną ważną kwestię opisaną w liście, a mianowicie po ujawnieniu wysokości kwot nagród oburzeni tym faktem inspektorzy mieli być szykanowani, miały pojawić się także groźby zwolnienia z pracy itp. Szef WITD uważa, że to także nieprawda i żadne zakazy tego typu nie były wydawane. Poinformował jednocześnie Super Nowości, że każdy pracownik, który w jakimkolwiek zakresie czuje się dyskryminowany lub zastraszany, może skorzystać z procedury określonej w zarządzeniu dotyczącym “Wewnętrznej Polityki Antymobbingowej w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego w Rzeszowie”.

Grzegorz Anton

20-02-2014
12:12
prezesunio

chłopie ciesz się że dostałes nagrodę,co mają powiedzieć ci co siedzą w kasach w hipermarketach i nie zaglądaj nikomu do kieszeni

20-02-2014
12:35
POLICJANT

A co to za dziecko w tym mundurze ??? Tatus załatwil stołek i teraz sobie siedzi wielki PAN INSPEKTOR od siedmiu bolesci !! to teraz juz wiem dlaczego inspektorzy nie zatrzymuja do mandatów , Przecierz to dzieci co sie boj awłasnego Cienia !!!

20-02-2014
12:37
POLICJANT

A co to za dziecko w tym mundurze ??? Tatus czy mamusia załatwiła stołeczek i teraz siedzi i wypisuje mandaty ! bo jak by pracował na drodze to by chodził cały czas pomoczony ze strachu !!!

20-02-2014
16:09
ROMAN

czy w takim razie jak pisze P. Policjant - mamy tutaj do czynienia z faktycznym nepotyzmem - przy obsadzaniu stołków przez ; krewnych/ koleżków / - no ale jak widać ten co napisał ten list do redakcji to nie miał stracha przed władzą jak za cara i nie bał się o swój taboret - nie ? no ale ten nepotyzm w naszym kraju obejmuje już wszystkie dziedziny; instytucje/ kluby/ galerie/ szkoły/ uniwersytety - ciekawe materiały na ten temat to są w Fundacji im. Stefana Batorego w programie " Przeciw Korupcji " który był prowadzony przez panią dyrektor ; Grażynę Kopińską - gdzie pokazuje rodzinne klany w sądach czy służbie zdrowia ,
więc pytania ; z czyjego polecenia Pan przyszedł / czy Pan " X" - nie jest krewnym - są standardem - no ale to taka rzeczywistość gdy ; bezrobocie wynosi 13 % a pracy nie ma 28 % poniżej 25 roku życia a na umowach cywilnych pracuje 900.000 osób przy stawce 3 zł / na godź [ dane z 09-12-2013]

20-02-2014
18:15
robcio

jak ty gościu tam jesteś inspektorem z takim wyglądem to lepiej się nie pokazuj na zdjęciach w prasie , nie wieżę , że dostałeś się bez protekcji , strach w oczach masz nie do pozazdroszczenia

20-02-2014
18:24
ambroży

ale afera, pan pismak sam wykrył? toż to będzie dziennikarski nobel. ja mam taka nagrodę po weekendzie dyżurowania.

20-02-2014
23:38
ania

Resortowy wnusio .

21-02-2014
09:00
Robcio

CO MAJĄ POWIEDZIEĆ CI KTÓRZY NIE MAJĄ PRACY, ALBO MARTWIĄ SIĘ CZY W OGÓLE DOSTANĄ SWOJE WYNAGRODZENIE. LUDZIE MUSZĄ CIĘŻKO PRACOWAĆ NIE KIEDY ZA NAJNIŻSZE WYNAGRODZENIE. A TEMU JESZCZE MAŁO. NIE DOŚĆ ŻE CIEPŁA PEWNA POSADKA, NIEDZIELE I ŚWIĘTA MOŻE SPĘDZIĆ Z RODZINĄ, WYPŁATA NA CZAS TO JESZCZE NAGRODĘ DOSTANIE I JESZCZE MU MAŁO. CZŁOWIEKU CIESZ SIĘ ŻE MASZ ROBOTĘ.

21-02-2014
09:02
AGENTka

A ciekawe zkąd ten chłoptaś wie ile komu wpływa na konto?????????

21-02-2014
09:09
AGATKA

a od kiedy to pracownik podrzędny otrzymuje wynagrodzenie takie jak przełożony. tak jest chyba wszędzie że przełożeni i osoby na wyższych stanowiskach mają wyższe pieniądze. czy u kogoś w pracy jest inaczej ?
a tak na marginesie ci wymienieni naczelnicy, dyrektorzy też pewnie mają jakiś plan roczny. nie?

21-02-2014
09:54
hijena

czy zna ktoś informacje na temat wymiernych korzyści z działalości inspekcji drogowej?Ilu zapobiegła katastrofom,ilu złapała pijanych kierowców i jakie były wpływy do budzetu z mandatów po odliczeniu wszelkich kosztów utrzymania tej formacji.Za parę lat trzeba będzie im placić mundurowe emeryturki i będą to koszty niemałe

21-02-2014
10:28
pijawka

baranie sprawdź sobie że oni nie mają uprawnień mundurowych
więc o jakich kosztach ty mówisz

21-02-2014
20:34
hijena

przemądrzała i wszystkowiedząca pijawko,jezeli potrafisz ,to powiedz w jakim procencie zwracają się koszty z mandatów na utrzymanie tych jegomości.Oczekuję wmiarę mozliwosci merytorycznej informacji

22-02-2014
05:34
bronek

sknczmy wogole z tym premiami jezeli nie chce pracowac za wynagradzenie to na jego mijsce jest wielu chetnych

26-03-2016
20:54
zaleze.com

Zestawienie kwot nagród pracowników WITD w Rzeszowie (z Oddziałem w Krośnie) za lata 2010-2015:

http://www.zaleze.com/nagrody-.....rzeszowie/

15-10-2017
19:24
zaleze.com

Nagrody pracowników w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego w Rzeszowie (2016 – IX 2017)

http://www.zaleze.com/nagrody-.....6-ix-2017/

01-01-2018
10:55
ormowiec

jeżeli chca wiedzić w kierownictwie kto ich podkablowała t ja za taką premie podam jej nazwisko bo to kobita była

9
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Adrian BayfordhijenaPożyczki przez internetterMariusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)