Zarzuty kibiców Resovii wobec władz miasta i Uniwersytetu
Przeczytaj oryginalny post blogu
23-07-2012
12:16
Redaktor

Do naszej redakcji dotarł list otwarty, skierowany do władz miasta, Uniwersytetu Rzeszowskiego i Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, a podpisany przez działaczy, sportowców oraz kibiców CWKS “Resovia” w sprawie bazy sportowej, a konkretnie dwóch rzeszowskich stadionów – Stadionu Miejskiego przy ul. Hetmańskiej i Stadionu Uniwersyteckiego przy ul. Wyspiańskiego.

Poniżej prezentujemy jego treść (pisownia oryginalna):

Wysoka Rado Miasta Rzeszowa,
Szanowny Panie Prezydencie Miasta Rzeszowa ,
Jego…

23-07-2012
13:12
kumaty

Chyba wszystko jasne! RESOVIA!!!!!!!!!!

23-07-2012
13:38
kibic

zbudują Wam galerię to będziecie mieć z czego stadion budować, chociaż w sumie po co jak i tak Ci Wasi wspaniali kibice go w pył i popiół zamienią! Macie sztuczne boisko to tam grajcie bo i tak większość kibiców z balkonów Wasze mecze ogląda!

23-07-2012
14:27
Kasprzak

Tak na prawdę to w Rzeszowie "prawdziwe" boisko piłkarskie nie jest potrzebne, bo ani Stal, ani Resovia nie przedstawia swoją grą jakiegokolwiek godnego poziomu… O randze drużyny w tym przypadku wciąż decydują kibole. Dopóki się to nie zmieni, nie ma sensu inwestować ani w Resowie ani w Stal. Takie drużyny równie dobrze mogą rozgrywać mecze za stodołą na wsi (przynajmniej kibole szkód nie narobią). Żal i pretensje Władz Resowi są po prostu śmieszne. Stal nie jest posiadaczem stadionu, stąd po "przekazaniu" miastu stadionu dostała możliwość jego rozbudowy. Może podobny ruch Rzesovia powinna przeprowadzić z URz-tem. W okolicy Stadionu Resowi godnie i szumnie przedstawiane są plany budowy Galerii i rozbudowy stadionu, Czyżby zmiana planów? Może na ten temat wypowiedzą się wielmożni Działacze Klubu Sportowego Resovia. Kolejna sprawa jest tak, a że Policja ma przestrzegać Ustaw, dlatego tez jeśli jest coś nie zgodne, mają wydac negatywna opinie! Bez nacisków Władz klubowych!

23-07-2012
14:40
Zbigniew Wiech
23-07-2012
15:58
domin

internetowi napinacze, "Ferenc-sponsor stali czy prezydent Rzeszowa"

23-07-2012
16:21
taki

Szkoda łaki dla takich baranów

23-07-2012
16:29
malczewski

Trudno oprzeć się wrażeniu, że tak kuriozalne pismo powstało nie powstało zapewne z inicjatywy kibiców Resovii. To nie sztuka porównywać się z równie kiepską drużyną piłkarską Stali. Bo i "kibice" są tacy sami. Takie mecze, stadion i taka widownia / ok. 500 osób / są wystarczające dla drużyn amatorskich i grających na boiskach przy szkołach podstawowych. Stadion miejski jest potrzebny dla naprawdę popularnego w Rzeszowie i na wysokim poziomie sportu jakim od lat jest żużel.

23-07-2012
17:22
ccc

a gdzie honor kibicow resovii , tak domagac sie stadionu najwiekszego wroga hahahahah no ale kibic resovii i honor hahahah

23-07-2012
17:22
majka

Zapomniał pan dodać, że na mecz żużlowy może pan iść z całą rodziną i nie martwi się pan czy dziecko wróci całe do domu.

23-07-2012
17:23
joan

wydawanie tak gigantycznych pieniędzy dla stadionowego bydła jest naduzyciem

23-07-2012
17:23
olgierd

Stadion budowany pod żużel , każdy o tym wie tylko nie kibice Resovii , czyżby pan Bentkowski wycofał się z budowy słynnej ResVita ? Z czy i do kogo ? Pod kośćiół niech idą , a nie do ratusza .

24-07-2012
07:02
ochyda

Stadion miejski jest tylko z nazwy,ponieważ znajduje się na terenie jedynym terenie stali,nie licząc nowego miasta.Jest nienowoczesny i niefunkcjonalny.Został wybudowany pod żużel,gdyż pani Pułtorak trzyma Ferenca w garści.Kibice Resovii,których jest więcej od kibiców stali protestują przeciwko nie równemu traktowaniu.
1.Szkoła sportowa miejska wymaga,aby uczący się w niej piłkarz grał w Stali Rzeszów(coś tu jest nie tak,powinno się mieć wybór)
2.Budowane są boiska,na które Resovia nie będzie miała dostępu,ponieważ kibice stali oplują,pobiją itd. każdego zawodnika Resovii idącego na trening.(Wiadomo jest to jedyna ulica w Rzeszowie,gdzie takie coś jest możliwe.)
I tak na koniec ,Stal jest klubem założonym przez komunistów,a żużel najpierw był w Resovii,tylko partyjni go zabrali NAJSTARSZEMU KLUBOWI W POLSCE.

24-07-2012
07:04
RR 1905

na murach piszecie -solowek nie chcecie i ty cos piszesz baranie o honorze

24-07-2012
07:05
kumaty

Jak zwykle w takim wypadku, najwięcej do pogadania ma banda przemądrzalców , odurzonych smrodem spalin z żużlowych pierdzikółków!:P Co wypowiedż to bardziej żenująca!Nie wy netowi "komentatorzy" jesteście adresatami tego listu, a na pewno nie będziecie decydentami w tej sprawie!
Z Resoviackim PozdRRowieniem!

24-07-2012
08:49
misiek

jestem starym resowiakiem,ale po co 2 kluby???poziom i chyba 4 liga smiech na sali

24-07-2012
08:50
Kaktusik

Każdy z klubów miał swój stadion. Każdy wybrał inną drogę. Resovia przekazała swój Uniwersytetowi a Stal Miastu. Nie rozumiem teraz płaczu Resovii że ma trudności z inwestycjami na stadionie. O co w tym tak naprawdę chodzi? Odnośnie emblematów klubowych na obydwu stadionach to na Resovii także one są chodź jest to stadion uczelni i nikt ze strony Stali o to kopi nie kruszy. Jedynie kibicom Resovii nazwa ta stoi jak kość w gardle. Może zmiana na inną nazwę by ich troszkę usatysfakcjonowała? Piszecie tak szumnie że Stal to tylko Hetmańska i kawałek Nowego Miasta. Pewnie macie rację jak zawsze, to wy jako 90% populacji reszty Rzeszowa bądźcie tak łaskawi i zostawcie ten kawałeczek dla kibiców Stali niech i oni mają gdzie pokopać. Wy jako większość w przyszłych wyborach zdobędziecie władze w Rzeszowie i wybudujecie dla Siebie piękny obiekt który swym rozmachem przyćmi stadion Narodowy. Ludzie obudźcie się. Teraz gdy zwolniono z Urzędu Miasta jednego z Waszych nagle okazało się że nagle zaczęło brakować na szkolenie młodzieży? Pragnę przypomnieć że przez cała rundę wiosenną piłkarze Stali trenowali w parkach i to wszystkie sekcje i nikt nie płakał że u was stoi puste prawie pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią.

24-07-2012
09:28
monii

Są pieniądze na kładki, są na buspasy, fontanny multimedianlne, oo kolejne nadziemną to i sie znajdą na budowe stadionu, dlaczego jedni mają mieć a drudzy nie i to w tym przypadku patrząc na tabele co gorsi dostali a ci lepsi nie

24-07-2012
09:59
odpowiedz

Ale skoro to jest stadion miejski,to Resovia też powinna mieć możliwość tam grania za darmo,ponieważ stadion jest utrzymywany z podatków wszystkich mieszkańców Rzeszowa,również biało-czerwonych.Jeśli myślisz ,że na Resovii boisko stoi puste to się bardzo mylisz,a nawet jeśli to zostało wybudowane z pieniędzy Resovii,a nie miasta,czy jakiegoś sponsora.

24-07-2012
10:23
born in Rzeszów

Pod jakim wzgledem lepsi?Że w poprzEdnim sezonie byli o parę miejsc wyżej? Popatrz na wyniki młodzieży wyniki 8 0 dla Stali w derbach to bardzo częsty przypadek W rundzie wiosennej wszystkie grupy młodzieżowe dokopały resovii wiec nie pisz bajek

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.