Forum

Zbyt krótkie zielone na przejściach dla pieszych
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
25-01-2019
17:36

RZESZÓW. Aby w trakcie jednej zmiany świateł pokonać niektóre przejścia i dostać się na drugą stronę ulicy piesi niekiedy muszą biec. Dla wielu starszych osób jest to niewykonalne.

O tym, że czas świecenia się światła zielonego na przejściach dla pieszych w Rzeszowie jest kompletnie niedopasowany do ruchu przechodniów informowaliśmy na łamach Super Nowości już kilkukrotnie. Od rzeszowian nadal otrzymujemy sygnały, że aby pokonać niektóre „zebry” niekiedy trzeba biec. Problem da się rozwiązać? To mało prawdopodobne.

„Wojna” pomiędzy kierowcami a pieszymi na ulicach miasta trwa od dawna. Ci pierwsi narzekają na wchodzących niemal pod koła przechodniów na przejściach bez sygnalizacji świetlnej, natomiast Ci drudzy skarżą się na zbyt długi czas oczekiwania na zielone światło na najbardziej ruchliwych skrzyżowaniach. Zadowolić wszystkich nie można, lecz jak tłumaczą piesi, w niektórych sytuacjach władze miejskie mogłyby przechodniom pomóc. Chodzi o zbyt krótkie okresy świecenia się zielonego światła na przejściach. Chcąc pokonać niektóre „zebry” w Rzeszowie piesi muszą biec niemal sprintem. - Starsze osoby nie mogą sobie na to pozwolić, gdyż jest to zwyczajnie niebezpieczne – zaznaczają rzeszowianie. Wspomniany problem dotyczy m.in. świateł na Rondzie Dmowskiego, na ul. Marszałkowskiej czy przy skrzyżowaniu na ul. Rejtana obok Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Niewiele da się zrobić

Co na to wszystko ratusz? - Sytuacja jest obserwowana, specjaliści zastanawiają się nad rozwiązaniem i w miarę możliwości czas świateł będzie regulowany – podkreśla Agnieszka Siwak-Krzywonos, z biura prasowego Urzędu Miasta. - Jeśli zmienimy ustawienie świateł np. na Rondzie Dmowskiego to trzeba będzie zabrać kilka sekund z innych sygnalizacji – dodaje. Sytuacja wydaje się być więc patowa i niewiele wskazuje na jej poprawę.

Problem od dawna znany jest także rzeszowskim radnym. - Rzeczywiście w mieście istnieje kilka skrzyżowań, gdzie dopasowanie sygnalizacji do możliwości pieszych wymaga korekty – zauważa Witold Walawender, radny Rozwoju Rzeszowa. - Na najbliższej sesji Rady Miasta  poruszę ten temat – dodaje. Zdaniem przedstawicieli PiS w ratuszu, miasto powinno rzetelnie przyjrzeć się sprawie. - Należy dać szanse pieszym na swobodnie przejście – mówi Marcin Fijołek, szef klubu PiS. - Mam wrażenie, że inteligentny system nie funkcjonuje tak jak powinien – dodaje. Pozostaje więc pytanie, czy piesi muszą pogodzić się z losem czy ktoś wreszcie coś wymyśli.

Kamil Lech

25-01-2019
20:10
hijena

nie wiem co za szpenie ustawiali swiatła na tym rondzie ,ale nawet mistrz Polski w chodziarstwie mialby problem z przejsciem na jednej zmianie świateł.Może krótkie czasy dla pieszych,to innowacyjny,rzeszowski pomysł na korki

25-01-2019
21:38
semp

Ala skąd to przekonanie wszystkich że pieszy powinien przejść to przejście na jednej zmianie? Skrzyżowanie jest całkiem szerokie, dla mnie normalnym jest, że idę spacerkiem i pokonuję je na dwa razy.

P.S.
Panie radny Fijołek nie-rzeszowski - co ma wspólnego inteligentny system z tym czy pieszy przechodzi skrzyżowanie na raz czy na dwa razy ???

26-01-2019
08:10
Jaszczomb

Może po to aby nie kwitnąć bezproduktywnie pomiędzy dwoma pasami dymiących aut? Dla władzy, która dorastała w czasach pustek na drogach nadal najważniejsze są auta. Są wyznacznikiem rozwoju, bo za komuny jeździły tylko wywrotki i pekaesy.
Wbrew buńczucznemu hasłu reklamowemu innowacja z reguły dociera do nas 10-15 lat po zachodzie, gdzie światła dla pieszych mają nawet czujniki deszczu, by podczas opadów ludzie nie czekali zbyt długo i nie mokli. Kierowcy i tak mają dachy. A u nas wciśnięcie przycisku na światłach nawet nie gwarantuje zielonego dla pieszych przy najbliższej zmianie ruchu dla aut. Tak jest np. obok komendy miejskiej.

26-01-2019
10:25
hijena

osoby notorycznie korzystajace z pomocy MOPS,moga sobie pozwolic na spacerowanie wolnym krokiem po tym przejsciu

26-01-2019
13:12
Jadzia

Panie Fiołek i hijena Wydłużenie czasu dla pieszych na tym zbyt małym skrzyżowaniu spowoduje całkowite zakorkowanie miasta, dlatego są właśnie tak ustawione. Nikt nie każe biegać, wręcz przeciwnie, można spokojnie pokonać jedno przejście, podziwiać POMNIK i galerię i zanim dojdzie babcia, to już będzie znów zielone. Ja bym karała tych pieszych, co od Marszałkowskiej do pomnika (od strony kładki) włażą mimo czerwonego.

26-01-2019
13:15
Sombrero

Ale w tych PKS ach jedzie być może twoja babuszka, dziewczyna,matula czy somsiad... Czy uważasz ich za gorszych?

26-01-2019
14:36
Jaszczomb

Czytaj dokładniej a nie po sombrerach. Specjalnie zacytuję: "za komuny jeździły tylko wywrotki i pekaesy". Łapiesz czasy w języku polskim?

26-01-2019
18:13
hijena

wieloletnia nieudolna polityka drogowa obecnych wladz miejskich skutkuje wybudowaniem monstra ,jaką jest okrągla kładka ,albo najtańszych skrzyzowań.Na rondzie Dmowskiego mialo powstać nowoczesne niekolizyjne skrzyzowanie wielopoziomowe .Nie powstalo z powodu ,że kolidowałoby z inna mającą powstać inwestycją jaką jest szklano-betonowy kloc.Obydwie wymienione inwestycje ,ani kladka ,ani rondo nie wplynęły na polepszenie ruchu w miescie ,a jedynie skutecznie wyprowadzily pieniadze podatnika.

26-01-2019
20:30
hijena

Jadzka podziwiać galerie i pomnik z cielecym zachwytem mozesz ty ,kiedy przyjezdzasz do miasta z cała familią na cotygodniowy jarmark

27-01-2019
11:46
Jadzia

Głupiś i tyle. Szkoda na ciebie czasu.

28-01-2019
06:45
Jurek

Hjiena masz okazję wypowiadać się na forum ale na Facebooku,tutaj buraku ,biedaku jeszcze możesz

28-01-2019
09:54
hijena

Jadzka odejdz od kompa i bierz się za gotowanie borszczu ,bo przyjdzie stary z roboty i sprawi ci łomot,kiedy se nie poje.

28-01-2019
10:58
hijena

a ty frajerze co masz do powiedzenia na FB?Po za tym artykuł jest nie o mnie,ale o bublu drogowym jakim jest rondo.Jezeli masz problem ze zrozumieniem pisanego ,przeglądaj komiksy.Będą łatwiejsze przez ciebie w zrozumieniu

09-02-2019
20:48
Kret Mojzesz

Ja pi....e jaki "problem" dla Krzywonosa zabrac kilka sekund!!! No tak, sama zawsze autkiem.Malo tego ze na przejsciach bez swiatel zaden imbecyl na kolach w Polandii niezatrzymuje sie nigdy, to i na przejsciach ze swiatlami pieszy niema prawa prszejsc w jeden raz, tylko musi biegnac lub robic to z wielka pszerwa!Bo dla imbecyla na kolach kilka sekund to tragedia,biedatstwo kilka sekund poczeka wiecej i dopadnie go depresja, hodza tu jakies stwory na dwoch nogach i przeszkadzaja.

43
Dodaj komentarz

avatar
36 Comment threads
8 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
34 Comment authors
TomekMariaJożefZOFIAGrażka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomek
Gość
Tomek

Węglem taniej.

Maria
Gość
Maria

Dołączam do pozwu zbiorowego

Jożef
Gość
Jożef

Jestem za ,i przeciw oszukiwaniu mnie,chętnie dołącze sie do zbiorowego pozwu.Jeżeli rzeczywiście tak jest,to jest zwyczajne oszustwo

ZOFIA
Gość
ZOFIA

Chętnie dołączę do pozwu.

Grażka
Gość
Grażka

jak najbardziej trzeba tym się zająć dołączam się do pozwu

Krystyna
Gość
Krystyna

Również chętnie dołączę do pozwu zbiorowego. Sama się zastanawiałam skąd taka niska inflacja, skoro ceny tak bardzo poszły w górę, a to przecież nie koniec podwyżek

krystyna
Gość
krystyna

A ja rocznik 1953 tez oszukana to juz druga wpadka rzadu

GRAZYNA
Gość
GRAZYNA

Dołączam się do pozwu zbiorowego ,dość poszukiwania nas emerytow

Szkoła języka angielskiego
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

Krystyna
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

radek
Gość
radek

Obaj panowie /Wałęsa i Balcerowicz/ mają niewątpliwe zasługi w zmianie systemu polityczno-gospodarczego w naszym kraju. Pan prof.Balcerowicz wyprowadzał Polskę z socjalizmu do gospodarki rynkowej. Mamy wielu ekonomistów ale wówczas /była całkowita zapaść gospodarcza kraju/ nie było odważnego,który zechciałby pokierować zmianami zmierzającymi do uzdrowienia finansów publicznych. Nigdzie nie było doświadczeń w wychodzeniu z gospodarki centralnie sterowanej do systemu swobody gospodarczej,opartego o rachunek finansowy a nie o potrzeby polityczne.Dzisiaj wielu ludzi twierdzi,że można było inaczej postępować. Zgoda,tylko że mamy pełniejszą wiedzę od tych,którzy wówczas "po omacku"zmieniali system. Zasług prof.Balcerowicza nie można zapomnieć. Pan Wałęsa ma trwałe miejsce w historii Polski i w… Czytaj więcej »

who win today match
Gość

Nice Blog, With thanks! Valuable information! Useful post, Nice info!
We provide all Cricket match prediction today. BBL 2019-20 reports, 2020 IPL 13 match tips, 2020 WC T20, BPL 2020, CBTF Winner prediction tips. PSL T20 Match Toss Session cricket reports, Lambi Pari cricket tips, Fency Match Reports Today. Today match prediction tips.

wacek
Gość
wacek

zazabrane mienie każdy dostawał jakieś odszkodowanie, niech to teraz oddadzą, zapłacą za utrzymanie. trzeba było sobie po wojnie zabrać te riuny. cwaniaki hrabiowie

Rafał
Gość
Rafał

uwaga na oszustwo

radek
Gość
radek

Z dobrym dla rządzącej partii skutkiem stosowana jest sztuczka propagandowa,polegająca na izolacji pewnej grupy społecznej bądź zawodowej,poddanie jej "słusznej",medialnej krytyce zazwyczaj bez przedstawienia dowodów a resztę czyli tak zwane "dobijanie" ofiar pozostawia się niezbyt rozgarniętej części społeczeństwa. Orzekaniem w sądach zajmuje się ok 10 tysięcy sędziów. Propaganda rządowa przedstawia kilku /pewnie nie więcej niż 5/ sędziów,którzy dokonali niegodnych czynów czy zachowań. Reszta,czyli 9995 osób to porządni ludzie,z godnością i zaangażowaniem wykonujący swój zawód. Zmanipulowany suweren tego nie dostrzega. Podobnie było z emerytami służb mundurowych. Próby dyskredytowania ciągle są podejmowane,jeśli tylko mogą wyniknąć z tego doraźne korzyści polityczne. Medialnej,negatywnej obróbce poddawano… Czytaj więcej »

B-ra
Gość
B-ra

Na Zajęczej w Rzeszowie też grasuje, tyle że bez Skody, a z telefonem w ręku..... filmuje sie. Warunki są znakomite, niewykoszona trawa itp. Polecam uwadze.

hijena
Gość
hijena

niektore osoby uważają ,że noszenie okularow optycznych doda im powagi i spowoduje inteligentniejszy wyraz twarzy

Karina
Gość
Karina

Brawo Pan Prezydent. Tak trzymać.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Kiedy nasz prezydent zajmie się reklamami w centrum?
Czy nie można zmusić najemców by szyldy i reklamy były w jednym kształcie?
Idąc 3-go maja zamiast podziwiać deptak i piękne kamienice, podziwiamy festiwal reklam.

hijena
Gość
hijena

juz się kiedys odgrażał się,że zrobi porządek z reklamami i mimo ,że ma Ustawę Krajobrazowa ulice otapetowane reklamami przypominają prowincjonalne miasto w Bangladeszu

hijena
Gość
hijena

szczegolnie atrakcyjne są poręcze na kladce w ksztalcie deski klozetowej,wykonane porecze z egzotycznego drewna ,wypaczone ,krzywe z zadrami wygladają ,jakby wykonane były z desek ze starej palety transportowej.Rzeszow Miasto Imitacji

Teresa
Gość
Teresa

Witam.Mam tez problem ,od 2 tygodni pisze z kims,kto podaje sie za generala Millera ,jest na misji w Afganistanie.Kolka dni temu poprosil mnie,zebym zgodzila sie przyjac jego przesylke,fundusze,ktore ma zdeponowane w firmie Global Security,gdyz ta firma likwiduje swoja dzialalnosc w USA i przenosi sie do UK,a on nie ma mozlowosci innej ,zeby te fundusze przeniesc do innego banku,bo jest w Afganistanie,podal taki adres tej firmy Global Security :globalintercommserv77088@gmail.com,ze ta firma bedzie sie juz ze mna kontaktowac,poniewaz wiele czytalam na temat oszust i nie wydaje mi sie to prawdopodobne,aby ktos wysylal z Ameryki walizke funduszy,otoz ta firma Global napisala mi teraz,ze… Czytaj więcej »

ewa1976
Gość
ewa1976

nie odpisuj naciągacze

Jasio Kefirek
Gość
Jasio Kefirek

Teresa?! Ty dla jaj czy naprawdę jesteś tak tępa?

Fabiona
Gość
Fabiona

Dokładnie, nie odpisuj jemu, to naciągacze.

usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

wacek
Gość
wacek

no i mogą popilnować dzieci, kiedy rodzice będą zarabiać pieniądze.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Blanka
Gość
Blanka

Mi by się przydała taka - bezzwrotna :)