Zlikwidują prawie 100 szkół!
Przeczytaj oryginalny post blogu
06-03-2012
00:11
Redaktor

PODKARPACIE. Duża liczba szkół zostanie zamknięta, część będzie przekształcana.

Przedstawione zostały plany likwidacji szkół. W województwie podkarpackim gminy chcą zlikwidować prawie 100 szkół. Jest to 40 Szkół Podstawowych, 6 Szkół Gimnazjalnych i ponad…

06-03-2012
09:26
Nikodem

Dawaj Donald Dawaj. Przecież społeczeństwo nie może być mądrzejsze od… Ciebie kominiarza.

06-03-2012
13:48
Brawo!

Wyborcy PO wystąp!!!

06-03-2012
13:49
Józef

W skali kraju podobnych szkół i innych placówek kulturalno- oświatowych ma być zlikwidowanych 1500. Jeśli do tego dodać (jak coraz głośniej się mówi o) braku nadzoru kuratoriów nad programem nauczania robi się słabo. A przecież przy okazji katastrofy koło Szczekocin wychodzi szydło z worka, że w Polsce nie szkoli się wystarczająca ilość kolejarzy, maszynistów, to jasno można stwierdzić iż obecna ekipa rządowa rządzi od katastrofy do katastrofy. Trzeba także pamiętać, że nad szkolnictwem wyższym min. Kudrycka nie panuje absolutnie , o czym świadczy ilość bezrobotnych z dyplomami w wieku do 34 lat.
Porównywanie nawet rządu Tuska do rządów Wł. Gomółki jest szkodliwe dla tego drugiego , gdyż on realizował znane hasło 1000 szkół na Tysiąclecie, ten rząd skutecznie tylko rujnuje tamten dorobek!.

06-03-2012
15:01
Kunegunda

Nadarł naszych pieniędzy i na tym nie koniec , to i stać go będzie n-te pokolenie wnuków do prywatnych szkół posyłać. A i emeryturkę niemałą przed 67mym rokiem swego życia ma zagwarantowaną naszym kosztem (zwykłych zjadaczy chleba z których pieniędzy utrzymuje siebie i kolesiów). Jak to cudze pieniądze łatwo się trwoni.

06-03-2012
15:26
hk

Popieram ten pomysł….co to za szkoła w ,której jest 40 uczniów a 10 nauczycieli i 2 sprzątaczki i konserwator??Koszt utrzymania tej szkoły to krocie—wychodzi po 25 tys.na dziecko!!!!To paranoja!!
Lepiej gimbusem dowieść dzieci do innej szkoły-taniej!!!A nauczyciele jak zwykli zjadacze chleba rok zasiłku i szukanie pracy…..przecież to logiczne i ekonomiczne!!!O co ten zamęt???

07-03-2012
12:13
Aleksandra

Do szkoły w Piwodzie chodzi 100 uczniów, połowa dojeżdżających a połowa miejscowych. Więc nie chodzi o małą szkółkę. A poza tym po likwidacji gimnazjum zostanie jeszcze podstawówka, więc budynek będzie użytkowany w dalszym ciągu. A jeśli chodzi o konserwatora, to nie ma go już kilka lat. Jest kilku w gminie i trzeba ich wzywać, gdy są potrzebni. Najpierw trzeba wiedzieć, o co chodzi, żeby coś popierać.

07-03-2012
14:10
hk

Pani Aleksandro ,nie chodziło mi o szkołę w Piwodzie!Tylko o szkoły w mojej najbliższej okolicy…
A takich "małych" mamy tu 3…w odległości kilku kilometrów,w 3 wsiach…nie można by zostawić największej i najnowocześniejszej????i tam resztę dzieci dowieść?…..ekonomia w czystej formie!!
Sama mam dziecko,które chodzi do takiej szkoły i nie widzę problemu w dowożeniu jej do innej…

07-03-2012
21:01
zgrzyt

A czy to prawda, że ilość dzieci i szkół się zmniejsza, a ilość nauczycieli rośnie?

07-03-2012
23:05
ręczny

Trzebateraz utłuc co trzeciego bachora a wszystko będzie dobrze

09-03-2012
09:16
Leo

Co robi ministerstwo by ograniczyć kształcenie nauczycieli skoro jest ich za dużo i od kilkunastu lat jest bezrobocie jawne i ukryte?

09-03-2012
09:16
Leo

Bałagan ministerialno samorządowy.

Powód bałaganu to niż demograficzny i za dużo szkół i nauczycieli.
Mądry naród to naród wykształcony masowo na jak najwyZszym poziomie.Skoro jest za dużo szkół i nauczycieli a niż demograficzny nie bedziedzie wieczny to możemy uczyć dzieci, młodzież lepiej w mniejszych klasach. Ale urzędnicy wiedza swoje .Oni musza mieć na pensje w pierwszej kolejności.Nikt nie wspomni o zamykaniu urzędów i zwalnianiu urzędników żeby zdobyć pieniądze na naukę. W Polsce urzędnicy to święte krowy.

11-03-2012
16:16
belfer

Problemem nie jest sieć szkół tylko sposób finansowania oświaty – w PRL z Ministerstwa Edukacji Narodowej opłacano funkcjonowanie szkół i pensje nauczycieli, Kuratorium miało wszelkie podstawy prawne i etyczne do sprawowania nadzoru pedagogicznego, skutkowało to jakością kształcenia i niezależnością szkół, dyrektorów i nauczycieli.
W czasie reform samorządy rzuciły się na kasę — Subwencję oświatową, którą wykorzystywano do kredytowania bieżących wydatków gmin, powiatów itp, ale kiedy okazało się, że koszty rosną i środowisko nauczycieli stanowi opozycję dla starostów i wójtów, burmistrzów – trzeba pozbyć się problemu…
Dzieci i niż demograficzny to problem sztucznie nadmuchany – za kilka lat będzie znacznie więcej dzieci w szkołach i niestety dobrych nauczycieli będzie brakować…. bo po rocznym zasiłku i znalezieniu pracy kończącej się po ośmiu godzinach czyli np o 15- tej, nikt z trzeźwo myślących ludzi nie wróci do pracy w stresie, użerać się z uczniami, poprawiać sprawdziany w domu do kilku godzin, przygotowywać się do lekcji wieczorami… i godzić się na szczucie przez dyrektora i samorząd – TO CO JEST W SZKOLE TO PARANOJA!!!! – POWODZENIA URZĘDNICZA ARYSTOKRACJO!!!!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.