Przeczytaj oryginalny post blogu
30-06-2011
15:51
Redaktor

W dniach 24-25 czerwca br. w malowniczej słoweńskiej miejscowości Gorenja vas odbyły się Mistrzostwa Europy juniorów młodszych w biegach górskich stylem anglosaskim.

Nasz kraj reprezentowało, między innymi, troje zawodników z Podkarpacia, w tym dwoje wychowanków Grzegorza Oleksyka z MKS "Halicz" Ustrzyki Dolne: Kamila Kobos i Patryk Lachowski oraz Katarzyna Wojciechowska z MKS Stal Nowa Dęba.

Ogromny sukces na tych zawodach odniósł Patryk Lachowski, który wraz z pozostałymi kolegami: Rafałem Matuszczakiem z LLKS Osowa Sień oraz Marcinem Żychskim z UKS Wiking Rychnowy zdobył w biegu zespołowym złoty medal. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Rosji atrzecie Włoch.

O wynikach zespołów decydowały wyniki indywidualne poszczególnych zawodników w biegu na dystansie 4,6 km. W naszym zespole I miejsce zajął Rafał Matuszczak, III Marcin Żychski a Patryk Lachowski XII. Obu Polaków przedzielił reprezentant Rosji Galiullin Konstantin. Warto zaznaczyć, że o rok starszy od Patryka  zwycięzca biegu Rafał Matuszczak w ubiegłorocznych mistrzostwach we Włoszech zajął XIII miejsce.

W biegu dziewcząt na dystansie 3,5 km nasze reprezentantki zajęły VII miejsce. Najlepiej pobiegła Kamila Paluch z LKS Znicz Biłgoraj, która uplasowała sie na X miejscu,  następnie Katarzyna Wojciechowska z MKS Stal Nowa Dęba – 19 miejsce oraz nasza zawodniczka Kamila Kobos – 29 miejsce.

Zespołowo wśród juniorek młodszych zwyciężyły reprezentantki Rosji przed Słowenkami i Turczynkami. Indywidualnie I miejsce zajęła reprezentantka Słowenii  Einfalt Lea przed Ivonina Ekateriną z Rosji oraz drugą Słowenką Stanonik Katją

Kierownikiem zespołu był  Andrzej Puchacz (wiceprzewodniczący komisji PZLA ds. Biegów Przełajowych, Ulicznych, Biegów Górskich i Chodu Sportowego), który wielokrotnie w ustrzyckich biegach górskich sprawował funkcję Delegata Technicznego Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

W tym roku w Ustrzykach 6 i 7 sierpnia organizujemy po raz dziesiąty Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia, będące jednocześnie Mistrzostwami Polski w stylu anglosaskim we wszystkich kategoriach wiekowych oraz eliminacjami do Mistrzostw Świata juniorów i seniorów, które we wrześniu br. odbędą sie w Albanii. Wcześniej, 22-24 lipca br w Płocku odbędzie, również bardzo ważna dla naszych zawodników, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w LA. Kwalifikacje do tych zawodów uzyskał Patryk Lachowski z V rankingiem w Polsce w biegu na dystansie 3000m juniorów młodszych oraz Kamila Kobos w biegu na dystansie 2000m z przeszkodami.