Złóż podpis pod petycją! Zadbaj o swoje bezpieczeństwo na drodze
Przeczytaj oryginalny post blogu
29-03-2012
15:06
paulina

RZESZÓW. W najbliższy weekend Samorząd Studencki WSPiA rozpoczyna zbieranie podpisów pod petycją do Prezydenta Miasta Rzeszowa. Chcą umieszczenia sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy ulicy Rejtana – na wysokości kościoła Akademickiego. W tym miejscu w ubiegłym roku zginęła 21- letnia studentka Zamiejscowego Wydziału…

30-03-2012
02:07
Kierowca

Zrobią światła i zginie następna mądra studentka, bo wlezie na czerwonym. Co wtedy jej światli koledzy wymyślą? Zamknąć ruch samochodów na Rejtan, bo tam studenci chodzą. A może by tym studentom zrobić wykład o tym, że przed wejściem na jezdnię trzeba się rozejrzeć i przepuścić auta, bo inaczej się zginie

30-03-2012
02:07
smok

Nonsens. Ok. 50 metrów od tego przejścia dla pieszych znajduje się przejście wyposażone w sygnalizację świetlną przy skrzyżowaniu Rejtana/Kopisto/Niepodległości. Czy studentów aż tak bolą nogi po imprezach?

31-03-2012
12:23
Edyta

Tak, to prawda, że przejście z sygnalizacją jest bardzo blisko, no może nie 50m ale chyba 70 m.

01-04-2012
21:56
wit

Jak popiją piwa na wykładzie(patrz relacja w GW) to im nawet światła na przejściu nie pomogą !

02-04-2012
07:41
marek

Czcigodni mędrcy komentatorzy i Panie Mędrcze Chłodnicki: mam pytanie: jak daleko od ronda pod uniwersytetem (ze światłami) są kolejne światła przed delikatesami Carrefoura? Chyba tochę bliżej jak te proponowane? Albo te na wylocie z Popiełuszki od tych pod Leclerkiem czy szczególnie tych na skrzyzowaniu z Paderewskiego? Albo te z Paderewskiego od następnych, pod Carrefourem z kolei? Przeszkadzają komuś?
O placu Śreniawitów i Lisa-Kuli już nie wspomnę, gdzie światła są co 15-20 metrów. Też nikomu nie wadzą. Wadzą tylko tu, gdzie giną ludzie, a potrącenia są srednio jedno co 2 tygodnie.

Chcecie sobie robić rajdy – PROSZĘ BARDZO – ALE NIE NA REJTANA! – gdzie pomiędzy Lwowską a rondem pod uniwerkiem (prawie kilometr) nie ma ani jednej sygnalizacji świetlnej, podczas gdy
pomiędzy Millenium Hall a rondem pod Leclerkiem jest 5 sygnalizacji rozmieszczonych co 70-100 metrów!

Tu więc też powinny powstać światła – zsynchronizowane jak pozostałe z tymi na rondzie, ale też z tymi na wyjeździe z Wierzbowej i pobliskim przejściu, wliczając w to lewoskrety i prawoskręty z obu ulic.

Rajdowcy zaś nich się umówią z policją i władzami PPL i robią rajdy na lotnisku w Jasionce w którąś sobotę.

05-04-2012
21:53
smok

Nawierzchnia na al. Rejtana jest w tak fatalnym stanie, że nie da się tam urządzać żadnych "rajdów" jak to określiłeś. A studenci może niech trochę mniej piją, a więcej się uczą. (Każdy kto mieszka w bloku gdzie jest mieszkanie wynajmowane przez studentów wie o co chodzi).

A odnośnie rozwiązań komunikacyjnych – masz rację, świateł na Rejtana jest stanowczo zbyt dużo. Rozwiązaniem może być tworzenie przejść bezkolizyjnych (tunele, kładki itp.). A nie dokładanie kolejnych świateł w miejscu w którym są niepotrzebne i tuż obok już istniejących. I pytanie: czy osoby organizujące akcję zbierania podpisów wskazały skąd mają znaleźć się pieniądze na owe światła? Bo znając życie to ich już nie obchodzi. Czyli nie dość że studiują za moje pieniądze (z moich podatków), to jeszcze ja jako podatnik mam finansować ich zachcianki, bo podejść sobie do istniejących już świateł kilkadziesiąt metrów to już niełaska. 

06-04-2012
17:32
ola

Już dawno powinny być tam światła, kierowca przed pasami zobowiażany jest zwolnić i upewnić się że nikt nie próbuje przejść. a teraz jeżdżą jak debile

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.