Zmowa cenowa
05-07-2012
19:58
P.K

http://www.sadownictwo.com.pl/…..ce-miekkie

 

Wielu przedsiębiorców uważa że rolnicy są uprzywilejowana grupa zawodową . Składki KRUS, niepłacenie VAT itp.

Ale władza w tym kraju, przymyka oczy na nieprawidłowości w zatrudnianiu pracowników przez przedsiębiorców. Nawet 70% pracowników pracuje na czarno.

Wielkie przetwórnie tworzą zmowy cenowe, wprowadzają niezdrową konkurencje. Dogadują się z dzikimi skupami, które są prowadzone na lewo, bez żadnej działalności gospodarczej.

W 2012r przetwórnie i im podległe skupy wykorzystali że krajem rządzą osoby o znikomej inteligencji, wprowadzili zakup owoców i warzyw (rabarbar) bez podawanie cenny.

Producent (rolnik), zostawał oszukiwany, zwabiony wcześniejszą ceną wirtualną , która w konsekwencji okazała się o polowe niższa.

Większość skupów nie ma zarejestrowanej działalności gospodarczej, jak również chłodni do przechowywania owoców. Tylko nieliczne skupy mają możliwość wystawienia faktury i zapłacenia 7% vat rolnikowi.

Przetwórnie (tłocznie ) podstawiają Stara z plandeką , który jest załadowywany nawet przez kilka dni, co w konsekwencji surowiec jest popsuty. Ale Przedsiębiorcy nie interesuje co będzie konsument spożywał, liczy sie kasa.

 Ze względu na brak umiejętności  rządzenia Tuska, instytucje mu podległe nie reagują na istniejące patologie.

Brak interwencji z strony US (brak założonych działalności gospodarczych przez skupy, nie płacenie vat rolnikom),

Brak interwencji z strony sanepidu.

 

Takie patologie istnieją tylko dla tego ze przedsiębiorca zatrudnia lepiej wykształconych , od osoby rządzącej naszym krajem.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.