Zmutowane dziki czynią szkody rolnikom
Przeczytaj oryginalny post blogu
12-12-2012
13:38
Redaktor

KAMIEŃ. Ludzi boli, że otrzymują za niskie odszkodowania.

Choć na polach leży pierwszy śnieg, mieszkańcy tej dużej wsi nie mogą zapomnieć o tym, jak duże szkody w uprawach poczyniły w tym roku watahy dzików. Boli ich, że otrzymują za małe odszkodowania.

Problem potwierdza wójt gminy, Ryszard Bugiel. – Nadmiar pól leżących odłogiem sprawił, że siedliska dzików…

12-12-2012
19:52
ROMAN

co tam w tym Kamieniu jeszcze dożynek nie było- Pan redaktor pisze że zmutowane dziki pałaszują; kukurydze/ ziemniaki i pszenicę – to co płody jeszcze na polu- śmiech na sali – a polowanie i nagonka to gdzie ? święta idą do gara coś pasuje – tylko przebadać. bo włosienica szaleje – pod Szczecinem .

28-02-2013
13:41
jola

Rolnik poinien miec prawo zabić zwierzaka grasującego na jego polu. to i on mialby jakas korzzysc.

28-02-2013
21:33
wanol
Rysiu nie pieprz ze nadmiar pól lezących ugorem, tylko nadmiar dzików wypuszczanych na te pola, masz w dupie rolników i ich biedę, ciężką pracę,potrafisz tylko drwić z ludzkiej biedy z żuli pod sklepem, bo wydaje ci się że zjadłeś wszystkie rozumy. raczej opowiedz że smakuje ci dziczyzna a ludzka krzywdę masz w d -pie opowiedz że podniosłeś podatki o 50% i masz przyjaciela o którym opowiadasz gdy jedziesz do szpiega w górce, że masz już go dosyć bo wtrąca ci się we wszystko a przyjaciel z ambony mówi tak samo że dziki nie czują w polu człowieka. Potem się dziwi ze ludzie nie chodzą do kościoła, Gdy kapłan odwraca się od ludzkiej krzywdy i zamienia świątynie w targownice to już niema po co tam iść,bo taki człowiek niema boga w sercu. Nadleśnictwo wypuszcza dziki na tereny prywatne, żeby się  żywiły rolniczym plonem. A z ciebie wójt  jak z koziej dupy trąba, tyle lat rządzisz wsią i jednej pożytecznej sprawy dla rolnika, tylko wszystko przeciw gospodarzom, żeby jakieś kontrakty czy coś by choć pare groszy dla rolnika. wiesz tylko jak swoje dzieci obsadzić, do urzędu dodatkowe piętro i następnych dzików do wykarmienia.      
06-03-2013
11:38
wanol

Dosyć tego zakłamania co tylko się dzieje, to wszystko przeciw człowiekowi, po to takie niskie stawki odszkodowań by rolnicy przyzwyczajali się do nowego systemu, rysiu chyba po to został przysłany do tej wsi wraz z swym przyjacielem, by podstępnie przewrotnie, przy pomocy szpiegów wcielać go w życie.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.