Forum

Znamy program 16. Święta Paniagi
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
11-04-2019
11:09

RZESZÓW. Wydarzenia głównie będą odbywać się na czterech scenach: przy wieży Kościoła Farnego, Fontannie Multimedialnej, na dziedzińcu Radia Rzeszów i na rzeszowskim Rynku.

Tradycyjnie już 3 maja w Rzeszowie obchodzone jest Święto Paniagi - czyli ulicy 3 Maja, dawnej ulicy Pańskiej. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy jest Chorwacja i miasto Split - miasto partnerskie stolicy Podkarpacia. W związku z tym jak co roku na mieszkańców czekać będzie mnóstwo ciekawych atrakcji kulturalnych, rozrywkowych i muzycznych.

Wydarzeń podczas tegorocznej imprezy będzie sporo, dlatego przedstawiamy najważniejsze punkty święta. O godz. 9:30 odbędzie się msza w kościele farnym z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, natomiast o godz. 11:00 uroczystości patriotyczne pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki na Rynku. Już o godz. 12.35 przy fontannie multimedialnej wystąpi Orkiestra Szałamaistek i Zespół Mażoretek Incanto. Następnie zaprezentuje się m.in. Studio Baletowe Laili Arifuliny (godz. 12:50), Akademia Tańca Miczałowscy (godz. 13:45), Zespół Taneczny Taka Paka (godz. 14.00) oraz Sensual Latin Danc (godz. 16.30).

Na dziedzińcu Radia Rzeszów, od godz. 13.00 do 14.20 odbędzie się m.in. Zamkolandia czyli program rozrywkowy dla najmłodszych, w tym występy dzieci i młodzieży z RDK. W godz. 14:30 - 15:30 wystąpi Centrum Sztuki Wokalnej, natomiast w godz. 17:00 - 18:00 rzeszowianie obejrzą koncert Kasi Lins. Co ciekawe, w godz. 10-18 będzie można zwiedzać budynek Polskiego Radia Rzeszów oraz spotkać się z dziennikarzami.

To nie wszystko. W Biurze Wystaw Artystycznych przy ul. Jana III Sobieskiego o godz. 15:30 odbędzie się projekcja filmu "Powroty Szymona". Z kolei w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa przed budynkiem na mieszkańców czekać będzie wystawa plenerowa „Chorwacja – natura, kultura, dziedzictwo”, „Rzeszów kiedyś i dziś” oraz wystawa wewnątrz budynku „Rzeszowskie historie zapisane w drewnie”.

W ramach święta zaplanowano także prezentacje multimedialne dotyczące historii ul. 3 Maja (godz. 13:00 i 16:00). W murach I LO (godz. 12.00-17.00) można będzie zwiedzić wystawę "Chorwacja w Monarchii Austro-Węgierskiej, mały słownik polskochorwacki”

Atrakcje przygotowane zostaną także w Kinie Zorza. O godz. 13.00 odbędzie się pokaz bajek, natomiast o godz. 21.00 nastąpi projekcja filmu "Młodość Astrid". W fosie zamku (godz. 12.30-18.00) rzeszowian czeka pokaz snycerstwa i metaloplastyki w wykonaniu młodzieży ZSP w Rzeszowie. W ramach atrakcji plenerowych w godz. 12:30 – 18:00 na ul. 3 Maja zorganizowane zostaną m.in. warsztaty wykonywania naczyń glinianych, a także cykl rysunkowy „Portrety”. Co więcej? Przy al. Lubomirskich (godz. 11:00 – 18:00) rzeszowianie zobaczą Jarmark Rękodzieła i Produktów Regionalnych.

Kamil Lech

12-04-2019
12:10
hijena

z wlasnych obserwacji.Podczas ubiegłorocznego świeta Paniagi największym zainteresowaniem cieszyła się rozdawana za friko grochówka z wkładką

14-04-2019
14:55
Sydney

Hjiena ....ciebie na ruszt nabiją i się później ożygają

15-04-2019
16:57
Eve146

tradycyjnie nic ciekawego

16-04-2019
09:52
hijena

ciebie dupku widziałem jak trzy raz stałeś w kolejce po zupkę z menażką w ręku

16
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
pomyslowy DobromilusotyfoAldona z PigalakajanStanisław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)