Fotel dyrektora zamku nadal do wzięcia

Odrestaurowany zamek dzikowski ma ogromny potencjał, potrzebuje tylko osoby, która łącząc pasje kustosza i menadżera wypromuje ten obiekt w skali kraju. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Jedyna kandydatka do fotela dyrektora tarnobrzeskiego muzeum odrzucona.

Konkurs na dyrektora Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega bez rozstrzygnięcia. Komisja konkursowa nie zdecydowała się na wybór jedynej kandydatki, która chciała objąć tę funkcję od 1 czerwca.

Do 17 maj tarnobrzeski magistrat czekał na dokumenty chętnych do objęcia fotela dyrektora MHMT, mieszczącego się w zamku dzikowskim. Jak informuje Kancelaria Prezydenta Miasta, do tego czasu wpłynęła tylko jedna oferta.

– Z osobą tą została przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna w miniony piątek. Komisja konkursowa nie dokonała jednak wyboru – informuje Agata Rybka z tarnobrzeskiego Urzędu Miasta.

Co dalej w sytuacji, kiedy zgodnie z ogłoszeniem o naborze nowy dyrektor miał objąć funkcję już od 1 czerwca?

– Wkrótce zostanie podjęta decyzja o nowym konkursie. Zanim to jednak nastąpi, prezydent wyznaczy osobę, która będzie pełniła obowiązki dyrektora MHMT – dodaje Agata Rybka.

Przypomnijmy, że prezydent miasta postanowił zmienić osobę zarządzającą muzeum i jednocześnie odrestaurowanym zamkiem kilka tygodni temu. Dotychczasowy dyrektor Adam Wójcik, który pełnił rolę gospodarza i był jednym z twórców muzeum, pełnił tę rolę od 22 lat.

Od nowego dyrektora muzeum prezydent wymaga nie tylko doświadczenia w kierowaniu podobnymi obiektami, ale i kulturalnej wizji rozwoju wizytówki miasta. Chciałby także, by był lub była menedżerem, dzięki któremu zamek prócz funkcji muzealnej będzie pełnił także funkcję komercyjną i zacznie na siebie zarabiać.

Małgorzata Rokoszewska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o