Franciszek pobłogosławił korony dla jarosławskiej Madonny

Rekoronacja cudownej figury odbędzie się 15 września na jarosławskim Rynku Starego Miasta. Rekoronatorem będzie ks. abp Tadeusz Gocłowski, były metropolita gdański. Fot. dominikanie.pl

Rekoronacja cudownej figury odbędzie się 15 września na jarosławskim Rynku Starego Miasta. Rekoronatorem będzie ks. abp Tadeusz Gocłowski, były metropolita gdański. Fot. dominikanie.pl

WATYKAN, JAROSŁAW. 15 września ponowna koronacja cudownej figury.

Podczas środowej audiencji ogólnej w Watykanie papież Franciszek pobłogosławił korony dla cudownej figury Matki Bożej Bolesnej z jarosławskiego sanktuarium dominikanów.

Korony zawiózł do Rzymu przeor jarosławskich dominikanów i proboszcz prowadzonej przez nich parafii, o. Lucjan Sobkowicz. 4 września o. Sobkowicz uczestniczył z 50 tysiącami pielgrzymów z całego świata na Placu Świętego Piotra w papieskiej audiencji.

- Ojciec Święty podczas audiencji zapytał się nas, czy chcemy być ludźmi nadziei. Kiedy po audiencji podszedł do mnie, powiedziałem, że przywiozłem korony dla Matki Bożej Bolesnej, czczonej w sanktuarium w Jarosławiu i proszę o pobłogosławienie. Papież pobłogosławił, uśmiechnął się i powiedział, byśmy dawali ludziom nadzieję – relacjonuje o. Sobkowicz.

Nowe korony kształtem nawiązują do epoki gotyku, gdyż z tego też okresu pochodzi figura Matki Bożej. Zaprojektował je i wykonał Olgierd Stopiński – mistrz złotnictwa z Warszawy. Na głowach Jezusa i Maryi znajdą się m.in.: brylanty, ametysty, rubiny, perły i kryształy górskie.

Rekoronacja średniowiecznej piety uświetni jubileusz 300-lecia konsekracji bazyliki Matki Bożej Bolesnej, którą od ponad dwóch stuleci opiekują się ojcowie dominikanie. Dla uczczenia jubileuszu ufundowano właśnie nowe papieskie korony.

dominikanie.pl/ps

do “Franciszek pobłogosławił korony dla jarosławskiej Madonny”

  1. rechotnik

    Hojny dziad z cudzej torby daje !

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.