Franciszek życzy „dobrej niedzieli i smacznego obiadu”

Nowy papież poprosił zebrane na placu Św. Piotra tłumy o modlitwę. Fot. PAP

WATYKAN. Pierwszy Anioł Pański nowego papieża.

Papież Franciszek (76 l.) odprawił w niedzielę pierwszą modlitwę Anioł Pański po wyborze na Tron Piotrowy.

– Kieruję serdeczne pozdrowienia do wszystkich pielgrzymów. Dziękuję za powitanie i modlitwę. Módlcie się za mnie, proszę was o to – powiedział do tłumów zebranych na Placu Św. Piotra.

Franciszek podzielił się z wiernymi swoimi doświadczeniami z pracy w Argentynie. – Gdy tylko zostałem biskupem w 1992 r., do Buenos Aires przybył obraz Matki Boskiej Fatimskiej. Odbyła się wtedy msza dla chorych, w czasie której spowiadałem – zaczął wspominać papież.

– Podeszła do mnie skromna, pokorna kobieta, ponad 80-letnia. Powiedziałem do niej: „Babciu, czy masz dużo grzechów?”. „Wszyscy mamy dużo grzechów” – odpowiedziała. Zapytałem: „Skąd ta pewność?”, a ona zupełnie pewna odpowiedziała: „Gdyby Bóg wszystkiego nie wybaczał, świat już by nie istniał”. To była mądrość Ducha Świętego. Bóg nigdy nie męczy się wybaczaniem nam. Problem polega na tym, że my męczymy się proszeniem o łaskę – mówił Franciszek do tłumu kilkudziesięciu tysięcy ludzi.

Po modlitwie Anioł Pański skierował pozdrowienia do pielgrzymów z całego świata. – Dziękuję za powitanie i modlitwę. Módlcie się za mnie, proszę was o to. Jeszcze raz obejmuję wiernych Rzymu i to objęcie rozciągam na wszystkich. Pozdrawiam też wszystkich, którzy są z nami za pomocą środków przekazu – mówił.

Jak dodał, „wybrał imię patrona Włoch”, by symbolizowało jego pontyfikat i przez to czuje się „dodatkowo związany z tą ziemią”, z której pochodzi jego rodzina. Na koniec życzył zebranym „dobrej niedzieli i smacznego obiadu”.

Msza inauguracyjna pontyfikat nowego papieża odbędzie się we wtorek.

tvn24.pl/ps

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o