Fundacja POLSAT sprezentowała noworodkom bezcenny dar

STALOWA WOLA. Do szpitala trafił supernowoczesny przyłóżkowy aparat rentgenowski.

“Na naszym oddziale rodzi się coraz więcej chorych wcześniaków.(…). Jest on usytuowany w innym pawilonie niż pracownia rentgenodiagnostyczna. Aby wykonać zdjęcie płuc u chorego noworodka, musimy przetransportować go ponad 200 metrów, szpitalnymi, zimnymi korytarzami. Niektóre z noworodków wymagają wsparcia oddechowego z respiratora i nie nadają się do takiego transportu. W takim przypadku diagnostyka problemu zdrowotnego jest bardzo opóźniona. Uprzejmie proszę o zrozumienie i wsparcie naszego oddziału i pomoc naszym małym pacjentom.”

To fragment listu z oddziału neonatologicznego Powiatowego Szpitala w Stalowej Woli, który wpłynął do Fundacji POLSAT. Na oddziale neonatologicznym Szpitala w Stalowej Woli rokrocznie przychodzi na świat około 1000 noworodków, niektóre z nich wymagają badań diagnostycznych. Oddział ten jest oddziałem z pierwszym stopniem referencyjnym. Fundacja POLSAT przychyliła się do prośby ordynator oddziału Noworodkowego i w czerwcu przeznaczyła 97 777 złotych na zakup przyłóżkowego aparatu rentgenowskiego.

15 lat służą dzieciom

“Szpital w Stalowej Woli to szpital powiatowy, który może poszczycić się świetnymi, zaangażowanymi w swoją pracę specjalistami: lekarzami i pielęgniarkami, którzy każdego dnia walczą o dobro – życie i zdrowie swoich pacjentów. Fundacja POLSAT, w miarę swoich możliwości, np. poprzez ufundowanie nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, pragnie pomagać im w ich ciężkiej pracy, by była choć trochę łatwiejsza. – powiedziała Elżbieta Zającówna, wiceprezes Fundacji.

am

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments