Fuszerka budowlana na lotnisku

Port lotniczy Modlin zawiesił działalność. Obsługę połączeń przejął port lotniczy Okęcie. Fot. PAP

MODLIN. Każdy dzień bez odpraw to dla portu strata rzędu 180 tys. złotych.

Dopiero na początku nowego roku zostanie przywrócony ruch pasażerski na lotnisku w Modlinie. W sobotę decyzję o zamknięciu pasa startowego dla samolotów podjął nadzór budowlany.

– Wygląda na to, że wyszły błędy w wykonaniu – powiedział prezes modlińskiego portu lotniczego, Piotr Okienczyc. Jak wyjaśnił, w grudniu wykonawcy raczej nie zdążą zakończyć prac.

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego zamknął dwa betonowe odcinki, po 500 m każdy, na początku i końcu pasa startowego modlińskiego lotniska. W związku z tym może ono obsługiwać tylko samoloty, którym wystarczy droga startowa o długości ok. 1500 m.

Okienczyc poinformował, że powodem decyzji inspektora „było pojawienie się w ostatnich dniach złuszczeń na części betonowej drogi startowej”.

– Przygotowujemy część betonową drogi startowej. W poniedziałek, wchodzi generalny wykonawca zgodnie z umową gwarancyjną na naprawy, na usunięcie tego, co zostało stwierdzone – powiedział prezes.

Od sobotniego popołudnia loty przekierowywane były z lotniska modlińskiego przede wszystkim na warszawskie Lotnisko Chopina. Wg szacunków do końca roku z Modlina miało odlecieć około 40 tys. pasażerów. Każdy dzień bez odpraw to dla portu strata rzędu 180 tys. złotych.

RMF FM/ps

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
borjanHUGOROMANAmbroży Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
borjan
Gość
borjan

budujemy szybko ,byle jak i oszczędzamy na wszystkim na czym sie da .I potem sa efekty tego w postaci pekniec ,osuwisk czy zapadania sie …W niedługim czasie piaskowe autostrady tez dadza znac o sobie …

HUGO
Gość
HUGO

Jak zwykle w tym kraju i z tym rządem i jak kazdy widzi nie ma winnego a premie są pobrane milionowe za fuszerke która własnie sie rozłazi na przykładzie np pasa startowego , a autostrady czy stadiony ? to samo.banda złodzieji którą tzeba jak najszybciej od koryta odsunąć.

ROMAN
Gość
ROMAN

już się słabo od tych fuszerek i dziadostwa- wygląda na to że – kiepskie wykonanie/ kiepski nadzór/ kiepski odbiór/ przecięcie wstęgi na chura – a potem sru zamykamy / naprawiamy
– po prostu blamaż i kompromitacja .

Ambroży
Gość
Ambroży

W ramach luzu świątecznego warto posłuchać „Jan Pietrzak na święta” dostępne na niezależna.pl