Futsalowe emocje w Krośnie

FUTSALFUTSAL. Po dłuższej przerwie futsalowe reprezentacje Polski wracają na Podkarpacie.

Już 7 listopada w krośnieńskiej hali przy ul. Bursaki rozegrany zostanie towarzyski mecz reprezentacji kobiet Polski i Ukrainy. Tydzień później (16 – 19 listopada) Krosno będzie gościć cztery męskie reprezentacje: Polska, Turcja, Białoruś i Gibraltar, które zmierzą się w Międzynarodowym Turnieju Futsalu. Na wszystkie mecze wstęp wolny.

– Reprezentacja kobiet przyjedzie do Krosna już 5 listopada. Dzień później zjawią się Ukrainki. Pierwsze spotkanie obu drużyn rozegrane zostanie w Krośnie o godz. 18. Rewanż dzień później, również o godz. 18 w hali w Nowosielcach koło Sanoka – informuje Kamil Hajduk z Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, jednego z organizatorów towarzyskich spotkań.

Futsalowa reprezentacja Polski kobiet została powołana do życia w lutym br. Jej trenerem jest Piotr Siudziński, a asystentem i drugim trenerem Wojciech Weiss. W gronie 14 zawodniczek, powołanych na dwumecz na Podkarpaciu, znalazła się wychowanka Sokoła Kolbuszowa Dolna, Justyna Maziarz. Była „Sokółka”, ostatnio w Golu Częstochowa, gdzie z znacznym stopniu przyczyniła się do awansu tej drużyny w szeregi Ekstraklasy, zostając przy okazji najskuteczniejszą napastniczką I ligi (25 goli w 14 meczach). Przed tym sezonem zdecydowała się na przenosiny do Krakowa i obecnie broni barw AZS Uniwersytet Jagielloński.

Tegoroczny debiutant z Gibraltaru
Spotkania kobiet będą przedsmakiem wydarzeń, jakie kibiców będą czekać nieco ponad tydzień później, kiedy to do Krosna zjadą 4 męskie reprezentacje, na czele z kadrą biało-czerwonych. – Polacy swój pierwszy mecz rozegrają z Gibraltarem (16 listopada – godz. 19). W tym samym dniu, tylko wcześniej (godz. 16) zagrają Białoruś i Turcja. Dzień później biało-czerwoni zmierzą się z Turcją (godz. 19), a Gibraltar z Białorusią (godz. 16). 18 listopada będzie dniem przerwy, a decydujące spotkania zaplanowano na 19 listopada (godz. 15.30 Gibraltar – Turcja i godz. 18 Polska – Białoruś) – informują organizatorzy.

Spośród drużyn, które zjawią się na Podkarpaciu, w rankingu FIFA najwyżej sklasyfikowana jest Białoruś (29. miejsce), przed Polską (38.) i Turcją (48.). Gibraltar, który dopiero w tym sezonie stał się członkiem UEFA (pierwszy mecz rozegrał 23 stycznia br.: 2-10 z Francją), na razie nie jest sklasyfikowany w tym rankingu, gdyż nie jest członkiem FIFA.

mj

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
benek
benek
7 lat temu

Nie ma osiągnięć w piłce nożnej na podkarpaciu to mamy taką zabawkę nazywa się FUTSAL którą bawi się Pan GREŃ – którą dał mu BONIEK na odczepne, co nas interesuje na stronie Podkarpackiego ZPN nic nie znaczący dla Podkarpacja FUTSAL ale jak się niema osiągnięć to się można pochwalić byle czym i narobić sobie fotek . Zawsze można tylko skamleć że wszyscy się za wzieli na niego sam się oto prosił , nigdy jak się jest na świeczniku nie należy zadzierać i podskakiwać , bo przyjdzie ktoś kto utrze nosa a pużniej już ciężko zatrzymać rozpędzony pociąg .