Gang Olsena na Politechnice Rzeszowskiej

Jeden z zatrzymanych złodziei przez policjantów z KMP w Rzeszowie. Fot. KMP Rzeszów

RZESZÓW. Z dorobionym kluczem wynosili stopy metali lekkich i kolorowych.

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali trzech złodziei stopów metali kolorowych z jednego z wydziałów Politechniki Rzeszowskiej. Posiadając podrobiony klucz złodzieje wynieśli stopy metali o wartości około 240 tysięcy złotych. Następnie z trefnym towarem trafili do trzech punktów skupu złomu gdzie sprzedali towar za… 5 tys. zł.

Pieniędzmi się podzieli, więc wychodzi, że każdy z nich zarobił po około 1,7 tys. zł.

O włamaniu i kradzieży policjanci zostali powiadomieni 2 marca. Ktoś przy pomocy klucza otworzył zamek w tylnych drzwiach budynku Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej i z pomieszczeń laboratorium skradł próbki stopów metali lekkich i kolorowych wykorzystywane do badań lotniczych. Były to stopy aluminium, tytanu i magnezu oraz arkusze blach miedzianej i mosiężnej. Okazało się, że złodzieje działali od 28 stycznia do 25 lutego, w pięć kolejnych sobót, pomiędzy7 a8 rano. Dokładna wartość skradzionych metali lekkich i kolorowych wyniosła 237 700 złotych.

Policjanci obejrzeli monitoring na którym widać było, jak trzech mężczyzn podjeżdżało pod budynek samochodem, z którego następnie dwóch z nich wynosiło przykrytą kocem paczkę. Wchodząc do budynku sprawcy posługiwali się kluczem.

Wpadł pracownik politechniki

Pierwszy wpadł 39-letni mieszkaniec Rzeszowa. To on był pomysłodawcą i organizatorem całego przedsięwzięcia. – Mężczyzna był pracownikiem politechniki i korzystając z tego dorobił sobie klucz do pomieszczeń, gdzie wraz ze wspólnikami dokonywał kradzieży. Jego wspólnikami byli 34-letni i 54-letni mieszkańcy Rzeszowa. Pierwszy z nich został zatrzymany jeszcze w tym samym dniu. 54-latka policjanci zatrzymali dzień później – mówi podkomisarz Adam Szeląg, oficer prasowy rzeszowskiej policji.

W środę i w czwartek prowadząca śledztwo Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów przedstawiła im zarzuty włamania i kradzieży mienia znacznej wartości.

ga

do “Gang Olsena na Politechnice Rzeszowskiej”

  1. Krystian

    Wszystkie kwoty w tym opisie zdarzeń zostały zawyrzone przez policje i prokuraturę rzeszowską ludzie zastanòwcie się co piszecie a nie oczerniajcie ludzi ps ” nic innego lepiej wam nie wychodzi”

  2. .....

    Jak w dowcipie o Ruskach…”…Cysternę ze spirytusem sprzedali a pieniądze przepili…” ;-)

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.