Gaschka odpadł

ELIMINACJE MIMP. Marco Gaschka nie zdołał awansować do finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Junior PGE Marmy Rzeszów we wczorajszym turnieju eliminacyjnym na torze w Grudziądzu zajął 8. miejsce. Dla zawodnika, który dopiero od tego roku posiada polską licencję i obywatelstwo był to debiut w MIMP.

Rzeszowianin bardzo dobrze rozpoczął wczorajsze zawody. W pierwszym wyścigu przywiózł trzy punkty, pokonując Nowaka, Pietrykowskiego i Golloba. W kolejnym starcie przegrał tylko z Emilem Pulczyńskim. Niestety, dwa następne wyścigi, w których Gaschka zanotował upadki, ostatecznie pozbawiły go szans na walkę o awans do finału. W ostatniej gonitwie, junior PGE Marmy przyjechał za plecami triumfatora zawodów, Bartosza Zmarzlika.

Oprócz niego, awans do finału z turnieju w Grudziądzu wywalczyli: Emil Pulczyński, Przemysław Pawlicki, Mikołaj Curyło i Adrian Osmólski. Marcel Szymko będzie w finale rezerwowym. Dwaj ostatni o miejsce w finale rywalizowali w dodatkowym wyścigu.

Wyniki: 1. B. Zmarzlik (Gorzów) 15 (3,3,3,3,3), 2. E. Pulczyński (Toruń) 13 (2,3,2,3,3), 3. Pr. Pawlicki (Leszno) 12 (3,3,3,3,t), 4. M. Curyło (Bydgoszcz) 10 (2,1,2,3,2), 5. A. Osmólski (Grudziądz) 9+3 (2,2,1,2,2), 6. M. Szymko (Gdańsk) 9+2 (3,1,3,2,0), 7. Ł. Cyran (Grudziądz) 8 (w,3,3,2,w), 8. M. Gaschka (Rzeszów) 7 (3,2,w,w,2), 9. K. Adamczewski (Leszno) 7 (1,2,w,1,3), 10. M. Nowak (Leszno) 6 (1,0,1,1,3), 11. Ł. Przedpełski (Toruń) 6 (0,2,2,2,w), 12. O. Ajtner-Gollob (Bydgoszcz) 6 (2,0,2,1,1), 13. P. Parys (Gorzów) 4 (0,1,1,0,2), 14. R. Małuch (Piła) 2 (1,w,0,0,1), 15. K.l Jóźwik (Bydgoszcz) 2 (1,w,t,1,w), 16. B. Pietrykowski (Toruń) – 0 (0,0,0,0,d), 17. K. Szychowski (Grudziądz) 0 (d)

Z powodu kontuzji we eliminacjach MIMP nie wzięli udziału dwaj inni rzeszowianie: Łukasz Sówka i Damian Michalski. Turniej w Rawiczu został odwołany z powodu opadów deszczu.