Gawrony won z parku przy Dąbrowskiego!

Jest szansa, że park przy ul. Dąbrowskiego przestanie straszyć i stanie się na powrót miejscem wypoczynku dla rzeszowian. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Miasto wypowiedziało wojnę gawronom zamieszkującym park miejski. Sięgnęło nawet po specjalnie w tym celu sprowadzaną aż ze Słowacji broń – szkolone sokoły, które mają odstraszyć uprzykrzające życie mieszkańcom i paskudzące park ptactwo.

Trzech sokolników rozpocznie misję (jej koszt to 30 tys. zł) jeszcze w tym tygodniu i będzie ją kontynuowało przez kolejne dwa miesiące. Miasto liczy, że gawrony przeniosą się na Lisią Górę.

Na tym jednak nie koniec. Głosy niezadowolonych mieszkańców, którzy narzekają na to, że park jest brudny i zaniedbany, sprowokowały miasto do podjęcia działań mających na celu przywrócenie mu dawnego wyglądu. Trwa obecnie wycinka spróchniałych i chorych drzew oraz strącanie gniazd gawronów. Więcej prac nie zostanie już wykonanych w tym roku, jest jednak szansa na lata kolejne, w których na rewitalizację rzeszowskich parków miasto planuje przeznaczyć 35 mln zł.

ksz

do “Gawrony won z parku przy Dąbrowskiego!”

 1. Piotr

  Jak rewitalizacja ma wyglądć tak jak w parku za Domem Kultury(vel Instytutem Muzyki) to szkoda pieniędzy. Drzewa nie zostały nawet przycięte.Po każdej wichurze leży pełno suchych gałęzi,ani jednego nowego ,niższego drzewka, a te przechwałki typu „ogród chimski to kpina z ludzi. Betonowy karmnik dla ptaków i przycięte stare krzaki i wielkie halo ogród chiński.
  Podobnie w ogródku Jordanowskim przy kortach na Dąbrowskiego za przystankiem PKS. Na górce płyty chodnikowe wystające z ziemi już od 10 lat. Ile dzieci tam rozcięło głowy,to szkoda mówić.Drzewa wielkie ,stare łamliwe,hustawki ,zdewastowane,stół do pinkponga zasrany,opony popalone i to przy głównej ulicy. Na ławkach oczywiście menele z Rivivą z Biedronki i nikt nic nie widzi, ani Policja ,ani Straz Miejska,bo po co spisywać menela ,którego się zna i który mandatu i tak nie zapłaci.

 2. bidulka

  TEN KTO WYDAL ZEZWOLENIE NA WYCINKĘ POWINIEN ZAPŁACIĆ ZA TE DRZEWA! WIDZIAŁEM JE PO WYCIĘCIU. TO SKANDAL! DZIWIĘ SIĘ LUDZIOM ŻE TAK ŁATWO GODZĄ SIE NA NISZCZENIE PRZYRODY.
  NASTĘPNY PRZYKŁAD TO BEZSENSOWNA WYCINKA NAPRZECIW BIEDRONKI PRZY WSK! ZROBIONO TAM JAKIEŚ METROWE ZAOKRĄGLONE CHODNICZKI, KTÓRYMI I TAK NIKT NIE BĘDZIE SPACEROWAŁ!
  MNIE SIĘ WYDAJE, ZE PO PROSTU KOLESIE MUSZĄ MIEĆ PRACĘ NA SIŁĘ! I TYLKO DZRZEWA UMIERAJĄ STOJĄC!!!

  • bimber

   bidulka – chyba sie w główce pomieszało – idź do parku w/w i zobacz aleję grabową w jakim jest stanie.

   No tak ale lepiej żeby ptaki srały dzieciom do piaskownicy, żeby srały ludziom po głowach – bo to jest bardziej naturalne. Idź pierwsza i zapoczątkuj nowy trend żywieniowy – zamiast do sklepu – wio do lasu korzonki wygrzebywać i czakać na jagódki.

 3. krzysztof

  Kiedyś wojnę ptakom wydał Kraków. Stosowano różne metody. Pierwszą z nich było lanie wodą z wozów strażackich po drzewach. Ptaki się nie bały. Potem zaczęto niszczyć ptakom gniazda. Efekt był taki, że ptaki od nowa przystępowały do odbudowywania gniazda. Tak są zaprogramowane ptaki i już. Nie chciały zmieniać miejsca. Potem puszczano odgłosy piskląt w niebezpieczeństwie. Ptaki uciekały, ale na chwilę. Zagnieżdżały się od nowa po tym, jak stwierdziły, że zagrożenia nie ma. Ostatecznie ptaki przeniosły się na inny teren jak zatrudniono sokolnika.

 4. fred

  W racjonalnych gospodarkach jest tak ,że w okresie zimowym -jest też kilka dni pogodnych- następuje renowacja drzew parkowych i wycinanie gałęzi wraz z gniazdami krukowatego ptactwa.Gniazdowanie następuje w pobliskich lasach. Jest zdrowe podejście do ptaków ,drzew i ludzi.

 5. asd

  wystarczy zeby pozwolili strzelac z wiatrówek do tych ptaków,raz ze fajna zabawa całkiem legalnie a dwa to likwidowało by sie to dziadostwo,bo przejść przez ten park i nie zostać osranym to graniczy z cudem

  • Imię (wymagane)

   gawrony, kawki i w ogole wszystkie krukowate to niesamowicie inteligentne ptaki. strzelisz raz, mozesz isc do domu. w dodatku strzelec. uzbrojony w wiatrowke tez moze se strzelac na wiwat biorac pod uwage celnosc tej broni, skutecznej najwyzej do odleglosci 10-15 m. postrzelal bym tez do ciebie asd. jestem ciekaw czy bylbys zadowolony z takiej zabawy.

 6. Antyzgrzyt

  Jaki jest koszt niszczenia gniazd? Zwyżki, ludzie, zabezpieczenia itp…?

 7. martha

  na kazdym forum sami specjalisci i wiecznie niezadowoleni. hej, blokers – moze sam zaczniesz strącac te jajka?
  :D:D:D

  • blokers

   martunia,łoj durna ty durna.Czy tak trudno zrozumieć ,zeby strac gniazda kiedy jeszcze nie ma w nich jajek,i nie trzeba wspinać się na drzewo,wystarczy strażacka sikawka.Widzisz jakie to proste…jak konstrukcja cepa

 8. ROMAN

  jak to wspaniale że nie ma dinozaurów – no bo jak by one spacerowały po parku to by nie nadążali ze sprzątaniem – ciekawe czym by je straszyli – bo takie sokoły to by nie wywarły na nich wrażenia .

  • blokers

   matka natura dopracowała wszystko do końca.Wyobrazmy sobie co to by to było ,gdyby w powietrzu latały krowy

 9. esque

  oczywiscie jakby wynajeli firme ktora strącała by te jajka tez by ktos napisal ze jak mozna tak szastac pieniedzmi

 10. clonx

  na kazdym forum wielcy specjalisci. wiecznie wiedza lepiej, wiecznie sa niezadowoleni. wchodz na drzewa i stracaj te jajka:D

 11. blokers

  najprosciej szastać cudzymi pieniędzmi.Wystarczy teraz kiedy gawrony zaczynają gniazdować ,kiedy nie ma w nich jajek niszczyć gniazda.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.