Gdy męski głód nie pozwala usnąć

Gotowe pierogi w całodobowym sklepie, kebab z budki albo stek z mięsa najlepszej jakości w ekskluzywnej nocnej restauracji. Czasem słuszny wybór jest tylko jeden…

Bywa, że nocą, dużo bardziej niż spać – chce nam się jeść. I to tak naprawdę, bo wiemy z góry, że nie wystarczy kanapka czy odgrzewany kotlet, który został z obiadu. Zwłaszcza w przypadku mężczyzn można mówić tu o pierwotnym instynkcie, który przez wieki towarzyszył nocnym wyprawom na łowy. Zarówno tym samotnym jak i w liczniejszym, męskim gronie.

Nocne apetyty

Współcześnie, w ciągu dnia naprawdę nietrudno zapomnieć o śniadaniu, obiedzie czy kolacji (niepotrzebne skreślić). Obowiązki służbowe często i skutecznie prowadzą do tego, że jemy szybko i cokolwiek. Za to nocą – organizm upomina się o swoje prawa.

Kobiety pod względem diety przeważnie są dużo bardzo przezorne. Częściej starają się jadać regularnie i zdrowiej, a nocny głód potrafią pokonać jabłkiem lub jogurtem. Ewentualnie – słodką bombą kaloryczną typu: lody, ciasto czekoladowe czy francuskie rogaliki. Zwykle są przygotowane na wypadek nocnej ochoty na coś pysznego.

Z mężczyznami często bywa inaczej. Czasami po prostu muszą wyjść z domu – bez względu na to, że jest późno.

Nocne restauracje

Choć zwykle tuż za rogiem jest całodobowy sklep spożywczy lub budka z kebabem – od czasu do czasu warto zaspokoić swoje potrzeby jedzeniem naprawdę dobrej jakości. Mapa restauracji otwartych do późna, zwłaszcza w większych miastach jest wypełniona miejscami, gdzie można naprawdę dobrze zjeść. Najlepszym przykładem jest Warszawa, która coraz bardziej kocha nocnych marków. Na wzór europejskich stolic, gdzie nocą miasto tętni życiem – również tutaj trafimy na lokale na wysokim poziomie. W swych menu oferujące potrawy kuchni tradycyjnej i nowoczesnej. Skoro jednak już podjęta została decyzja o tym, by z tej nocy uczynić święto – być może warto poucztować w lokalu, gdzie prócz pysznego jedzenia będzie można popatrzeć na zmysłowe, atrakcyjne tancerki. Należy jednak pamiętać, by nie zdawać się na przypadek. Trzeba poszukać miejsca, gdzie nie stracimy apetytu tuż po otwarciu drzwi. Jednym z klubów, gwarantujących najwyższy poziom – zarówno jeśli chodzi o kuchnię, drink bar oraz taniec naprawdę pięknych dziewcząt – jest New Orleans – https://neworleans.pl/new-orleans-takze-nocna-restauracja-warszawie. Menu opracowano z myślą o zaspokojeniu potrzeb smakowych i estetycznych najbardziej wymagających mężczyzn. Tatar, steki, burgery, schab z kością oraz zestawy przekąsek… Do tego bar i 700 rodzajów alkoholi. Plus darmowa taksówka – tam i z powrotem…

Artykuł partnera