Gdzie można odebrać Betlejemskie Światło Pokoju?

W ubiegłym roku tuż przed Wigilią Betlejemskie Światło Pokoju zawitało także do naszej redakcji

RZESZÓW. Już po raz dwudziesty na Podkarpaciu Betlejemskie Światło Pokoju tradycyjnie odebrali harcerze Podkarpackiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego.

Mieszkańcy Rzeszowa będą mogli odebrać Betlejemskie Światło Pokoju w poniedziałek 20 grudnia o godz. 13 na rzeszowskim Rynku. W piątek w Rzeszowskiej Farze odbyło się uroczyste przekazanie Światła dla Podkarpacia. Podczas mszy świętej Światło zostało przekazane władzom województwa, Wojsku, Policji, Straży Pożarnej oraz przedstawicielom 24 hufców harcerskich.

Betlejemskie Światło Pokoju jest rozpalane w Grocie Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem. Jest symbolem pokoju, miłości, ciepła i nadziei tradycyjnie stawianym na wigilijnym stole. Co roku skauci z całego świata przekazują sobie nawzajem to Światło wraz ze świątecznym przesłaniem miłości. Polscy harcerze otrzymali Światło od słowackich skautów. Podczas poniedziałkowej uroczystości na rzeszowskim rynku przekażą je nie tylko mieszkańcom i prezydentowi Rzeszowa ale także dzieciom i młodzieży z Ukrainy.

Gdzie mieszkańcy Rzeszowa i Podkarpacia mogą otrzymać Światło Pokoju

– Poniedziałek (20 grudnia) o godz. 13 na rzeszowskim rynku podczas tradycyjnej Wigilii. Na Rynku odbędą się wtedy też występy artystyczne, kiermasze i zbiórka Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas.

– W Komendzie ZHP w Rzeszowie przy ul. Hetmńskiej 9, od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 18, w soboty, niedziele i w Wigilię od 10 – 13.

– w siedzibach hufców Chorągwi Podkarpackie ZHP, które znajdują się w każdym mieście powiatowym.

ArtG

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments