Gdzie na wakacje?

W biurach podróży z dnia na dzień ubywa ofert wyjazdów na tegoroczne wakacje, wciąż można jednak znaleźć wyjątkowe okazje last minute.

PODKARPACIE. Pogoda krzyżuje Ci plany wakacyjne? Sprawdziliśmy, czy biura podróży są przygotowane na zimne lato w Polsce i co radzą tym, którzy marzą o upale.

Chłodne dni i zimne noce. Nie tak powinno wyglądać lato. Niestety, mamy to co mamy i musimy sobie jakoś radzić. W kilku biurach podróży zapytaliśmy, gdzie najlepiej wysłać na odpoczynek dzieci i gdzie samemu wybrać się na wakacyjny wyjazd, żeby złapać trochę od słońca i odpocząć od obowiązków.

Dla dzieci ze szkół podstawowych, biura podróży oferują przede wszystkim wyjazdy nad morze i w góry. Te pierwsze, cieszą się na Podkarpaciu największą popularnością. Nad Bałtyk mamy daleko i jedyna okazja, żeby pospacerować po plaży to właśnie wyjazd w okresie wakacji. Szczególnie popularna jest Łeba, Ustka oraz Darłowo i Kołobrzeg. Upału nad morzem nie ma, ale podczas zorganizowanych wyjazdów dzieci na pewno nie będą się nudzić, a trochę słońca i jodu złapią na pewno.

Dla młodzieży, ofert jest już dużo więcej i z roku na rok pojawią się coraz ciekawsze propozycje wyjazdów zagranicznych.

– Dla nastolatków mamy ciekawe wyjazdy do Włoch, Bułgarii i Hiszpanii – dowiedzieliśmy się w zajmującym się turystyką młodzieżową biurze podróży  – Program każdej wycieczki jest tak ułożony, by dzieci nie siedziały w pokojach, ale by jak najwięcej zobaczyły oraz możliwie aktywnie spędziły czas poza domem. Podobnie jest w ofercie kolonii w Polsce. Poza odpoczynkiem nad wodą, proponujemy zajęcia taneczne, artystyczne, spotkania za zwierzętami. Wyjazd na około 14 dni to koszt w granicach 1300 – 1500 zł. Co ciekawe, prawie tyle samo kosztuje kolonia nad Bałtykiem, co we Włoszech.

Wśród dorosłych klientów biur podróży wciąż najmodniejsza jest Turcja. – Wakacje w tym kraju to gwarancja najwyższego poziomu all inclusive – mówi pani Luiza. – Klienci, którzy zwiedzili już Turcję, bardzo lubią do niej wracać. Chętnie wyjeżdżamy także do Włoch, Hiszpanii i Grecji. Nieco droższa jest już Portugalia. Wszystko zależy od zasobności portfela. Są nawet wyjazdy dookoła świata. Kosz takiej przyjemności to około 10 tysięcy złotych. Podróż trwa ponad 20 dni, ale w cenę wliczone są tylko śniadania i noclegi. Dodatkowo trzeba zapłacić za wizy i pozostałe posiłki.

W żadnym z biur podróży nie udało nam się potwierdzić, że turyści przestraszyli się złej pogody nad Bałtykiem i na gwałt szukają wyjazdów do ciepłych krajów.

– Ci, którzy kochają Bałtyk pojadą tam, czy jest + 30, czy + 20 stopni. Nasze morze ma swój klimat i niektórym odpowiada on dużo bardziej niż wczasy w tropikach. Ci, którzy wolą wyjeżdżać zagranicę, zamówili już wczasy wcześniej i nie pojawiają się teraz w naszych biurach – mówi specjalistka do spraw turystyki.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments