Gdzie Pana słowo honoru, prezydencie Ferenc?

Na corocznych spotkaniach z prezydentem z ust Tadeusza Ferenca i jego urzędników mieszkańcy słyszeli wiele zapewnień i obietnic.

Niestety, na tym się skończyło. Oczekiwanych inwestycji jak nie było, tak nie ma. Dzięki sygnałom naszych Czytelników opracowaliśmy więc listę niezałatwionych spraw, którą przedstawimy radnym. Już we wtorek głosowanie nad projektem tegorocznego budżetu.

– Dziura w drodze? Załatamy. Na remont ulicy trzeba 100 tysięcy złotych? Dla budżetu miasta to żaden wydatek. O takich pieniądzach nawet nie dyskutujemy – takie odpowiedzi padały wielokrotnie na spotkaniach osiedlowych z prezydentem Tadeuszem Ferencem. Mieszkańcy słuchali i wierzyli. Niestety przeliczyli się. Wiele z obiecanych spraw zostało dotąd niezałatwionych. Próżno tych inwestycji szukać też w projekcie tegorocznego budżetu.

Tymczasem prezydent Tadeusz Ferenc składa kolejne obietnice bez pokrycia. Losując niedawno w ratuszu życzenia mieszkańców ukryte w bombkach choinkowych, bez wahania zapowiedział budowę bezpłatnych parkingów, budowę aquaparku czy placu zabaw. Pamiętając o poprzednich obiecankach, trudno uwierzyć, że te zapowiedzi zostaną spełnione.

Naszą akcję rozpoczęliśmy tydzień temu artykułem „Gruszki na wierzbie prezydenta Ferenca”. Prosiliśmy Czytelników o wszelkie sygnały o niezrealizowanych obietnicach Tadeusza Ferenca oraz niezbędnych, oczekiwanych przez mieszkańców miejskich inwestycjach.

Odzew był natychmiastowy. Otrzymaliśmy setki telefonów i maili. Dotyczą nieremontowanych dróg i budynków, brakujących chodników i innych ważnych dla mieszkańców Rzeszowa spraw. Sporo sygnałów pochodzi z terenów włączonych w ostatnich latach do miasta. Wbrew obietnicom prezydenta Ferenca, wiele z zapowiedzianych inwestycji w przyłączonych osiedlach nie doczekało się wciąż realizacji.

Niektóre z Państwa zgłoszeń opisaliśmy już w ciągu ostatnich kilku dni w Super Nowościach, a dziś prezentujemy kolejne. Radnym przedstawimy wszystkie, jakie dostaliśmy od Czytelników. To radni już w najbliższy wtorek będą uchwalać tegoroczny budżet Rzeszowa. Mamy nadzieję, że wezmą sobie do serca sprawy zgłoszone przez mieszkańców za naszym pośrednictwem.

Krzysztof Kuchta

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments