Gdzie po pierwszą pomoc w nocy?

PODKARPACIE. Mieszkańcy powiatu rzeszowskiego mogą szukać pomocy lekarskiej w nocy i w święta w ambulatoriach w Rzeszowie, Dynowie i Sokołowie Małopolskim

– Nasi pacjenci będą przyjmowani nie tylko w Dynowie i Sokołowie Małopolskim, lekarze będą pełnić dyżury także w Rzeszowie na ul Fredry 9. Po pomoc można także przyjść do ambulatorium Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie na Poniatowskiego 4 – mówi dr n. med. Aleksander Panek, dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rzeszowie.
Informacja, że mieszkańcy gmin Dynów, Błażowa, Boguchwała, Chmielnik, Hyżne, Lubenia i Tyczyn mogą szukać pomocy u świadczeniodawcy, który udziela świadczeń w Dynowie, a mieszkający w Głogowi Małopolskim, Kamieniu, Krasnem, Sokołowie Małopolskim i Świlczy w Sokołowie Małopolskim jest umieszczona na stronie internetowej Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie. – To, że dany świadczeniodawca zabezpiecza świadczenia w określonym miejscu dla określonego obszaru nie przekłada się na to, że tylko tam uzyska pomoc. Każdy pacjent ma bowiem prawo do świadczenia w każdym punkcie nocnej i świątecznej pomocy opieki zdrowotnej – mówi Marek Jakubowicz, rzecznik NFZ w Rzeszowie. Na tym polega tegoroczne novum. Oprócz tego w każdej placówce opieka będzie kompleksowa, zarówno ambulatoryjna pielęgniarska jak i lekarska, a także wyjazdowa pielęgniarska i lekarska.

W regionie będzie 26 placówek świadczących doraźną pomoc w nocy i święta. Przeważnie są to szpitale lub stacje pogotowia ratunkowego, które do tej pory pełniły te funkcje. Jeden zespół złożony z lekarza i pielęgniarki będzie zabezpieczał 50 tys. mieszkańców. W Rzeszowie nocną i świąteczną, ambulatoryjna i wyjazdową opiekę będą pełnić Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego oraz ZOZ nr 2. Świadczeniodawcy doszli do porozumienia i będą przyjmować u siebie wszystkich, którzy się zgłoszą po pomoc medyczną bez względu na miejsce zamieszkania. Opiekę pediatryczną zabezpieczyć ma Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie.

Anna Moraniec

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments