Gdzie powstanie centrum kongresowe?

Fot. Adam Cyło

PODKARPACKIE. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór wniosków na dofinansowanie centrów kongresowo-wystawienniczych. Dziś radni wojewódzcy przyjęli uchwałę w tej sprawie. Nie obyło się bez polemik.

Jak już informowaliśmy, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego opracowuje już projekt centrum kongresowo-wystawienniczego. Jednak jeszcze nie do końca wiadomo, gdzie miałby się on mieścić. Pierwsza opcja to ulica Witosa w Rzeszowie, w pobliżu stadionu Resovii. Druga (prawdopodobnie biorąca górę) to Jasionka, w sąsiedztwie lotniska. Byłoby to idealne miejsce na targi lotnicze.

Uchwała przeszła, choć radni opozycji w większości byli przeciw. – Na tej sesji mieliśmy mówić o sprawach powodziowych, a nie o centrum kongresowym – mówi Bogdan rzońca, radny Prawa i Sprawiedliwości. – Poza tym uważam, że finansowanie inwestycji powinno być zupełnie inne, dołozyć się powinni także miasto Rzeszów i powiat rzeszowski, a także jakiś przedsiębiorca. Jeśli tak nie będzie to marszałkowi może zająć to nawet pięć lat. Z kolei marszałek Mirosław Karapyta argumentował, że uchwałę należy podjąć, gdyż czasu na złożenie wniosku jest niewiele.

Ostatecznie 18 radnych było za (poza koalicją także Wojciech Buczak z PiS) a 14 przeciw.

ac

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.