Gdzie znajdziesz pomoc w święta i w nocy?

Władze Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie twierdzą, że lecznica jest gotowa do przyjmowania pacjentów w nocy i w święta. Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. Krośnieńskie pogotowie ratunkowe bez kontraktu.

NFZ POW w Rzeszowie rozstrzygnął konkurs na nocną i świąteczną pomoc medyczną. Od 1 marca po pomoc lekarską w nagłych przypadkach w nocy i dni świąteczne mieszkańcy Krosna i powiatu krośnieńskiego zgłaszają się do Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie, a nie jak dotąd do Pogotowia Ratunkowego mieszczącego się przy ul. Grodzkiej w Krośnie.

Zdaniem radnych pow. krośnieńskiego, zmiany wprowadzone decyzją NFZ spowodują, że część mieszkańców będzie miała utrudniony dostęp do opieki medycznej. Rada Powiatu przyjęła stanowisko, w którym wyraża sprzeciw wobec takiego rozstrzygnięcia konkursu przez NFZ i apeluje o weryfikację podjętej decyzji.

Punkty, w których od 1.03 można skorzystać z pomocy lekarskiej w przypadku nagłego zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia: szpital w Krośnie przy ul. Korczyńskiej 57 (wejście od Izby Przyjęć) obejmuje następujący obszar: Krosna, Korczyny, Krościenka Wyżnego, Jedlicza i Wojaszówki. Natomiast Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej VIVA w Dukli przy ul. Słowackiej 11 obejmuje obszar: Chorkówki, Dukli, Iwonicza Zdroju, Jaślisk, Miejsca Piastowego i Rymanowa.

Pomoc będzie udzielana od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy.

Dyżurujący zespół lekarzy i pielęgniarek będzie udzielał porad w warunkach ambulatoryjnych, telefonicznie, a w przypadkach medycznie uzasadnionych również w domu pacjenta. Zgłoszenia będą przyjmowane pod nr tel.: 13 43 78 564 – Wojewódzki Szpital Podkarpacki w Krośnie oraz pod nr tel.: 13 43 31 702 – Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej VIVA w Dukli.

UWAGA! Przy ul. Grodzkiej bez zmian pozostaje ratownictwo medyczne oraz opieka stomatologiczna.

Wioletta Zuzak

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o