Geje i Żydzi są pod ochroną – chrześcijanie nie

W tym roku na całym świecie zginęło za wiarę 105 tys. chrześcijan. Ta liczba musi szokować. Jak bardzo, niech świadczy prosta arytmetyka. Oznacza to, że co pięć minut z rąk prześladowców ginie jeden chrześcijanin. Dziennie średnio prawie 300 osób, a więc 3 tys. w ciągu 10 dni, 30 tys. w ciągu 100 dni, 90 tys. w ciągu 300 dni. Razem 105 tysięcy wyznawców Chrystusa w trakcie liczącego 366 dni roku 2012.

Uwaga mediów nie skupia się jednak na takich informacjach. Nie są one nagłaśniane. Jeśli już się pojawią, zazwyczaj mówi się czy pisze o nich mało i to z półgębkiem, gdzieś na marginesie. Można nawet powiedzieć, że doniesienia o prześladowaniach za wiarę chrześcijańską są wyciszane.

Wyobraźmy sobie jednak, gdyby za swoje, nazwijmy to przekonania, ginęło na świecie dziennie 5 tzw. gejów. Nie 300, ale 5. Słownie pięciu. Czy wyobrażacie sobie Państwo ten szum medialny? A wyobrażacie sobie Państwo histeryczne reakcje organizacji gejowskich? Zapewne zmusiłyby do publicznego zabrania głosu w tej sprawie szereg rządów i międzynarodowych instytucji z ONZ i Unią Europejską na czele. Może głos zabrałby także prezydent Barack Obama.

Jednak chrześcijan nikt nie broni. Świat przygląda się temu w milczeniu.

Zobaczmy do czego doszło: żyjemy w świecie, w którym jeżeli ktoś ogłosi publicznie, że nie lubi gejów lub Żydów, łamie prawo. Musi zostać ukarany, bo w wielu krajach istnieją przepisy dotyczące dyskryminacji ze względu na tzw. orientację seksualną lub wypowiedzi kwalifikowanych jako antysemickie.

Dochodzi do tego, że z geja czy Żyda nie można żartować. Za to idzie się wręcz do więzienia. Jednak dowcipy, często bardzo obraźliwe, o Polakach, Irlandczykach (o tych dwóch nacjach popularne zwłaszcza za oceanem), Niemcach czy Rosjanach można przecież opowiadać bez przeszkód i żadnych przepisów się nie złamie. Więcej. Nikomu nie przyszło do głowy takie przepisy wprowadzać.

Co bardziej cwane i wpływowe grupy zadbały jednak o swoje interesy. Jeśli ktoś nie lubi albo po prostu skrytykuje homoseksualistów, staje się homofobem. Jeśli ktoś nie lubi, albo skrytykuje Żydów, staje się antysemitą. Homofob, antysemita – te słowa padają w mediach często. Zrobiono zresztą wszystko, by źle się kojarzyły i osoba z taką łatką była spalona w życiu publicznym.

Gdy szydzi się z chrześcijan, ich wiary, rzeczy dla nich świętych, media jednak nie reagują. Nikt autorów takich szyderstw nie nazywa np. chrystofobami. Zaczyna się od milczenia, gdy chrześcijan się obraża, a kończy na milczeniu, gdy chrześcijan się morduje. To trzeba zmienić, póki jeszcze jest czas.

Krzysztof Kuchta

8
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
KarolinafranekGochaDarekmaleo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karolina
Gość
Karolina

Orientacji nie da sie zmienić, ale zachowanie tak. Krytyka latania rozgogolonym po ulicy lub w stroju, ktory sugeruje prowadzenie rozwiazłego trybu życia, nie jest homofobią !!!!

franek
Gość
franek

Gratuluję panu redaktorowi artykułu , mądry i prawdziwy. No cóż takie czasy chciałoby się powiedzieć” o czasy o obyczaje”. Prawdą jest że na świecie najwięcej ginie chrześcijan i nie z rąk nazistów , faszystów czy bolszewików bo to już historia lecz z rąk innych wierzących w jedynego Boga czyli islamistów – mahometan , czasem hinduistów , rzadziej z rąk reżymów bezbożnych czyli ateistów. I co, to co pan raczył w artykule napisać i nic świat milczy lub umywa ręce jak Piłat udając że nie ma problemu i „zatykają sobie uszy „bluźni” nie chcemy tego słuchać” – z kąd my to… Czytaj więcej »

Gocha
Gość
Gocha

co za bzdury Pan wypisujesz, jak można porównywać gaja, żyda i katolika wsadził ich Pan do jednego worka wymieszał i wypluł. Porównywać dyskryminację gejów, żydów i katolików to jest jakiś poroniony pomysł, i śmiem twierdzić że artykuł jest zmanipulowany. Proszę napisać na podstawie jakich badań wysunął Pan takie stwierdzenia. Każdy ma prawa na tym świecie, jedni już je sobie wywalczyli inni ciągle muszą się zmagać z dyskryminacją. Co do katolików mają się jak na razie dobrze i nikt im wierzyć nie zabrania wręcz przeciwnie oni narzucają innym jak mają żyć, co robić i jak myśleć że nie będę wspominała o… Czytaj więcej »

OLA
Gość
OLA

homoseksualiści w Polsce są traktowani jak podludzie i to co Pan piszesz jest poniżej krytyki !! Homoseksualista w tym kraju jest przez znaczna czesc spoleczenstwa opluwany, bluzgany, wyzywany… dlatego tak heroiczne wydaje sie przyznanie do tej orientacji. Gdyby nie prawa ktore broni miejszosc seksualna w tym kraju to pewnie bysmy byli swiadkami publicznego plugawego kpienia i wyzywania kazdego „podejzanego” o orientacje homoskesulana !

maleo
Gość
maleo

OLA nie oglądaj więcej TVN, bo gadasz od rzeczy, całe szczęscie wlasnie, że w Polsce ludzie jeszcze nie zostali zniewoleni przez te „prawa” o których piszesz, jako nieliczni w Europie mają jeszcze swój rozum i wiedzą czym jest homoseksualizm, a na pewno nie jest tym, co widzisz w TVN, MTV czy innym prohomoseksualnym gównie

Darek
Gość
Darek

niestety 100% prawdy, osoby homoseksualne są dyskryminowane w tym kraju, a media naszczeście o tym mówią głośno. Trzeba zrozumieć taką osobę, mam takich przyjaciół i wielku z nich oddało by wiele by być hetero i sprostać „oczekiwaniom” rodziny i społeczeństwa ale niestety w większości przypadków orientacji się nei da zmienić !!! W Polsce niestety edukacja w tym zakresie jest bardzo słaba i wiele osób nie rozumiejąc, dyskryminują, potepia i wysmiewa gejów i lesbijki…

iza
Gość
iza

Ani Unia, ani ONZ nie reagują na rejony prześladowań chrześcijan i to od dawna. Dziwni ludzie w tych organizacjach – przecież wiedzą o tym i co ….. ? Udają, że nic się nie stało. Człowiek nie liczy się w świecie jeżeli jest chrześcijaninem.
Potrafią wyszydzić wszystkich. Nawet tak ponoć kulturalna i pochodząca z dobrego domu panienka jak Kazimiera Szczuka do czego się posuneła? Do przedzeźniania Magdaleny Buczek?

waldi
Gość
waldi

zydzi i tak rzadza swiatem