Geje i Żydzi są pod ochroną – chrześcijanie nie

W tym roku na całym świecie zginęło za wiarę 105 tys. chrześcijan. Ta liczba musi szokować. Jak bardzo, niech świadczy prosta arytmetyka. Oznacza to, że co pięć minut z rąk prześladowców ginie jeden chrześcijanin. Dziennie średnio prawie 300 osób, a więc 3 tys. w ciągu 10 dni, 30 tys. w ciągu 100 dni, 90 tys. w ciągu 300 dni. Razem 105 tysięcy wyznawców Chrystusa w trakcie liczącego 366 dni roku 2012.

Uwaga mediów nie skupia się jednak na takich informacjach. Nie są one nagłaśniane. Jeśli już się pojawią, zazwyczaj mówi się czy pisze o nich mało i to z półgębkiem, gdzieś na marginesie. Można nawet powiedzieć, że doniesienia o prześladowaniach za wiarę chrześcijańską są wyciszane.

Wyobraźmy sobie jednak, gdyby za swoje, nazwijmy to przekonania, ginęło na świecie dziennie 5 tzw. gejów. Nie 300, ale 5. Słownie pięciu. Czy wyobrażacie sobie Państwo ten szum medialny? A wyobrażacie sobie Państwo histeryczne reakcje organizacji gejowskich? Zapewne zmusiłyby do publicznego zabrania głosu w tej sprawie szereg rządów i międzynarodowych instytucji z ONZ i Unią Europejską na czele. Może głos zabrałby także prezydent Barack Obama.

Jednak chrześcijan nikt nie broni. Świat przygląda się temu w milczeniu.

Zobaczmy do czego doszło: żyjemy w świecie, w którym jeżeli ktoś ogłosi publicznie, że nie lubi gejów lub Żydów, łamie prawo. Musi zostać ukarany, bo w wielu krajach istnieją przepisy dotyczące dyskryminacji ze względu na tzw. orientację seksualną lub wypowiedzi kwalifikowanych jako antysemickie.

Dochodzi do tego, że z geja czy Żyda nie można żartować. Za to idzie się wręcz do więzienia. Jednak dowcipy, często bardzo obraźliwe, o Polakach, Irlandczykach (o tych dwóch nacjach popularne zwłaszcza za oceanem), Niemcach czy Rosjanach można przecież opowiadać bez przeszkód i żadnych przepisów się nie złamie. Więcej. Nikomu nie przyszło do głowy takie przepisy wprowadzać.

Co bardziej cwane i wpływowe grupy zadbały jednak o swoje interesy. Jeśli ktoś nie lubi albo po prostu skrytykuje homoseksualistów, staje się homofobem. Jeśli ktoś nie lubi, albo skrytykuje Żydów, staje się antysemitą. Homofob, antysemita – te słowa padają w mediach często. Zrobiono zresztą wszystko, by źle się kojarzyły i osoba z taką łatką była spalona w życiu publicznym.

Gdy szydzi się z chrześcijan, ich wiary, rzeczy dla nich świętych, media jednak nie reagują. Nikt autorów takich szyderstw nie nazywa np. chrystofobami. Zaczyna się od milczenia, gdy chrześcijan się obraża, a kończy na milczeniu, gdy chrześcijan się morduje. To trzeba zmienić, póki jeszcze jest czas.

Krzysztof Kuchta

do “Geje i Żydzi są pod ochroną – chrześcijanie nie”

 1. Karolina

  Orientacji nie da sie zmienić, ale zachowanie tak. Krytyka latania rozgogolonym po ulicy lub w stroju, ktory sugeruje prowadzenie rozwiazłego trybu życia, nie jest homofobią !!!!

 2. franek

  Gratuluję panu redaktorowi artykułu , mądry i prawdziwy. No cóż takie czasy chciałoby się powiedzieć” o czasy o obyczaje”. Prawdą jest że na świecie najwięcej ginie chrześcijan i nie z rąk nazistów , faszystów czy bolszewików bo to już historia lecz z rąk innych wierzących w jedynego Boga czyli islamistów – mahometan , czasem hinduistów , rzadziej z rąk reżymów bezbożnych czyli ateistów. I co, to co pan raczył w artykule napisać i nic świat milczy lub umywa ręce jak Piłat udając że nie ma problemu i „zatykają sobie uszy „bluźni” nie chcemy tego słuchać” – z kąd my to znamy , ten cytat. Prawdą jest że gdyby taka okrutna śmierć dotyczyła np. Żydów , homoseksualistów czy ateistów czy nawet wyznawców Allacha i Mahometa to oczywiście” rajwach ” i święte oburzenie byłoby na całym świecie. Kilka lat temu Unia Europejska potępiała zbrodnie hitlerowskie popełniane w Oświęcimiu – Brzeźince wymieniając że ginęli tam po kolei : Żydzi (jest to prawdą) , Cyganie (prawda) oraz homoseksualiści – ciekawe że homoseksualiści zostali wymienieni przed np.Polakami których zginęło po Żydach najwięcej. Zresztą Polaków i innych narodowości nawet nie wymieniono. Niestety taka jest świadomość urzędników unijnych. Nawiasem mówiąc histeria antychrześcijańska rozpoczęła się rownież w Polsce w postaci naigrawania się z wartości chrześcijańskich szanowanych przez naszych przodków jako największe świętości w postaci zupełnej bezkarności wobec np. muzyka-idioty zwanego Nergalem – systematyczne darcie Biblii(Pisma Świętego) , zwariowanej celebrytki zwanej Dodą – obrażanie apostołów Chrystusa , krytyńskie obrażanie chrześcijan przez pseudorzeźbiarkę z Gdańska Nieznalską czy ostatnio arcykretyński film pokazywany na wystawie Sztuki Współczesnej w Warszawie gdzie goły obleśny ateista – idiota leży na wizerunku naszego (mojego) Zbawiciela i obmacuje jego Świętą Postać. I to jest sztuka , to ponoć nie jest obrażanie uczuć religijnych. No cóż gdyby te odważny bohater- prowokator położył się np. na Mahomecie , Buddzie czy Cadyku – napewno byłaby to jego ostatnia rola i wystawa na ziemskim padole >ale cóż dla niektórych młodych zazwyczaj postępowych jasnogrodzian jest to świetna sztuka , zaś ludzie protestujący :ciemnogród , mochery , fanatycy , taliby itp. No cóż od tego się zaczyna a póżniej jak w świetnym artykule. Tyle w najwiekszym skrócie.

 3. Gocha

  co za bzdury Pan wypisujesz, jak można porównywać gaja, żyda i katolika wsadził ich Pan do jednego worka wymieszał i wypluł. Porównywać dyskryminację gejów, żydów i katolików to jest jakiś poroniony pomysł, i śmiem twierdzić że artykuł jest zmanipulowany. Proszę napisać na podstawie jakich badań wysunął Pan takie stwierdzenia. Każdy ma prawa na tym świecie, jedni już je sobie wywalczyli inni ciągle muszą się zmagać z dyskryminacją. Co do katolików mają się jak na razie dobrze i nikt im wierzyć nie zabrania wręcz przeciwnie oni narzucają innym jak mają żyć, co robić i jak myśleć że nie będę wspominała o inkwizycji i rzezi na ludziach w imię wiary.

 4. OLA

  homoseksualiści w Polsce są traktowani jak podludzie i to co Pan piszesz jest poniżej krytyki !! Homoseksualista w tym kraju jest przez znaczna czesc spoleczenstwa opluwany, bluzgany, wyzywany… dlatego tak heroiczne wydaje sie przyznanie do tej orientacji. Gdyby nie prawa ktore broni miejszosc seksualna w tym kraju to pewnie bysmy byli swiadkami publicznego plugawego kpienia i wyzywania kazdego „podejzanego” o orientacje homoskesulana !

  • maleo

   OLA nie oglądaj więcej TVN, bo gadasz od rzeczy, całe szczęscie wlasnie, że w Polsce ludzie jeszcze nie zostali zniewoleni przez te „prawa” o których piszesz, jako nieliczni w Europie mają jeszcze swój rozum i wiedzą czym jest homoseksualizm, a na pewno nie jest tym, co widzisz w TVN, MTV czy innym prohomoseksualnym gównie

  • Darek

   niestety 100% prawdy, osoby homoseksualne są dyskryminowane w tym kraju, a media naszczeście o tym mówią głośno. Trzeba zrozumieć taką osobę, mam takich przyjaciół i wielku z nich oddało by wiele by być hetero i sprostać „oczekiwaniom” rodziny i społeczeństwa ale niestety w większości przypadków orientacji się nei da zmienić !!! W Polsce niestety edukacja w tym zakresie jest bardzo słaba i wiele osób nie rozumiejąc, dyskryminują, potepia i wysmiewa gejów i lesbijki…

 5. iza

  Ani Unia, ani ONZ nie reagują na rejony prześladowań chrześcijan i to od dawna. Dziwni ludzie w tych organizacjach – przecież wiedzą o tym i co ….. ? Udają, że nic się nie stało. Człowiek nie liczy się w świecie jeżeli jest chrześcijaninem.
  Potrafią wyszydzić wszystkich. Nawet tak ponoć kulturalna i pochodząca z dobrego domu panienka jak Kazimiera Szczuka do czego się posuneła? Do przedzeźniania Magdaleny Buczek?

 6. waldi

  zydzi i tak rzadza swiatem

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.