Generalna renowacja hali MOSiR

Prace w hali mają zakończyć się w czerwcu 2014 roku. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 2 mln 200 tys. złotych. Fot. Autor
Prace w hali mają zakończyć się w czerwcu 2014 roku. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 2 mln 200 tys. złotych. Fot. Autor

JASŁO. Hala sportowa jasielskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wreszcie doczeka się gruntownego remontu i termomodernizacji.

Rozpoczęte już prace planowo mają zakończyć się w czerwcu 2014 roku. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 2 mln 200 tysięcy złotych. Połowa tej kwoty pokryta zostanie z funduszy unijnych.

Postawiony w siódmej dekadzie ubiegłego stulecia obiekt, na co dzień użytkowany m.in. przez siatkarki i siatkarzy MKS MOSiR Jasło i liczne młodzieżowe sekcje sportowe, od dawna pozostawiał wiele do życzenia. Wreszcie znalazły się fundusze na przeprowadzenie kapitalnego remontu hali. Prace rozpoczęły się 13 listopada, ich zakres obejmie termomodernizację hali sportowej i gruntowny remont wnętrza budynków. Jeśli chodzi o termomodernizację, to złożą się na nią ocieplenie dachu, ścian, instalacja nowego centralnego ogrzewania i montaż systemu wentylacji. Z kolei renowacja wnętrza obiektu obejmie generalne remonty sanitariatów, szatni, natrysków, przejść wraz z posadzkami, malowanie ścian oraz wymianę siedzisk na widowni – zamontowane zostaną nowe plastikowe krzesełka. Zlikwidowana zostanie również podsufitka na hali dużej, dzięki czemu uzyskamy na wysokości ok. 2.5 do 3 metrów, a to – mając na uwadze specyfikę rozgrywek siatkarskich – wydaje się być istotnym udogodnieniem. Zainstalowane zostaną też nowe oświetlenie i podjazdy dla osób niepełnosprawnych – powiedział Tadeusz Baniak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. Podkreśla on, iż z finansowego punktu widzenia inwestycja jest bardzo opłacalna i nie obciąży poważnie budżetu miasta, gdyż dzięki uzyskanym środkom z funduszy unijnych koszt renowacji hali pokryje ono tylko w połowie – wyłoży 1 mln 100 tysięcy złotych.

Rozpoczęte już prace zmierzają do przywrócenia pełnej funkcjonalności obiektu i uczynienia go bliskim standardom nowoczesnych hal sportowych. Dyrektor placówki podkreśla, iż nie zostanie on jednak przebudowany, jedynie gruntownie odnowiony: Wymiary sali się nie zmienią. Według mojej opinii, Jasłu na dzisiejsze czasy nie jest potrzebny obiekt wielkogabarytowy. Jeśli chodzi o przeprowadzanie zajęć i organizację rozgrywek siatkarzy czy koszykarzy nasza hala jest wystarczająca, do piłki ręcznej mamy salę przy Gimnazjum nr 1, spełnia ona wymogi dla tej dyscypliny. Liczba miejsc na widowni w kontekście ligowych rozgrywek naszych drużyn siatkarskich również wydaje się być w hali MOSiR odpowiednia. Na czas remontu obiektu treningi i mecze wszystkich sekcji sportowych, które dotychczas z niego korzystały, odbywać się będą w salach gimnastycznych kilku jasielskich szkół.

Zakończenie renowacji hali MOSiR planowane jest na 10 czerwca przyszłego roku.

Jakub Hap

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments