Generałowie bezkarni

Fot. Archiwum

WARSZAWA. Nikt nie odpowie za największe  zbrodnie  PRL. 

Do   Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynęło orzeczenie  biegłych lekarzy różnych specjalności w sprawie generała Wojciecha Jaruzelskiego. Orzekli oni , że oskarżony w procesach w sprawach Grudnia’70 i stanu wojennego generał jest trwale niezdolny do udziału w nich.

Orzeczenie biegłych oznacza, że postępowania wobec Jaruzelskiego pozostaną zawieszone, niemniej – jak powiedział rzecznik sadu – za sześć miesięcy sąd zdecyduje, czy ponownie zwrócić się o przebadanie generała. Nie ujawniono szczegółów schorzeń oskarżonego. Wiadomo tylko, że 88-letni Jaruzelski jest po zabiegach onkologicznych.

Jaruzelski jest oskarżony przez IPN o kierowanie zbrojnym związkiem przestępczym, który bezprawnie przygotowywał i wprowadził w Polsce 13 grudnia 1981 r. stan wojenny. Stoi też pod zarzutem kierowania masakrą robotników na Wybrzeżu w grudniu 1970 r.

Kilka dnie wcześniej ten sam sąd ogłosił, że lekarze uznali, iż b. szef MSW 87-letni gen. Czesław Kiszczak jest bezterminowo niezdolny do udziału w procesie za przyczynienie się do śmierci górników z kopalni „Wujek” w grudniu 1981 r. Teraz sąd ma zawiesić jego proces, w którym miał być po raz piąty sądzony za przyczynienie się do śmierci górników.

W lutym br. jego obrońca mówił, że od 20 lat badania lekarskie pokazują zaawansowanie chorób Kiszczaka oraz „niemożność uczestnictwa w procesie”. Według obrony nasiliły się objawy neurologiczne wraz z utratą słuchu; jest też podejrzenie choroby Alzheimera.
Źródło: IAR/ps

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ANDRZEJ
ANDRZEJ
8 lat temu

Tak właśnie wygląda nasza nasza wolność w IIIPOstkomunie,a takie gazety jak michnika i jemu POdobne,lisy olejniczak i wielu innych zniewolonych pseudo dziennikarzy to POpierają,POlska targowica trwa