Gienek Loska wydał pierwszą płytę

Fot. MWMedia

21 listopada do sklepów trafił „Hazardzista”, czyli debiutancki album zwycięzcy polskiej edycji programu „X Factor”.

Pięć miesięcy po zwycięstwie w muzycznym show, Gienek Loska wraz ze swoją formacją Gienek Loska Band wydał debiutancką płytę. – Z jednej strony to lekcja klasycznego rock’n’rolla, wywiedzionego od Allman Brothers i Led Zeppelin, ale z drugiej wierność własnym korzeniom – mówi o krążku artysta. Na płycie znajduje się 12 utworów.

Piosenki przywodzą na myśl niezapomniane, rockowe lata Czesława Niemena czy Ryszarda Riedela, do których porównywany jest Loska. Przez szczerość w głosie, której nie sposób się nauczyć, którą po prostu się ma.

Loska udział w show “X-Factor” opisuje, jako zryw depresji. Do tej pory utrzymuje kontakt z jednym z członków jury – Czesławem Mozilem, który miał nawet gościnnie zagościć na debiutanckiej płycie. Niestety, nie udało się dogadać terminów z wytwórnią.

Gienek Loska to wokalista i gitarzysta białoruskiego pochodzenia. Mieszkając jeszcze w Grodnie, w 1990 roku Loska założył w zespół rockowo – bluesowy Seven B, z którym wyjechał w trasę do Polski. Grał w Krakowie do 2005 roku. Po rozpadzie zespołu Loska próbował swoich szans w programach telewizyjnych „Szansa na sukces” i „Mam talent”, ale dopiero „X-Factor” przyniósł mu wygraną i możliwość wydania solowej płyty.

PAP, pad

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments