Gigantyczna korupcja podczas egzaminów na prawo jazdy!

KRAJ. To już 41 osoba zatrzymana w sprawie korupcji podczas egzaminów na prawo jazdy. Za 1400 zł zatrzymany Piotr G. obiecywał pomoc w zdaniu egzaminu praktycznego. Dotychczas 81 osób objęto zarzutami prokuratorskimi.

Od ponad roku śledztwo w sprawie korupcji podczas egzaminów na prawo jazdy prowadzi Prokuratura Okręgowa w Siedlcach. Na początku prowadzonego postępowania czynności w sprawie wykonywali policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Radomiu. Później, przy sprawie zaczęli pracować stołeczni policjanci z wydziału dw. z korupcją.

Tym razem zatrzymano 58-letniego Piotra G. Były instruktor nauki jazdy, powołując się na wpływy w WORD w Warszawie, w zamian za przyjętą łapówkę w wysokości 1400 zł obiecywał pomoc w załatwieniu pozytywnej oceny z egzaminu praktycznego na prawo jazdy. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Wobec zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania, dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego. Aktem oskarżenia zakończono 16 spraw. Śledczy planują kolejne zatrzymania.
ga, KSP

do “Gigantyczna korupcja podczas egzaminów na prawo jazdy!”

  1. posiadaczka prawa jazdy bez lapowy

    NAPRAWDĘ PRZESTRZEGAM PRZED PANEM PIOTR NOWOSADEM. PAN PIOTR PROPONUJE ŁAPÓWKI. Z NIM ZAŁATWIA SIĘ SWOJE PRYWATNE SPRAWY JEŻDZĄC PO MIEŚCIE.
    PIOTR NOWOSAD SPÓŹNIA SIĘ DO SWOICH KLIENTÓW ( SPÓŹNIAŁ SIĘDO MNIE I SPÓŹNIAŁ SIĘ ZE MNĄ DO INNYCH). NIE MÓWIAC JUZ ZE WYJEŻDZAŁ PO ZA WARSZAWĘ ZAŁATWIAJĄC PRYWATNE SPRAWY. CHCIAŁ SPRZEDAWAĆ ODKURZACZ RAINBOW. CHCIAŁ POŻYCZYĆ ODE MNIE PIENIĄDZE ( 3000) PO CZYM MOWIŁ ZE ODDA W NOWYM MIESIACU. Przypadkowo spotkalam osobe ktora mu pieniadze pozyczyla i do tej pory nie odzyskał! pytał się ile zarabiam i proponował że zdam egzamin jak zaplace. ani grosza nie poszlo ode mnie na lapowke! egzamin zostal zdany rpzeze mnie za 5 razem ale sie udalo!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.