Gigantyczne korki i wkurzeni kierowcy

Kierowcy wykonują nerwowe manewry na drodze próbując jak najszybciej uciec z gigantycznego korka na ul. Podkarpackiej. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Lepiej unikaj ul. Podkarpackiej.

Długo wyczekiwany remont ulicy Podkarpackiej powoduje duże utrudnienia. – Zjazd na “miasteczko akademickie” graniczy z cudem! Stałem kilkanaście minut zanim udało mi się skręcić w lewo, mimo że przede mną było tylko sześć aut – usłyszeliśmy od jednego z kierowców.

Dostaliśmy telefon od Czytelnika, który poskarżył się nam, że przejazd przez krótki odcinek dogi na wspomnianej ulicy zajmuje jego żonie aż 40 min. – A co będzie w godzinach szczytu? Trzeba coś z tym zrobić – mówi zdenerwowany. Na jego prośbę postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie.

Inaczej nie da rady

Sami zaobserwowaliśmy, jak zdenerwowani kierowcy wjeżdżali na skrzyżowanie pod akademikami bez opamiętania i pomimo czerwonego światła. W pewnym momencie okazało się, że na środku krzyżówki spotkało się pięć samochodów nadjeżdżających z różnych stron. Nie dość, że sami nie mogli kontynuować jazdy, to powodowali utrudnienia dla innych kierowców. A wszystko przez zablokowany pas ruchu dla skręcających w ul. Powstańców Warszawy.

Piesi też nie mają lekko. Zaparkowane maszyny na skrzyżowaniu ulic Podkarpackiej i Powstańców Warszawy skutecznie utrudniają im bezpieczne przejście na drugą stronę jezdni i zmuszają do slalomu między pojazdami. Na prośbę Czytelnika skontaktowaliśmy się z rzeszowską drogówką. – Wiemy o całej sytuacji i już wysłaliśmy patrol, który oceni, czy jest potrzeba kierowania ruchem wahadłowo – usłyszeliśmy od nadkom. Janusza Trzeciaka, naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Rzeszowie. Nie mamy dobrych wieści dla kierowców, ponieważ remont potrwa najprawdopodobniej do września.

Ewelina Nawrot

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Borjan
Borjan
9 lat temu

dla chcących uniknąć stania w korku na podkarpackiej są objazdy innymi drogami -wystarczy tylko poszukać …Sam korzystam i jak widzę wielu kierowców też tymi drogami jeździ …Najgorzej to narzekać …

ekar
ekar
9 lat temu

Wkurzeni czyli, mówiąc po polsku, wkur….

henry
henry
9 lat temu

ulica podkarpacka prawy pas wolny, lewym pasem jedzie samochód prędkość 30 na godzinę rejestracja zawsze RBR (rumburaki)

Enre
Enre
9 lat temu

szofer na pewno nie jechałeś łącznikiem z ulicą przemysłową.Łącznik jest tak samo zablokowany jak i ulica podkarpacka.

szofer
szofer
9 lat temu

Ale nie czaje, o co te narzekania. Jest nowy łącznik więc tamtędy jechać, tu jest remont i z tym się trzeba liczyć.
Skończą remont to znów można będzie tędy jechać.

Roman
Roman
9 lat temu

a Policja udaje, ze nie widzi ….

Rod
Rod
9 lat temu

Na Przemysłowej dalej korki, zupełnie takie jak wczoraj.

Rod
Rod
9 lat temu

Dokładnie, wysłali i tylko wysłali. Widziałem patrol. Przejechali się ulicą Przemysłową i nic nie zrobili. I niech mi nikt nie wmawia, że kierowanie ruchu na skrzyżowaniu Przemysłowa – Batalionów jest nie potrzebne, skoro na Przemysłowej korek po Boguchwałę a na Batalionów ledwie 5 aut. Tylko panom z drogówki nie chce się stać na mrozie. Lepiej jeździć sobie BUSEM

Roman
Roman
9 lat temu

Ferenc powinien wcześniej pomyśleć i uruchomić objazdy przynajmniej dla części samochodów

Roman
Roman
9 lat temu

precz z ACTA !
precz z Ferencem !

lop90
lop90
9 lat temu

Remont jest poważnym utrudnieniem ale jeszcze większym nieudolni kierowcy z rejstracją RBR (rabarbary)

asterix1969
asterix1969
9 lat temu
Reply to  lop90

Chodzi raczej o RSR-y. To ci dopiero plaga!

Lex
Lex
9 lat temu
Reply to  asterix1969

A Ty jaką masz rejestrację? WIŚTA WIO? Lubisz stereotypy.

torent
torent
9 lat temu
Reply to  lop90

jeszcze wieksi z RKR – Ratuj Kretyn.. Ratuj lub RK – Ratujcie Koniobijców