Gigantyczne korki i wkurzeni kierowcy

Kierowcy wykonują nerwowe manewry na drodze próbując jak najszybciej uciec z gigantycznego korka na ul. Podkarpackiej. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Lepiej unikaj ul. Podkarpackiej.

Długo wyczekiwany remont ulicy Podkarpackiej powoduje duże utrudnienia. – Zjazd na “miasteczko akademickie” graniczy z cudem! Stałem kilkanaście minut zanim udało mi się skręcić w lewo, mimo że przede mną było tylko sześć aut – usłyszeliśmy od jednego z kierowców.

Dostaliśmy telefon od Czytelnika, który poskarżył się nam, że przejazd przez krótki odcinek dogi na wspomnianej ulicy zajmuje jego żonie aż 40 min. – A co będzie w godzinach szczytu? Trzeba coś z tym zrobić – mówi zdenerwowany. Na jego prośbę postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie.

Inaczej nie da rady

Sami zaobserwowaliśmy, jak zdenerwowani kierowcy wjeżdżali na skrzyżowanie pod akademikami bez opamiętania i pomimo czerwonego światła. W pewnym momencie okazało się, że na środku krzyżówki spotkało się pięć samochodów nadjeżdżających z różnych stron. Nie dość, że sami nie mogli kontynuować jazdy, to powodowali utrudnienia dla innych kierowców. A wszystko przez zablokowany pas ruchu dla skręcających w ul. Powstańców Warszawy.

Piesi też nie mają lekko. Zaparkowane maszyny na skrzyżowaniu ulic Podkarpackiej i Powstańców Warszawy skutecznie utrudniają im bezpieczne przejście na drugą stronę jezdni i zmuszają do slalomu między pojazdami. Na prośbę Czytelnika skontaktowaliśmy się z rzeszowską drogówką. – Wiemy o całej sytuacji i już wysłaliśmy patrol, który oceni, czy jest potrzeba kierowania ruchem wahadłowo – usłyszeliśmy od nadkom. Janusza Trzeciaka, naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Rzeszowie. Nie mamy dobrych wieści dla kierowców, ponieważ remont potrwa najprawdopodobniej do września.

Ewelina Nawrot

do “Gigantyczne korki i wkurzeni kierowcy”

 1. Borjan

  dla chcących uniknąć stania w korku na podkarpackiej są objazdy innymi drogami -wystarczy tylko poszukać …Sam korzystam i jak widzę wielu kierowców też tymi drogami jeździ …Najgorzej to narzekać …

 2. ekar

  Wkurzeni czyli, mówiąc po polsku, wkur….

 3. henry

  ulica podkarpacka prawy pas wolny, lewym pasem jedzie samochód prędkość 30 na godzinę rejestracja zawsze RBR (rumburaki)

 4. Enre

  szofer na pewno nie jechałeś łącznikiem z ulicą przemysłową.Łącznik jest tak samo zablokowany jak i ulica podkarpacka.

 5. szofer

  Ale nie czaje, o co te narzekania. Jest nowy łącznik więc tamtędy jechać, tu jest remont i z tym się trzeba liczyć.
  Skończą remont to znów można będzie tędy jechać.

 6. Roman

  a Policja udaje, ze nie widzi ….

 7. Rod

  Na Przemysłowej dalej korki, zupełnie takie jak wczoraj.

 8. Rod

  Dokładnie, wysłali i tylko wysłali. Widziałem patrol. Przejechali się ulicą Przemysłową i nic nie zrobili. I niech mi nikt nie wmawia, że kierowanie ruchu na skrzyżowaniu Przemysłowa – Batalionów jest nie potrzebne, skoro na Przemysłowej korek po Boguchwałę a na Batalionów ledwie 5 aut. Tylko panom z drogówki nie chce się stać na mrozie. Lepiej jeździć sobie BUSEM

 9. Roman

  Ferenc powinien wcześniej pomyśleć i uruchomić objazdy przynajmniej dla części samochodów

 10. Roman

  precz z ACTA !
  precz z Ferencem !

 11. lop90

  Remont jest poważnym utrudnieniem ale jeszcze większym nieudolni kierowcy z rejstracją RBR (rabarbary)

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.