Gigantyczne remonty i modernizacje dróg na finiszu

Na zdjęciu (od lewej): Bronisław Baran, wiceprezydent Krosna, Piotr Przytocki, prezydent miasta oraz zastępca naczelnika Wydziału Drogownictwa Urzędu Miasta Krosna Leszek Ziarkowski.

KROSNO. Wkrótce znikną ograniczenia w ruchu. Kierowcy wreszcie odetchną z ulgą.

- Dobiegają końca prace remontowo-modernizacyjne na kilku odcinkach dróg – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Piotr Przytocki. Warto przy tym odnotować, że w zarządzie prezydenta miasta jest 5,8 kilometra dróg wojewódzkich (nr 990 i 991) z czego ostatnio udało się wyremontować lub przebudować 4,9 km.

Oddanie wyremontowanej i przebudowanej ul. Krakowskiej jest planowane na koniec tego miesiąca.  – Aktualnie trwają prace związane z oznakowaniem poziomym i pionowym. Wykonano remont nawierzchni jezdni oraz chodników, wybudowano ścieżkę rowerową, zatoki autobusowe oraz kanalizację deszczową.

To przedsięwzięcie będzie kosztować około 6,5 miliona złotych. Końcowe prace trwają także na ul. Niepodległości i Lwowskiej (malowane jest oznakowanie poziome). – Planowany termin wykonania oznakowania to 9 września – zapowiada prezydent. – Z kolei na odcinku od ul. Stapińskiego do ul. Żółkiewskiego już po 2 września będzie można przejechać bez problemu – dodaje.

Więcej w Super Nowościach

Wioletta Zuzak

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.