Gimnazjaliści zmierzyli się w środę z matematyką

Gimnazjaliści przed egzaminem z matematyki nie byli zbyt rozmowni. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Uczniowie otrzymają zaświadczenia z wynikami w czerwcu razem ze świadectwem szkolnym.

W czwartek (25.04) ostatni dzień tzw. małej matury. Po testach z przedmiotów przyrodniczych i matematyce, na koniec uczniom zostały egzaminy z języka obcego. – Teraz już z górki – mówią gimnazjaliści.

Zdaniem gimnazjalistów, najgorsze egzaminy mają już z głowy.

– Przyrodniczy był nawet łatwy, z chemii było dużo zagadnień z ostatniej klasy, więc byliśmy na bieżąco – mówią Kamil i Krystian, uczniowie Gimnazjum nr 7. – Spodziewaliśmy się trudniejszego egzaminu z matematyki, a był łatwiejszy niż próbny.

Na egzaminie przyrodniczym uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące badania przeprowadzonego z gronostajem; które elementy krwi transportują tlen lub gdzie stosuje się promieniowanie X. Na matematyce trzeba było obliczyć pola figur, wykonać zadania z procentami, równaniami czy prawdopodobieństwem.

Arkusze na stronie OKE
Jak poinformowała nas Mariola Kiełboń z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, w tym roku do egzaminów gimnazjalnych na Podkarpaciu podeszło 24 438 uczniów klas III.

Zestawy zadań wykorzystane na tegorocznym egzaminie gimnazjalnym można znaleźć na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej http://www.oke.krakow.pl/inf/. Z języka angielskiego pierwszy zestaw pojawi się ok. godz. 13:30, rozszerzony ok. godz. 15:30.

Blanka Szlachcińska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o