Gimnazjalista chce wydać książkę

Damian Deszczak napisał własną powieść, bo w tych, które do tej pory przeczytał, zawsze mu czegoś brakowało. Ta jego autorstwa opowiada o tym, co się dzieje po III wojnie światowej i zagładzie nuklearnej. Fot. Beata Sander

RZESZÓW. Damian Deszczak jest uczniem III klasy. Jeszcze w podstawówce napisał powieść fantasy. Jego książka jest już po korekcie, sformatowana i zilustrowana czeka na druk. Na to jednak brakuje pieniędzy. Gimnazjum nr 6, w którym obecnie uczy się Damian, stara się pomóc w zebraniu funduszy dla młodego autora. Potrzebne będzie 4-5 tys. zł.

- “Boży wojownik” jest dość obszerną lekturą. Książka liczy 200 kartek formatu A4. Została napisana z duża znajomością sztuki pisarskiej. Autor umiejętnie łączy wątki, a jego bohaterowie są żywi, z krwi i kości – ocenia Urszula Florek, nauczycielka języka polskiego z Gimnazjum nr 6, która od trzech lat uczy Damiana.

Zachęciła go mama
- W podstawówce napisałem taką małą książeczkę. Mama poradziła, żebym może przygotował coś grubszego i tak się zaczęło – opowiada Damian. Chłopak ma już nowe pomysły, ale jest realistą. – Najpierw chciałbym wydać książkę, która jest gotowa. Jeśli udałoby się zarobić na jej sprzedaży, pewnie z wydaniem kolejnych byłoby mi łatwiej.

- Damian jest bardzo dobrym uczniem. Dostaje stypendium za bardzo dobre wyniki w nauce. Równocześnie jest bardzo skromny i lubiany w klasie – chwali swojego ucznia wychowawczyni Marianna Gąsior. – Cały czas szukamy sponsorów. Byliśmy już wszędzie, gdzie się dało. Wszędzie spotkaliśmy się z odmową, albo brakiem odpowiedzi. Teraz mamy jeszcze nadzieję, że Damiana wspomoże Fundacja Fundacji Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. Decyzja powinna zapaść w listopadzie.

To będzie hit
- Za tą powieścią na pewno warto pochodzić. Nie jest to tylko moja opinia. Dałam powieść do przeczytania kilku osobom z branży. Wszyscy wyrazili bardzo pozytywne opinie. Twierdzą, że w Stanach Zjednoczonych książka Damiana zrobiłaby furorę, a jeszcze gdyby na jej podstawie powstała gra, to już byłby absolutny hit.

Jeśli ktoś chciałby wspomóc literackie marzenia zdolnego gimnazjalisty, proszony jest o kontakt z Gimnazjum nr 6 w Rzeszowie, nr tel. do sekretariatu to 17 748-26-85.

bes

do “Gimnazjalista chce wydać książkę”

  1. VV

    wiec dlaczego nie wyda jej w USA?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.