Gloria z Krosna prosi o pomoc

4-letnia Gloria z rodzicami i bratem Alwaro

KROSNO. Ma niespełna 5 lat, a wzrost i wagę niemowlaka

Mała Gloria w styczniu skończy 5 lat, a waży zaledwie 8 kg. Sukcesem jest, że siedzi już samodzielnie i zaczyna chodzić trzymając się mebli, ew. podtrzymywana za dwie ręce. Kilka tygodni temu przyjechała po 2-miesiecznym pobycie w klinice w krakowskim Prokocimiu, którą musi odwiedzać regularnie kilka razy w roku. Leczona jest na tyle chorób, że sami rodzice gubią się w tych wszystkich medycznych terminach. Mimo, że ojciec pracuje, pieniędzy nie starcza nawet na pieluszki dla dziecka, bo wszystko idzie na leczenie dziewczynki.

W grudniu Gloria znów pojedzie do Krakowa. Lekarze podadzą jej hormon wzrostu, może zacznie wreszcie rosnąć. Wapnica nerek, moczówka nerkopochodna, hipotrofia, rybia łuska, a także związany z tymi chorobami niedobór masy ciała i wzrostu, to tylko część przypadłości małej Glorii.

A ponieważ nieszczęścia chodzą parami, w tym roku zdiagnozowano nerczycę u brata Glorii, pięcioletniego Alwaro. Rodzina mieszka w bloku socjalnym na ul. Okulickiego zajmując jeden malutki pokoik z wnęką na kuchnię i łazienką tak małą, że dwie osoby ledwo się w niej mieszczą. Rodzice, młodzi Romowie, nie chcą pieniędzy. Proszą o kilka paczek pieluch jednorazowych (5-9 kg), środki czystości (jakąś oliwkę, mydełko, proszek do prania najlepiej dla alergików) i ubranka w rozmiarze 104 na dziewczynkę i dla chłopca na 5 lat. Rodzice z góry dziękują za okazaną pomoc. Dziewczynka szybko zużywa ubranka, ponieważ brudzą się od leków i trzeba je prać codziennie.

Gloria jest normalnym, ale bardzo chorym dzieckiem. Jest czteroletnią dziewczynką uwięzioną w ciele niemowlaka. Cierpi bardzo, więc tylko czasami się uśmiecha.

Dary dla Glorii można przynosić do redakcji „Super Nowości” w Krośnie przy ul. Bieszczadzkiej 1., w godzinach 8-16.

Barbara Mnich