Głosowanie trwa do niedzieli. Czy wielbłądy przejdą przez Rzeszów?

Czy wielbłądy w święto Trzech Króli przejdą przez Rzeszów? O tym zdecydują mieszkańcy miasta, którzy w tej sprawie mogą zagłosować za pomocą strony internetowej. Fot. Wit Hadło
Czy wielbłądy w święto Trzech Króli przejdą przez Rzeszów? O tym zdecydują mieszkańcy miasta, którzy w tej sprawie mogą zagłosować za pomocą strony internetowej. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Mieszkańcy stolicy Podkarpacia zdecydują w głosowaniu, czy egzotyczne zwierzęta pojawia się w przyszłorocznym Orszaku Trzech Króli.

Czy w święto Trzech Króli po ulicach Rzeszowa przejdą wielbłądy? Jest na to szansa, ale mogą o tym zdecydować wyłącznie mieszkańcy Rzeszowa, którzy na stronie internetowej będą mogli zagłosować w tej sprawie. Organizatorem plebiscytu na ten temat jest Fundacja Orszak Trzech Króli z Warszawy.

W głosowaniu, które potrwa do północy w niedzielę, 15 grudni, wezmą udział mieszkańcy z kilkudziesięciu miast z całej Polski. Barwny pochód Orszaku Trzech Króli zorganizowany zostanie 6 stycznia. Jeszcze w piątek Rzeszów przodował wśród polskich miast, ale gonił go Lublin. 

– Już drugi raz z rzędu, po ubiegłorocznej bardzo udanej i cieszącej się dużą frekwencją imprezie, mieszkańcy Rzeszowa, szkoły i przedszkola pracują nad organizacją orszaku – mówi Krystyna Łobos, rzecznik Orszaku Trzech Króli w Rzeszowie. – Organizatorem orszaku jest Akademia Szczęśliwej Rodziny, która pozyskała stosowne pozwolenia od władz lokalnych. Zespoły piszą scenariusze, szyją stroje, a aktorzy ćwiczą role.

W tym roku po raz pierwszy Rzeszów ma szanse wygrać wielbłądy. Warszawska fundacja ogłosiła konkurs na ten egzotyczny środek transportu. Głosowanie za pomocą strony: http://orszak.org/glosuj-na-wielblada/ już trwa i zakończy się 15 grudnia. Do miejscowości, która uzyska najwięcej głosów, przyjedzie para wielbłądów i w święto Trzech Króli weźmie udział w Orszaku Trzech Króli. Organizatorzy zachęcają mieszkańców, żeby zrobili swoim dzieciom niespodziankę i poprzez głosowanie ściągnęli te zwierzęta do stolicy Podkarpacia. Ich obecność urozmaici uliczne jasełka.

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
armando
armando
7 lat temu

Jestem przeciwny dręczeniu zwierząt. Jakiś nieduży krokodyl uwiazany na łańcuchu by wam nie wystarczył ?

grzesiek
grzesiek
7 lat temu

mamy minimalna przewagę. Narazie RZ na 1 miejscu ale przewaga naprawde niewielka. Głosujcie

http://orszak.org/glosuj-na-wielblada/

grzegorz
grzegorz
7 lat temu