Głosujmy na Rzeszów w „Monopoly”

RZESZÓW. Internauci mogą wybrać miasta, które znajdą się na planszy w słynnej grze

Czy internauci mogą sami promować swoje miasto? Okazuje się, że tak. Wystarczy jedno kliknięcie dziennie i być może Przemyśl lub Rzeszów znajda się niedługo na narodowej planszy popularnej gry „Monopoly”.

Zasady rozgrywki są proste: trzeba zająć jak największą liczbę miast i inwestować w ich rozbudowę. Internauci mogą wybrać 20 miast z 60 zgłoszonych przez producenta gry. Z naszego województwa można głosować na Rzeszów i Przemyśl. Póki co stolica województwa znajduje się w trzeciej dziesiątce.

Na razie prowadzi Białystok, druga jest Gdynia, trzeci Poznań. Na planszy umieszczone zostaną również 2 miasta zgłoszone przez osoby odwiedzające oficjalną stronę gry. Na liście miast z tzw. dziką kartą dopisano kilka podkarpackich propozycji, jednak będzie im ciężko, bo zgłoszonych jest już ponad… 1000 konkurentów.

Głosować można raz dziennie na jedno wybrane miasto. Wyniki mają być znane 20 marca. Podobne plebiscyty na krajowe plansze były przeprowadzone m.in. w Stanach Zjednoczonych, Włoszech i Rosji.

Monopoly została stworzona w Stanach Zjednoczonych w okresie Wielkiego Kryzysu. W naszym kraju powodzeniem cieszy się także wzorowana na „Monopoly” gra „Eurobusiness”, jednak nie znajdziemy na niej „swojsko” brzmiących nazw. Samo umieszczenie na planszy jest dobrą okazją do promocji miasta. 3 lata temu przekonał się o tym Szczecin, który po uzyskaniu ponad 100 tys. głosów znalazł się w ogólnoświatowej wersji gry.

pm

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments