Głupota, która aż naprawdę boli

Najpierw ściągalnością abonamentu mieli się zajmować listonosze, jednak ten pomysł okazał się niewypałem, potem mieli wkroczyć urzędnicy skarbowi. To też była porażka.

Kolejny “super pomysł” to płacenie daniny na rzecz publicznej TV wraz z rachunkiem za prąd. Z tego pomysłu, przynajmniej na razie, też się wycofano. Wreszcie wymyślono proste rozwiązanie – przecież każdy Polak ma prąd w domu, to po co sprawdzać, czy jest w nim odbiornik telewizyjny. Wiadomo na sto procent, że taki odbiornik tam musi być. Ile domów w naszym kraju, tyle telewizorów. W XXI wieku każdy korzysta z dobrodziejstwa energii elektrycznej, a tym bardziej, zdaniem KRRiT również z dobrodziejstwa jakim jest… publiczna TV, która nadaje świetne programy, więc za super produkt trzeba płacić. Tylko, że Polacy te dwa słowa: super produkt chętnie zamieniają na jakże trafne: superbubel.

PRZECZYTAJ: „Kto ma prąd, ten płaci abonament”

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwator
Obserwator
9 lat temu

Ciekaw jestem,czy każdy posiadacz telewizora,ma możliwość i chęć oglądania tv publicznej,Poza tym jak to się ma ten abonament do innych nadawców „Polsat”,”Tvn”,którzy utrzymują się dzięki reklamom i wysokiej oglądalności i się dodatkowo rozwijają bo mają ciekawszą ofertę… Gdzie tu zdrowa konkurencja? Czy to jakiś monopol ?? polecam do poczytania komentarzy na ogólnopolskich forach pod wiadomościami odnośnie abonamentu RTV.