Gmina może wygrać 100 tys. zł

Fot. Archiwum

PODKARPACIE. Konkurs Zdrowa Gmina rozpoczęty. Samorządy mogą zgłaszać się do 15 maja.

Zachorowalność na nowotwory w Polsce jest wciąż niepokojąca, a my niechętnie korzystamy z bezpłatnych badań profilaktycznych. Kolejne edycje konkursu Zdrowa Gmina pokazały, że zaangażowanie gmin w budowanie świadomości zdrowotnej wśród mieszkańców przynosi rezultaty. Dlatego Polska Unia Onkologii kontynuuje program rozszerzając go na kolejne województwa.

Właśnie rozpoczęły się zapisy do III edycji Konkursu ZDROWA GMINA! Zainteresowane gminy z 11 województw mogą zgłaszać swój udział w Konkursie poprzez rejestrację na stronie internetowej www.konkurszdrowagmina.pl, który organizuje Polska Unia Onkologii we współpracy z Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń. Dzięki tej inicjatywie w 109 gminach z 6 województw (w tym Podkarpacia) w ciągu pól roku z badań profilaktycznych w kierunku wykrywania raka piersi, raka szyjki macicy i raka jelita grubego skorzystało około 35 000 osób więcej niż przed rozpoczęciem projektu. – Z roku na rok wzrastają szanse pokonania wcześnie wykrytego nowotworu, jednak aż 70-80 proc. pacjentów wciąż zbyt późno trafia do onkologa – podkreśla dr Janusz Meder Prezes Polskiej Unii Onkologii.

Tegoroczna edycja konkursu jest skierowana do gmin z 11 województw, w tym Podkarpacia. Samorządy , które chcą wziąć udział w rywalizacji zobowiązane są do 15 maja wypełnić formularz na stronie www.konkurszdrowagmina.pl. Zwycięska gmina może zgarnąć 100 tys. zł.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.