Gmina Trzebownisko: – Rzeszów nie jest podatkowym rajem

Józef Fedan (69 l.), wójt gminy Trzebownisko, liczy, że wyniki tegorocznych zebrań konsultacyjnych, które przez ostatnich kilka tygodni odbywały się w gminie, na kilka dobrych lat zamkną temat włączenia gminy do Rzeszowa. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW, TRZEBOWNISKO. Zebrania konsultacyjne w gminie Trzebownisko zakończone. Mieszkańcy przeciwni włączeniu do Rzeszowa.

– Mieszkańcy gminy Trzebownisko nie dają się zwieść obietnicom rzeszowskich polityków o podatkowym raju w przypadku zgody środowiska na przyłączenie całej gminy Trzebownisko, bądź jej części do miasta Rzeszowa – grzmią przedstawiciele gminy Trzebownisko.

– Jak  powszechnie wiadomo, swe stanowcze NIE wyraziliśmy na wiosnę 2012 roku w trakcie konsultacji ankietowych. Stanowisko to jest wciąż aktualne, świadczy o tym przebieg i wynik głosowania podczas tegorocznych zebrań wiejskich – czytamy na stronie internetowej gminy.

Zebrania konsultacyjne, w których mieszkańcy poszczególnych sołectw głosowali za bądź przeciw podtrzymaniu wyników konsultacji społecznych z ubiegłego roku (gdzie 95 proc. głosujących przy 85 proc. frekwencji powiedziało “nie” włączeniu do Rzeszowa), zostały już zakończone. W minioną niedzielę odbyło się ostatnie spotkanie. Władze gminy nie ukrywają, że liczą na to, iż temat włączenia gminy Trzebowniska w granice administracyjne Rzeszowa zniknie na kilka dobrych lat.

Głos mieszkańców najważniejszy
Wyniki konsultacji społecznych zostaną przekazane wojewodzie, ale ostateczna decyzja będzie należała do Rady Ministrów. Rozmowy prezydenta na temat zmiany granic Rzeszowa z minister Magdaleną Młochowską (31 l.) z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji odbyły się 19 września 2012 roku w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim.

– Minister podkreślała podczas wrześniowego spotkania w Rzeszowie, że zgodnie z rządowymi wytycznymi, planowane zmiany terytorialne zależeć będą nie tylko od pozytywnego stanowiska rad gminnych, ale także mieszkańców sołectw, które miałyby zostać przyłączone do miasta – mówi Małgorzata Oczoś (32 l.), rzecznik prasowy wojewody. Minister Młochowska zaznaczyła także, że bez zgody mieszkańców nie może dojść do zmian terytorialnych.

Przypomnijmy, że prezydent Tadeusz Ferenc (73 l.) chce przyłączenia do Rzeszowa Pogwizdowa Nowego i Miłocina (gmina Głogów Młp.), Jasionki, Nowej Wsi, Tajęciny, Trzebowniska i Zaczernia (gmina Trzebownisko) bądź całej gminy Trzebownisko oraz Malawy (gmina Krasne).

Ewelina Nawrot

19
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
jacekandrzejktoseskamieszkaniec Jasionki Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jacek
Gość
jacek

Nie konsultacje tylko sciema. W naszej wsi wojt wydzierał się tak do mikrofonu że nikt nie sprzeciwiłby sie żeby nie dostal szału.Stalem na schodach a uszy puchły. Zresztą głosowały same dziadki to co tu się dziwić wynikom.Minister powinien nakazac głosowanie pisemne z odesłaniem głosu do Wawy wtedy wyszłoby szydło z worka

andrzej
Gość
andrzej

Angielski w gminie Trzebownisko to temat science fiction. Inwestor w rozmowie z pracownikami gminy jest zobowiązany do posługiwania się j. polskim. Wstyd i kompromitacja panie mgr. Fedan

ktos
Gość
ktos

jak narazie to mieszkańcy gminy dają się zwieść inwestycyjnym rajem obiecanym przez Gmine… a jak to wyglada w praktyce to wyzej napisal ktos na przykladzie Łukawca

eska
Gość
eska

a dlaczego w ogóle chcecie przyłączać „wieśniaków” do Rzeszowa skoro ich tak nienawidzicie?

mieszkaniec Jasionki
Gość
mieszkaniec Jasionki

MY CHCEMY DO MIASTA!!!
MY CHCEMY DO MIASTA!!!
MY CHCEMY DO MIASTA!!!

Spora część mieszkańców Jasionki.

gość
Gość
gość

eska
Jeśli uważasz, że aż tylu mieszczuchów pracuje w w/w firmach to zróbmy zamianę. Wszystkich mieszczuchów do miasta ALE też wszystkich z rejestracjami nie RZ do siebie. Wtedy wyszło by że te wsiowe nie miały by pracy i to tysiące ludzi. A druga sprawa, Zelmer został przeniesiony z Rzeszowa i gdyby nie dyrektywa Unijna to setki wsiowych też by pracy nie miało a tak to Rogoźnicał i tyrają.

dzon
Gość
dzon

eska chybiony zarzut? to porównaj ile wynosi pensja wójta a ile emerytura. do tego Gmina to nie tylko wójt a całe zgraje sołtysów, radnych i samych pracowników którzy też dostają nie mało, a których dzieci nie zajmują miejsc pracy w podległych gminie jednostkach ot tak… jeśli to co piszecie o zebraniach to prawda to wstyd i to wielki… a za 150tys to chyba wam wójt waciki kupi bo to ochłapy jakieś :)

esque
Gość
esque

nie jeden wieśniak sie juz dorobil na przylaczeniu do rzeszowa. poza tym jak im Rzeszów nie pasuje niech nie przyjezdzaja tutaj do pracy!!!!

eska
Gość
eska

Wójt raczej z głodu nie umrze nawet jakby zlikwidowali gminę, jest już w wieku emerytalnym, więc zarzut, jakoby zależało mu na stołku i pensji jest raczej chybiony

ROMAN
Gość
ROMAN

no tak P.wójt ma rację Rzeszów to nie raj podatkowy dlatego szybko muszą do jakiegoś się przyłączyć – a tu propozycje;
-Andora/Anquilla/Antiqua i Barbuda/ Aruba/ Bahamy/ Bahrajn/Belize? Bermudy/Dominika / Grenada/Hongkong/Jersey/ Kajmany/ Makau/ Malediwy/ Man/ Montserrat/ Nauru/ Samoa/ Saint Kitts i Nevis / Tonga/ Vanautu/ Wyspy Cooka- decyzje powinni podejmować szybko aby inni ich nie uprzedzili.

rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

Gmina Trzebownisko: – Rzeszów nie jest podatkowym rajem
Zastanawia mnie jedno, co takie trzebownisko ma do zaferowania swoim mieszkańcom że tak usilnie chceili tam zostać, do rzeszowa ci ludzie przyjeźdząją do pracy ,szkół sklepów i tp, skoro tak bardzo nie lubia tego miasta to niech u siebie to sobie stworzą.Zobaczymy co wtedy powie ich szanowny wójt Fedan który omamił tych mieszkańców tymi samymi głukowatymi hasełkami że pędą ludzie płącic wiecej za to i za tamto ,niech przedstawi diagram ile więcej !!!!!!!!!!!

eska
Gość
eska

a rzeszowianie nie pracują np. w MTU i Borg Warner? a na lotnisku? Najlepiej przyłączać to, co już gotowe, ciekawe jaki duży zakład pracy pojawił sie ostatnio w Rzeszowie

wulkanr
Gość
wulkanr

jestem przeciw przyłączeniom w/w miejscowości do Rzeszowa (jestem z Zaczernia) ale mają rację niektórzy że sposób bycia Wójta i jego urzędników niekiedy pozostawia wiele do życzenia
ale nie ma się im co dziwić walczą przecież o swoje stołeczki-towarzystwo wzajemnej adoracji

gość
Gość
gość

Zapytajcie mieszkańców Słociny czy aż tak źle wyszli na tym przyłączeniu do miasta. A kolejna sprawa nie pomyśli nikt, że same profity z tego będą, np. wywóz śmieci.

Łukawianin
Gość
Łukawianin

Pan Wójt na zebranie w Łukawcu przyprowadził ze sobą wszystkich podwładnych z rodzinami począwszy od członków koła gospodyń wiejskich, kończąc na dyrektorze zespołu szkół, który nawet nie jest z naszej miejscowości. Głosowanie w Łukawcu praktycznie się nie odbyło bo głosów nikt szczególnie nie liczył (bo liczenie zza stołu chyba nie jest dokładne). Wszyscy uznali z góry że mieszkańcy muszą być przeciw. Do tego każde pytanie o planowane działania Gminy w Łukawcu było zbywane. Nawet doszło do tego że na pytanie jednego z uczestników w sprawie powolnej budowy chodników pan wielmożny wójt odpowiedział „Chłopcze, jak ci się nie podoba to nie… Czytaj więcej »

wit
Gość
wit

Zastanawiam się jaki wynik dałoby głosowanie w przypadku innego prezydenta Rzeszowa ?

olo
Gość
olo

Oj boicie się o to czym będziecie palić w piecach i gdzie myć swoje autka.

leon
Gość
leon

przepraszam nie były to konsultacje tylko bicie piany i nagonka na Pana Tadeusza , aż wstyd ,a tak po staremu to zwykły wiec wyborczy i wstyd mi że taki obłudny człowiek pełni taką funkcję w gminie , ale jaki pan taki kram i urzędnicy zachowują się tak samo paniska na włościach , Panie Ferenc walcz Pan o powiększenie Rzeszowa jestem za

olgierd
Gość
olgierd

Tak zgadzam się. Niech żyje Wielki Rzeszów od Morza Czarnego do Bałtyckiego pod berłem JKM Ferenca Pierwszego. A tak po prawdzie jest tyle zagarniętych włości przez Rzeszów dotychczas niezagospodarowanych. Ale p. Ferencowi zależy tylko i wyłącznie na kasie która może dać Jasionka i dlatego tak walczy hipokryta.