Gminy jednoczą siły

Tarnobrzeski Obszar Funkcjonalny obejmie Miasto i Gminę Baranów Sandomierski, Gminę Gorzyce, Gminę Grębów, Miasto i Gminę Nowa Dęba oraz Miasto Tarnobrzeg. Fot. Bogdan Myśliwiec
Tarnobrzeski Obszar Funkcjonalny obejmie Miasto i Gminę Baranów Sandomierski, Gminę Gorzyce, Gminę Grębów, Miasto i Gminę Nowa Dęba oraz Miasto Tarnobrzeg. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Prezydent, burmistrzowie i wójtowie powiatu tarnobrzeskiego chcą razem walczyć o unijne pieniądze.

Prezydent Tarnobrzega, burmistrzowie Nowej Dęby i Baranowa Sandomierskiego, a także wójtowie Grębowa i Gorzyc podpisali deklarację o współpracy na rzecz realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ramach Tarnobrzeskiego Obszaru Funkcjonalnego.

– Nowa perspektywa unijna niesie z sobą możliwości realizacji inwestycji w ramach tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Kiedy jeszcze nie była określona forma obszarów funkcjonalnych, zaproponowaliśmy podpisywanie wspólnych porozumień pomiędzy gminami powiatu tarnobrzeskiego. Bardzo dobrze stało się, że w ramach nowej strategii Rozwoju Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020, Tarnobrzeg znalazł się wśród pięciu tzw. biegunów wzrostu, bo to daje nam szansę bycia tzw. obszarem funkcjonalnym – mówił Norbert Mastalerz, prezydent Tarnobrzega.

– Na dziś, Zarząd Województwa Podkarpackiego jeszcze nie określił, jak wiele pieniędzy może spłynąć na nasz teren. Nasze zamierzenia są dość ambitne. Dyskutowaliśmy już o tym, co nas łączy. Dziś podpisaliśmy deklarację o współpracy na rzecz realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, ale nie jest to początek naszej współpracy z Tarnobrzegiem. Mamy już wspólny projekt dotyczący termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej, który znalazł się na liście rankingowej Zarządu Województwa Podkarpackiego. Przed nami dużo pracy, ale wierzę, że ten projekt uda się nam dobrze zrealizować i przyniesie on wymierne efekty dla naszych mieszkańców – mówił burmistrz Nowej Dęby, Wiesław Ordon.

mrok

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments